آخرین وضعیت گذرگاه مرزی مهران از سوی وزیر کشور اعلام شدبه گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، احمد وحیدی وزیر کشور در گفت و گوی تلویزیونی درباره وضعیت مرزی اخیر زائران اربعین گفت: اکنون در ایستگاه مهران و در مرز استان ایلام با کشور عراق هستم که در ادامه تعدادی از عزیزان را معرفی می کنیم. کربلا می‌روند و دیگران می‌آیند، اما کسانی در حال عبور از مرز هستند که قبلاً در این ایستگاه بودند و تعدادی از زائران نیز در منطقه ایلام بودند که قدم به قدم عبور می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: دیروز و شب گذشته تعداد زیادی از زائران عازم مرزهای عراق شدند و از آنجایی که طرف عراقی ظرفیت جابجایی زائران با این سرعت را ندارد، این عزیزان در پشت مرزها معطل شدند و وارد شدند. دروازه های عراق را آزرده خاطر کردند، بنابراین نباید در مرزها تجمعات گسترده ای به این صورت انجام شود.

وزیر کشور گفت: ما نگران سلامت مردم هستیم بنابراین باید کار بسیار کنترل شده باشد به همین دلیل از عزیزان خواستیم از مبدا به سمت مرزها حرکت نکنند چرا که شرایط خیلی زیاد است.

وحیدی تصریح کرد: اگر شرایط فراهم باشد و بتوانیم عزیزان را در زمان و زمان مناسب از مرز عبور دهیم و دوستان عراقی نیز این بستر را فراهم کنند تا عزیزان را با سرعت بالا به آن سوی مرز و در آن سوی مرز بیاوریم. مرز نیز در صورت تامین تعداد اتوبوس به مردم اطلاع رسانی می کنیم.

وحیدی گفت: از عزیزانی که هنوز حرکت نکرده اند خواهش می کنم تصمیم خود را به تعویق بیندازند، در حال حاضر دوستان ما در حال عبور از عزیزانی هستند که قبلا در منطقه ایلام و سایرین در خارج از کشور بودند، اما هوا با بچه ها بسیار گرم است. و بزرگترها نباید در این مواقع حضور داشته باشند. دمای هوا در مرزها به حدی است که حتی جوانان و میانسالان نیز با مشکل مواجه هستند.

وی گفت: پلیس در تمام نقاط جاده هشدار مهمی می دهد و کسانی که خارج از مناطق مرزی هستند را کنترل کنند و از آنها بخواهند به سفر خود ادامه ندهند، مناطق مرزی، آنهایی که قبلا آنجا بودند، آرام آرام عبور می کنند. “

وزیر کشور با بیان اینکه همه نیروها در مرز بسیج هستند اما تعداد افراد در آنجا بسیار زیاد است، گفت: به محض اینکه دوستان عراقی آماده شوند و شرایط کاهش یابد، اعلام می کنیم که سایر عزیزان نیز حضور خواهند داشت. پیوستن. اما صمیمانه پیشنهاد می کنم از مردم عزیزمان می خواهم تا این اندازه حرکت نکنند زیرا با جاده های بسته مواجه می شوند و ما بیشتر شرمنده آنها خواهیم شد.

انتهای پیام/