آمار مرگ و میر کرونا امروز ۱۳۰۱/۰۴/۲۷


فرادید| وزارت بهداشت ۶ تیرماه تعداد جان باختگان کرونا را ۱۴ نفر اعلام کرد و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۱ هزار و ۵۱۳ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیص، ۵۶۸۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۷۷۴ نفر از آنها بستری شده‌اند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۱۶۵ نفر رسید که خوشبختانه تاکنون ۷ میلیون و ۶۸ هزار و ۹۹۰ نفر بهبود یافته و یا از بیمارستان ترخیص شده اند.

۵۷۹ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان تحت مراقبت هستند.

تاکنون ۶۴ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۹۰۱ نفر نوبت اول، ۵۸ میلیون و ۷۵ هزار و ۸۹۸ نفر نوبت دوم و ۲۸ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۹۹۳ نفر نوبت سوم واکسن کرونا و تعداد کل واکسیناسیون ها را دریافت کرده اند. تزریق شده در کشور ۱۵۱ میلیون و ۱۳۱۹۰۰۰ ۷۹۲ دوز دریافت شده است.

۸۴ هزار و ۵۱۲ دوز واکسن کرونا در شبانه روز گذشته در کشور تزریق شده است. تاکنون ۵۲ میلیون و ۸۷۶ هزار و ۴۶۶ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۱۵ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۵ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار بین المللی کرونا

بر اساس آخرین آمار بین المللی از ابتلا به ویروس کرونا، در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۵۳۴ هزار و ۲۶۷ نفری، تعداد مبتلایان به این ویروس به ۵۶۷ میلیون و ۶۴۷ هزار و ۱۴۹ میلیون نفر رسید.

مرگ و میر ناشی از کرونا در جهان طی یک روز ۶۷۹ نفر افزایش یافت و به ۶ میلیون و ۳۸۷ هزار و ۶۴۷ نفر رسید.

تعداد بهبود یافتگان به ۵۳۸ میلیون و ۷۰۷ هزار و ۷۳۲ میلیون نفر رسید که آمار ۱۰ کشور اول فوت ناشی از کرونا به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی های جدید در هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون نفر ۴۸ هزار و ۸۴۳ (۲۱ فوت)

۲. برزیل ۶۷۵۰۰۰ نفر ۳۵۳ (۵۵ فوت)

۳. هند ۵۲۵ هزار و ۷۰۹ نفر (۵۱ فوت)

۴. روسیه ۳۸۱ هزار و ۸۳۵ نفر (۴۶ فوت)

۵. مکزیک ۳۲۶۰۰۰ نفر ۴۲۰ (۷۱ فوت)

۶. پرو ۲۱۳ هزار و ۷۶۹ نفر (۲۴ فوت)

۷. بریتانیا ۱۸۱۰۰۰ نفر ۵۸۰ (بدون فوت)

۸. ایتالیا ۱۶۹ هزار و ۸۴۶ نفر (۷۹ فوت)

۹. اندونزی ۱۵۶۸۳۹ نفر (۱۰ فوت)

۱۰. فرانسه ۱۵۰ هزار و ۵۷۶ نفر (بدون فوت)

۱۱. ایران ۱۴۱ هزار و ۴۹۹ نفر (۱۴ فوت)