آمار مرگ و میر کرونا امروز ۱۳۰۱/۰۴/۳۰


فرادید| وزارت بهداشت امروز ۹ تیرماه اعلام کرد که ۲۹ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند و به این ترتیب تعداد جان باختگان این بیماری به ۱۴۱ هزار و ۵۹۳ نفر رسیده است.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای مشخص تشخیصی، ۷۹۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و از این تعداد یک هزار و ۱۹۸ نفر بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷۵۰ هزار و ۵۵۰ میلیون نفر رسید که خوشبختانه ۷۱ میلیون و ۵ هزار نفر از بیماران بهبود یافته و یا از بیمارستان ترخیص شده اند.

۷۲۸ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان تحت مراقبت هستند. تاکنون ۵۲ میلیون و ۶۵۷ هزار و ۶۵۷ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۱۵ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۵ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

همچنین تاکنون ۶۴ میلیون و ۷۳۰ هزار و ۹۵۱ نفر نوبت اول، ۵۸ هزار و ۸۳۵ نفر نوبت دوم و ۲۸۹ هزار و ۶ میلیون نفر نوبت سوم واکسن کرونا در کشور دریافت کرده‌اند. مجموع واکسن های وارد شده به کشور به ۱۵۱ میلیون و ۶۲۴ هزار و ۷۹۲ میلیون دوز رسید که در شبانه روز گذشته ۱۱۰ هزار و ۶۹۶ دوز واکسن کرونا وارد کشور شد.

آمار جهانی کرونا

بر اساس آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا، با افزایش ۹۷۷ هزار نفری ۴۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد مبتلایان به این ویروس به ۵۷۱ میلیون و ۴۱۴ نفر رسیده است.

شمار قربانیان کرونا در جهان با افزایش ۲۵۸ نفر در یک روز به ۶ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۸۲۴ نفر رسید. تعداد بهبود یافتگان نیز به ۵۴۱ هزار و ۶۰۲ هزار و ۱۸۵ میلیون نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول مرگ و میر ناشی از کرونا به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی های جدید در هر کشور است).

۱. آمریکا ۱ میلیون و ۵۰ هزار و ۷۰۲ نفر (۳۶۷ فوت)

۲. برزیل ۶۷۶ هزار و ۲۸۰ نفر (۳۵۱ فوت)

۳. هند ۵۲۵ هزار و ۸۷۰ نفر (۴۵ فوت)

۴. روسیه ۳۸۱ هزار و ۹۹۷ نفر (۳۷ فوت)

۵. مکزیک ۳۲۶ هزار و ۶۵۷ نفر (۱۳۴ فوت)

۶. پرو ۲۱۳ هزار و ۸۹۴ نفر (۲۴ فوت)

۷. انگلستان ۱۸۲ هزار و ۷۲۷ نفر (۱۴۴ فوت)

۸. ایتالیا ۱۷۰ هزار و ۳۷۰ نفر (۱۵۷ فوت)

۹. اندونزی ۱۵۶۸۷۵ نفر (۱۰ فوت)

۱۰. فرانسه ۱۵۱ هزار و ۱۰۴ نفر (۱۲۵ فوت)

۱۱. ایران ۱۴۱ هزار و ۵۶۴ نفر (۲۹ فوت)