آغاز انتشار رمز ریالی / اطلاعات شناسایی جدید حساب های تجاری – پایگاه خبری تحلیل اوغوپ


علی صالح آبادی در یک برنامه تلویزیونی گفت: در حوزه ارزهای رمزنگاری شده مجموعه اقداماتی که باید در بانک مرکزی انجام شود، انجام شده است و در حال حاضر در حوزه وزارت حریم خصوصی، سایر بخش ها در حال فعالیت هستند. و توضیح داد: در صورتی که فردی مجوز معدن را دریافت کند، کد ارزی دریافت کرده است، می تواند کد ارز صادر شده در سامانه خاصی را ارائه کند و واردکننده می تواند با ثبت سفارش دریافتی از وزارت حراست، این شماره ارز و سفارش را از آن محل دریافت کند. .

وی افزود: این سامانه به صورت مشترک بین بانک مرکزی و وزارت حراست ایجاد شد که در آن کد ارز صادر می شود و واردکنندگان پس از دریافت کد ارزی سفارش می دهند. علاوه بر این، مقررات مربوط به استخراج ارزهای دیجیتال توسط دولت تصویب شده و توزیع آن به منظور واردات در بازار خواهد بود.

آخرین وضعیت صادرات با استفاده از ارز دیجیتال

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اگرچه پیش از این نیز همین روند برای ارزهای دیجیتال وجود داشت، اما اصلاحاتی در این بخش انجام شد، گفت: بر این اساس افرادی که مجوز استخراج ارز دیجیتال را دریافت کرده باشند، مجاز خواهند بود. برای برداشت از سایت.برای واردات ارز استخراج شده و کار در وزارت حریم خصوصی نظارت می شود.

صالح آبادی با بیان اینکه زیرساخت های لازم از قبل در بانک مرکزی مهیا شده است، گفت: اما برای تسهیل این امر باید چندین مرحله در وزارت حراست طی شود، زیرا قبلا فقط امکان خرید ارز وجود داشت. امنیت، و اکنون لازم است این کار انجام شود.» همچنین امکان خرید ارز دیجیتال وجود دارد که یک فرآیند زیرساختی و فنی است.

وی افزود: در روزهای اخیر روند قبل از شروع محاکمه کد ریالی با مبلغ یک میلیارد تومان و با ارائه رقم ریالی به تعداد معدودی آغاز شده و مرحله پیش آزمایشی آن انجام شده است. تکمیل شده و در دو بانک ملی و ملت انجام شده است و دو باب مغازه نیز قابل استفاده می باشد و از این اصل ریالی تعیین شده و در مرحله اولیه پرونده شروع به کار کرده است تا پس از رفع مشکلات احتمالی ، وارد مرحله تست رسمی می شود که انتظار داریم در پایان شهریور ماه به این مرحله برسیم.

صالح آبادی با اشاره به اینکه بانک مرکزی اقدامات لازم را در این زمینه آغاز کرده است، افزود: این موضوع باید به تصویب هیات مدیره اسکناس می رسید تا کار رسمی شروع شود، تمام. کار شروع شده است که مبلغ یک میلیارد تومان به تصویب این کمیته رسید و از هفته گذشته کار آغاز شد و امیدواریم روند آزمایشی کار با ارز ریالی در پایان شهریور ماه با قیمتی بزرگتر آغاز شود. مقیاس نسبت به وضعیت فعلی

افزایش شفافیت و حاکمیت ریال

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه با مدیریت ریالی شفافیت در اقتصاد افزایش می‌یابد و پول در اقتصاد ملی کشور به سمت فعالیت‌های تولیدی سوق داده می‌شود، افزود: با توجه به این موضوع باید برای هدایت این اعتبارات مشوق‌هایی در نظر گرفته شود. . برای بخش های تولیدی اقتصاد

وی افزود: این گام زمینه رشد اقتصادی را فراهم می کند ضمن اینکه فعالیت های مرتبط با پولشویی رصد و با فعالیت های پولشویی مبارزه می شود.

صالح آبادی با بیان اینکه تاکنون گام های زیادی در این زمینه برداشته شده و تقریباً کارهای زیادی در این زمینه انجام شده است، تاکید کرد: یکی از اقدامات انجام شده در این زمینه مربوط به مقوله چک است. در گذشته چک هایی که رد و بدل می شد گاهی وصول نمی شد و گیرنده چک با صادرکننده چک مطمئن نبود که در آخرین تاریخ وصول می شود یا خیر؟

وی افزود: بنابراین اگر تصمیم بر شفافیت فعالیت های اقتصادی است، مردم هنگام دریافت چک از مجامع بازرگانی حتماً در تاریخ تعیین شده مبلغ چک را دریافت کنند که در این خصوص قانون جدید چک بود. در مجلس تصویب شد و بر این اساس سامانه های مختلفی در بانک مرکزی ایجاد و اجرا شد.

رئیس کل بانک مرکزی درباره سخت‌ترین بخش اجرای قانون جدید چک که اخیراً اجرا شده است، گفت: اگر شخصی چکی را به شریک تجاری خود بدهد و در زمان وصول چک، بانک صاحب چک دارای تعادل است. کمبود، در صورتی که شخص صادرکننده چک در حساب‌های خود در سایر حساب‌ها در صورت داشتن سرمایه در بانک‌ها، در سایر حساب‌های وی، امکان دریافت چک از حقوق صاحبان سهام وی وجود دارد.

وی افزود: از این رو با اقدامات مختلفی که در حوزه قانون چک در بانک مرکزی در حال انجام بود، اکنون اگر فردی از سمت خود چک دریافت کند، امکان بررسی اعتبار صادرکننده چک وجود دارد. با ورود چک کنید شماره چک در سایت بانک مرکزی برای کنترل و بررسی اینکه آیا صادرکننده چک شخص قانونی است یا خیر؟ آیا چک نقدی وجود دارد یا خیر؟

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: خوشبختانه این روند شفافیت خوبی در حوزه ریالی در کشور ایجاد کرد، بنابراین طی یک ماه گذشته حذف چک های بلامحل به سه روز و تعداد چک های برگشتی نیز کاهش یافته است. ۲۰۰۰۰۰ کاهش یافت. وی افزود: به عبارت دیگر امروز صادرکننده چک قبل از استرداد چک با گیرنده چک مشورت می کند که اگر موجودی چک کافی نبود یا موجودی چک کافی نبود یا قبل از آن. تاریخ چک، برای وصول چک صادره، مانده حساب باید تکمیل شود.

وی افزود: طبق قانون، در صورت ناکافی بودن حساب صادرکننده چک، موجودی حساب صادرکننده چک تا رسیدن به مبلغ چک در حساب دیگری نزد بانک مسدود می شود و پس از تکمیل موجودی، موجودی چک می شود. مسدود. امکان رفع انسداد حساب او وجود دارد.

۸.۵ میلیون دستگاه کارتخوان دارای پرونده مالیاتی هستند

رئیس کل بانک مرکزی فرآیند آماده سازی دستگاه های کارتخوان با همکاری سازمان امور مالیاتی را از دیگر کارهای بانک مرکزی در زمینه تقویت مدیریت ریالی به اتمام رسانده است، گفت: امروز تمام ۸.۵ میلیون کارتخوان های فعال در کشوری که دارای اعتبار هستند. و دیگر کارتخوان بدون شناسنامه در کشور وجود ندارد و پرونده مالیاتی به همه این کارتخوان های فعال در سازمان امور مالیاتی ارائه شده است و کارتخوان هایی که به سامانه سازمان امور مالیاتی متصل نبوده اند. خاموش شد

وی افزود: با آن گام بخش مهمی از فرآیند تفکیک حساب های تجاری و غیرتجاری عملاً اجرایی شد و مراحل پایانی خود را پشت سر گذاشت. بنابراین بحث اصلی تفکیک حساب های تجاری و غیرتجاری با اتصال دستگاه های کارت خوان به سامانه مدیریت مالیاتی در سال گذشته صورت گرفت و حساب های خارج از این مجموعه بسیار اندک است که حداقل می تواند دو حساب را شامل شود. یا از هر هزار نفر سه نفر.

فعالیت های غیر تجاری مشمول مالیات نمی شوند

صالح آبادی تاکید کرد: مواردی نیز مطرح شد که هر ۱۰۰ تراکنش در حسابی با مجموع ۳۵ میلیون تومان، تجاری محسوب می شود که این وحی منزل نیست و نشانه است و ممکن است فردی هزار داشته باشد. معاملات سپرده در حساب، اما حساب را نباید یک تاجر تلقی کرد زیرا ممکن است فردی روزانه صدها تراکنش خرید داشته باشد، مثلاً یک فرد نیازهای روزانه خود را چندین بار در روز خریداری کند یا از طریق وب سایت ها خرید کند که چنین است. به هیچ وجه مالیات نگرفته یا مثلاً شخصی در بورس معاملات انجام می دهد، به هیچ وجه حقوقی به او تعلق نمی گیرد، زیرا گردانندگان بورس نیم درصد مالیات را از حساب او می گیرند یا مثلاً آ. شخصی خانه ای را برای سکونت می فروشد و ۵ میلیارد تومان به حسابش واریز می شود، به هیچ وجه به این فرد پرداخت نشده است.

از هر ۱۰۰۰ نفر دو یا سه نفر مشمول مالیات معاملات تجاری هستند

وی تاکید کرد: گفته شد ۱۰۰ معامله و ۳۵ میلیون باید همه شرایط را همزمان داشته باشد در حالی که ممکن است این دو شرط وجود داشته باشد اما فرد کار تجاری انجام ندهد بنابراین شامل آن نمی شود. از این رو. ، شاید دو نفر از هر ۱۰۰۰ نفر یا شامل سه نفر باشد.

صالح آبادی خاطرنشان کرد: با این اوصاف، فعالیت تجاری به این معناست که فرد از طریق معامله و انجام معامله سود یا زیان وارد کند. این یک فرآیند تجاری در نظر گرفته می شود، بنابراین، فعالیت هایی مانند خیریه یا امور مالی خانواده را شامل نمی شود. در حساب های تجاری الان حتی در مورد کارت خوان ها یک سری کارت خوان وجود دارد که تجاری نیستند.

وی افزود: بنابراین اگر فردی با تصمیم خود به فعالیت تجاری بپردازد، این دو شرط ۱۰۰ تراکنش با سپرده ۳۵ میلیون تومانی دو شرط اساسی است، بنابراین ممکن است فرد تا ۱۰۰۰ معامله داشته باشد. ، حتی بیشتر از ۳۵ میلیون تومان، اما کار تجاری نیست، بلکه فردی که با بررسی خودش نشان می دهد کار تجاری انجام می دهد، می تواند با ذکر سازمان امور مالیاتی و ارائه مدارک وارد سیستم بانکی شود. و از مزایای فعالیت های تجاری آن بهره مند شود.

صالح آبادی با بیان این که همانطور که کارتخوان ها اعتبار گرفتند، افزود: این حساب های تجاری نیز اعتبار می گیرند و از مزایای این حساب بهره مند می شوند، مزایایی مانند سقف انتقال وجه به یک. میلیاردها تومان بدون صدور سند در حالی که این سقف برای حساب های غیرتجاری حداکثر ۲۰۰ میلیون تومان است ضمن اینکه نقل و انتقال صاحبان حساب تجاری نسبت به وضعیت فعلی افزایش می یابد.

رئیس کل بانک مرکزی به دیگر مزایای حساب های تجاری پرداخت و گفت: به منظور ارائه دسته چک جدید به صاحبان حساب بازرگانی، معافیت های بیشتری در زمینه بازگرداندن تعداد دسته چک به بانک ها در نظر گرفته شده است. همچنین صاحبان حساب های تجاری با تخفیف در هزینه خدمات بانکی مواجه هستند و مزایایی در زمینه افزایش سقف ماهانه و روزانه عدم حضور، لغو محدودیت تعداد افتتاح حساب و سایر مشوق ها در نظر گرفته شده است. برای کاربران حساب جاری

وی افزود: سایر اطلاعات مربوط به موضوعاتی مانند نتایج فعالیت های تجاری با استفاده از حساب غیرتجاری از سوی سازمان امور مالیاتی در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد، ضمن اینکه این روند کاری زمان بر است و باید برای جلوگیری از بروز نقص در این زمینه توجه زیادی شود. . صدمه زدن به حقوق هر کسی برای بودن

رئیس شورای پول و اعتبار با بیان اینکه کارتخوان ها اگرچه دارای شناسنامه هستند، اما فرآیند اتصال آنها به سامانه مالیاتی زمان بر است و زمان زیادی برای تکمیل پرونده های مالیاتی صرف شده است، افزود: اطلاعاتی وجود ندارد. بانک از سوی بانک به سازمان امور مالیاتی واگذار نشده است، اما فردی که فعالیت تجاری دارد باید پس از اعلام رسمی با مراجعه به سازمان امور مالیاتی و دو شرط تراکنش ۱۰۰ و مبلغ سپرده ۳۵ میلیون تومانی به حساب بازرگانی خود اطلاع دهد. فقط نشانه قبل است این یک کار تجاری است و ممکن است فردی با وجود این دو شرط به دلیل نداشتن فعالیت تجاری شامل نشود و این خود شخص است که باید نتیجه بگیرد. که در حال انجام فعالیت های تجاری است.

وی افزود: برخی از فعالیت ها مانند خرید و فروش در بورس، تجاری تلقی نمی شود و نیازی به صدور سند نیست زیرا فعالان بورس رویه کاری شفافی دارند و فعالان بورس در بخش خرید از پرداخت مالیات معاف هستند. . و نیم درصد مالیات را در بخش بازاریابی بپردازد.

صالح آبادی تاکید کرد: نکته بعدی در مورد تقسیم حساب های تجاری و غیرتجاری این است که مبنای اجرا بر اساس مقررات ملی است، به طوری که اگر فردی چند حساب داشته باشد، مبنای مشترک ۱۰۰ تراکنش و واریز ۳۵ میلیون تومان است. به ازای حساب همه افراد خواهد بود. علاوه بر این، اکنون نگران این هستیم که فردی که از مشوق های در نظر گرفته شده برای حساب های تجاری استفاده می کند، علیرغم فعالیت های غیرتجاری، نام خود را کسب و کار معرفی کند، زیرا زمانی که مالیات پرداخت نمی کند، از مشوق های در نظر گرفته شده برای تجارت نیز استفاده می کند. او در حال شمارش است