آمار فوتی های کرونا امروز چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱


فرادید| بر اساس آمار امروز ۲۲ مهرماه فوت ۸ نفر اعلام شده است، بنابراین مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۱۴۴ هزار و ۴۶۶ نفر رسید.

از دیروز تا امروز ۲۱ مهرماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای تشخیصی خاص، ۲۹۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و ۸۸ نفر از آنها بستری شده اند.

به این ترتیب مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۶۹۱ میلیون نفر رسید که خوشبختانه ۷ میلیون و ۳۲۶ هزار و ۹۶۷ میلیون نفر بهبود یافته یا از بیمارستان ترخیص شده اند.

۱۳۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش های مراقبت ویژه بیمارستان تحت نظر هستند. تاکنون ۵۴ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۵۴۳ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین تاکنون ۶۵ میلیون و ۹۲ هزار و ۳۱۸ نفر نوبت اول، ۵۸ میلیون و ۴۹۳ هزار و ۳۷۰ نفر نوبت دوم و ۳۱ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۴۹۴ نفر نوبت سوم و بیشتر در کشور دریافت کرده اند.

تعداد کل واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۱۸۲ دوز رسید که ۳ هزار و ۱۸۸ دوز واکسن کرونا در کشور شب گذشته تزریق شد.

در حال حاضر هیچ شهری در وضعیت قرمز، ۱۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۰۰ شهر در وضعیت زرد و ۲۳۲ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار بین المللی کرونا

بر اساس آخرین آمار جدول اپیدمی کرونا، در روز گذشته ۵۲۰ هزار و ۶۲۱ مورد جدید ابتلا به کووید در جهان ثبت و به ارقام قبلی اضافه شد.

همچنین بر اساس جدول بین المللی «ورلدومتر»، آمریکا با بیش از ۹۸.۳ میلیون بیمار و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای مبتلا به این بیماری قرار دارد.

در اروپا، فرانسه بیش از ۳۵.۵ میلیون نفر مبتلا را به ثبت رسانده است که تاکنون بیشترین تعداد مبتلایان را در بین کشورهای این منطقه به خود اختصاص داده است و روسیه با بیش از ۳۸۷ هزار قربانی، هم اکنون بیشترین تعداد قربانیان کرونا را در بین اروپا دارد. . کشور دارد

بر اساس جدول به روز شده پایگاه اطلاع رسانی «جهان سنج»، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق اطلاعات رسمی تا صبح امروز (چهارشنبه) بیشترین آمار را داشته اند به شرح زیر است:

آمار بین المللی کرونا