آخرین وضعیت کرونا در کشور هیچ شهری در وضعیت قرمز وجود ندارد / کانالی برای کرونا باقی نمانده استبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی ۷۲۶ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور طی روزها و شب های گذشته خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: تاکنون ۶۵ میلیون و ۶۵ هزار و ۱۳۸ نفر نوبت اول، ۵۸ میلیون و ۴۶۰ هزار و ۶۱۷ نفر نوبت دوم و ۳۱ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۲۶۳ نفر نوبت سوم و بیشتر و مجموع واکسیناسیون دریافت کرده اند. تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۶۶۸۰۰۰ ۱۸ دوز رسیده است.

بیشتر بخوانید:

۲۵ هزار و ۲۵۸ دوز واکسن کرونا در شبانه روز گذشته در کشور تزریق شده است. تا ۷ شهریور ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای تشخیصی خاص، ۷۲۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و از این تعداد ۱۳۱ نفر در بیمارستان بستری شدند.

تعداد کل مبتلایان به کووید-۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۴۳ هزار و ۵۴۸ نفر رسید. متاسفانه تا دیروز ۱۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و تعداد جان باختگان این بیماری به ۱۴۴ هزار و ۳۱۹ نفر رسید.

خوشبختانه تاکنون ۷ میلیون و ۳۲۱ هزار و ۴۵۸ نفر از بیماران بهبود یافته و یا ترخیص شده اند. همچنین ۲۴۹ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانی تحت نظر هستند و تاکنون ۵۴ هزار و ۴۶۱۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر هیچ شهری در وضعیت قرمز قرار ندارد. ۲۰ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۵۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۷۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

این روزها خوشبختانه به دلیل ویروس کرونا هیچ شهری در کشور سرخ نداریم و برای باقی ماندن در این وضعیت همچنان کارشناسان حوزه بهداشت و درمان بر رعایت موازین بهداشتی و واکسیناسیون اصرار دارند. و دوزهای یادآوری در بسیاری از مناطق، آمار کاهش تعداد مبتلایان به کرونا و تعداد بستری‌ها و فوت‌ها را نشان می‌دهد.

آنچه در زیر می گذرد به گفته شما بینندگان آخرین وضعیت کرونا در مناطق کشور است.

آذربایجان غربی/ روند کاهشی آمار ابتلا به کرونا

محمدامین ولی زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: طی شبانه روز گذشته ۳۸ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان های منطقه آذربایجان غربی بستری شدند که از این تعداد ۷ نفر مبتلا به این بیماری شدند. ویروس کرونا.

وی افزود: تعداد مبتلایان از ابتدای شیوع ویروس کرونا به ۳۶۵ هزار و ۳۹۵ نفر رسیده است. در حال حاضر ۷۲ نفر در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۲۵ نفر در دستگاه تنفس مصنوعی بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: خوشبختانه در طول شبانه روز هیچ مورد فوتی در استان گزارش نشده است و تعداد فوتی ها در استان به هفت هزار و ۷۲۵ نفر رسیده است و کاهش داشته ایم. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا.

منطقه بوشهر/ پذیرش ۳ بیمار کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از بستری شدن سه بیمار کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: متاسفانه از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون ۲۲۲۶ بیمار کرونا در استان بوشهر جان خود را از دست داده‌اند.

حسن ملکی زاده با اشاره به کاهش مبتلایان به کرونا در استان بوشهر گفت: ۷۰ درصد از ۱۰ شهرستان استان بوشهر در وضعیت زرد و بقیه در وضعیت زرد قرار دارند.

رئیس ستاد پیشگیری از کرونا استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های استان بوشهر به ۳۳ نفر رسید.

ملکی زاده افزود: روز گذشته ۲۱ بیمار جدید در بخش های کرونا بیمارستان های منطقه بوشهر و ۳ بیمار کرونا در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های بوشهر بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درباره نتایج فوت ناشی از ویروس کرونا در منطقه بوشهر نیز گفت: خوشبختانه یک روز دیگر بدون فوت ناشی از ویروس کرونا در منطقه بوشهر ثبت شد.

وی ادامه داد: متاسفانه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۲۲۲۶ بیمار کرونا در استان بوشهر جان خود را از دست داده اند. خوشبختانه روز گذشته ۱۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا با وضعیت خوب از بیمارستان های منطقه بوشهر ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۰۸ هزار و ۶۰۰ نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

استان کرمان/ ۵۳ بستری

بر اساس آخرین به روز رسانی نقشه کرونا وزارت بهداشت، تعداد شهرهای دارای وضعیت زرد در استان کرمان به ۱۹ شهر رسیده است.

تعداد شهرهای دارای وضعیت قرمز در استان کرمان همچنان صفر و تعداد شهرهای دارای وضعیت نارنجی همچنان دو شهر است. همچنین تعداد شهرهای دارای وضعیت زرد ۱۹ شهرستان و استان کرمان دارای ۲ شهرستان با وضعیت آبی است.

سعید سحابی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان درباره آخرین آمار استان کرمان از وضعیت مثبت بستری شدن و فوتی‌های ناشی از بیماری کووید ۱۹ تا روز گذشته گفت: ۲۰ مورد جدید داشتیم. بستری شدن به دلیل ویروس کرونا در بیمارستان های منطقه کرمان ۱۰ مورد در دانشگاه علوم پزشکی کرمان، یک مورد در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۲ مورد در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، یک مورد در دانشگاه علوم پزشکی بم و ۶. موارد در دانشگاه علوم پزشکی سیرجان. .

وی با بیان اینکه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در بیمارستان های منطقه کرمان ۵۳ نفر است، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی بر اثر ویروس کرونا در استان گزارش نشده است و تعداد کل فوتی های کرونا در استان گزارش شده است. در استان کرمان است. هنوز ۵۸۲۷.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تعداد افراد بالای ۱۲ سال در استان کرمان دو میلیون و ۳۶۲ هزار و ۱۶۹ دوز نوبت اول واکسیناسیون، ۲ میلیون و ۹۸ هزار و ۲۶۹ دوز واکسیناسیون دوم، ۹۳۴ هزار و ۲۸۱ دوز دریافت کردند. دوز تزریق واکسن در دور سوم و ۱۰۴۲۰۵ دوز واکسن تزریق شده در دور چهارم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/