آب و هوای ایران امروز ۱۳۰۱/۰۵/۱۳


فرادید| بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌بینی هوای ایران، امروز ۲۲ مرداد و در ۲۴ ساعت آینده در ارتفاعات شرقی و مرکزی البرز و برخی مناطق مازندران بارش باران و گاهی رعد و برق و وزش باد خواهد بود.

روز جمعه در بیشتر نقاط کشور جوی آرام و در دشت های البرز مرکزی احتمال بارش پراکنده باران وجود دارد.

روز شنبه در برخی مناطق شمال غرب، سواحل شمالی، شمال خراسان، دامنه جنوبی البرز، قم، مرکزی، ارتفاعات زاگرس و دامنه های غربی و جنوب غربی همدان، شرق لرستان، غرب اصفهان، چهارمحال. بختیاری و کهگیلویه. بویر احمد، ابر، باران در برخی مناطق گرد و غبار همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

به گزارش فرادید بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، بارش باران در مناطق مذکور روز یکشنبه ادامه دارد که در اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی شدید خواهد بود.

روز دوشنبه بارش های پراکنده در ارتفاعات و دامنه های البرز و زاگرس مرکزی، سواحل شرقی، دریای خزر، شمال سمنان، خراسان شمالی و خراسان شمالی ادامه دارد. طی دو روز آینده و دوشنبه وزش باد عامل اصلی در منطقه شرق کشور به ویژه در منطقه زابل خواهد بود که طی چند ساعت باعث افزایش گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا می شود.

به گفته وی شرق دریای عمان تا پنج روز آینده مواج و مواج و دریای خزر از شنبه تا سه شنبه مواج و متلاطم خواهد بود.

هوای تهران فردا کمی ابری و تا ساعاتی دیگر وزش باد با احتمال وزش باد شدید با حداقل ۲۸ درجه سانتیگراد و حداکثر ۳۸ درجه سانتیگراد و روز شنبه آسمان کمی ابری گاهی وزش باد روشن خواهد بود. و از بعدازظهر نیمه ابری با حداقل دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و حداکثر دمای هوا ۳۹ درجه سانتیگراد خواهد بود.

امروز و فردا اهواز با ۴۷ و ۵۰ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل و شهرکرد با دمای ۱۴ و ۱۵ درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

هواشناسی ایران