آمار مرگ و میر کرونا امروز ۱۳۰۱/۰۴/۲۱


فرادید| وزارت بهداشت امروز ۱۶ تیرماه تعداد جان باختگان کرونا را اعلام کرد به طوری که مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۱ هزار و ۴۵۱ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای تشخیصی مشخص، ۳ هزار و ۵۸۸ بیمار جدید در کشور شناسایی و ۴۰۶ نفر از آنها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۵۵ هزار و ۱۷ نفر رسید که خوشبختانه تاکنون ۷ میلیون و ۶۵ هزار و ۶۵ هزار و ۴۷۳ نفر بهبود یافته و یا از بیمارستان ترخیص شده اند.

۳۸۶ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت نظر هستند. تا امروز ۵۲ میلیون و ۷۶۴ میلیون و ۷۸۷ هزار آزمایش تشخیصی کووید ۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۴ شهر با رنگ قرمز، ۱۴ شهر نارنجی، ۱۴۲ شهر با رنگ زرد و ۲۸۸ شهر به رنگ آبی هستند.

همچنین تاکنون ۶۴ میلیون و ۶۸۵ میلیون و ۲۷۳ هزار نفر نوبت اول، ۵۸ میلیون و ۴۳ هزار و ۳۵۸ نفر نوبت دوم و ۲۸ میلیون و ۱۳ هزار و ۹۴۱ نفر نوبت سوم واکسن کرونا در کشور دریافت کرده‌اند. مجموع واکسن های واکسینه شده در کشور به ۱۵۰ میلیون و ۷۴۲ هزار و ۵۷۲ دوز رسید و در روزها و شب های گذشته ۹۶ هزار و ۶۲۸ دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شد.

آمار بین المللی کرونا

بر اساس آخرین آمار بین المللی ویروس کرونا، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته به ۵۶۱ میلیون نفر و ۶۷۶ هزار و ۹۲۸ نفر و افزایش ۵۷۸ هزار و ۸۷۳ نفری در ۲۴ ساعت گذشته رسیده است.

شمار جان باختگان ویروس کرونا در سراسر جهان به ۶ میلیون و ۳۷۴ هزار و ۷۰۴ نفر و افزایش ۱۱۶۶ نفری در یک روز رسیده است. تعداد بازماندگان به ۵۳۴۵۶۲۴۸۳ نفر رسید. آمار ۱۰ کشور اول مبتلا به کرونا به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی های جدید در هر کشور است)

۱. ۱ میلیون آمریکایی ۴۵۷۸۲ نفر (۱۲۲ فوت)

۲. برزیل ۶۷۳۰۰۰ ۵۵۴ نفر (۱۵۵ فوت)

۳. هند ۵۲۵۰۰۰ ۴۲۸ نفر (۲۰ فوت)

۴. روسیه ۳۸۱۰۰۰ ۵۵۴ نفر (۳۸ فوت)

۵. مکزیک ۳۲۶۰۰۰ نفر ۲۲ (هشت فوت)

۶. پرو ۲۱۳ نفر ۶۶۵ هزار (۱۰ فوت)

۷. انگلستان ۱۸۰ نفر ۴۱۷ هزار (۱۲۷ فوت)

۸. ایتالیا ۱۶۹۰۰۰ ۶۲ نفر (هفت فوت)

۹. اندونزی ۱۵۶ نفر ۷۸۵ هزار (۱۰۸ فوت)

۱۰. فرانسه ۱۵۰ نفر ۱۷ هزار (۱۰۸ فوت)

۱۲. ایران ۱۴۱ نفر ۴۴۴ هزار (میزان فوت)