آمار مرگ و میر کرونا امروز ۱۳۰۱/۰۵/۰۶


فرادید| وزارت بهداشت امروز ۱۵ مرداد تعداد جان باختگان این بیماری را ۴۲ نفر اعلام کرد که مجموع جان باختگان این بیماری را به ۱۴۱ هزار و ۸۳۷ نفر رساند.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی بررسی، ۹ هزار و ۴۵۶ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در کشور شناسایی و از این تعداد یک هزار و ۳۴۴ نفر بستری شده‌اند.

به گزارش فرادید؛ مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۳۶۸ هزار و ۹۴۵ نفر رسید که خوشبختانه ۷ میلیون و ۷۶ هزار و ۸۵۷ نفر از بیماران بهبود یافته یا ترخیص شده‌اند.

۱۱۳۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش های خدمات ویژه بیمارستان تحت نظر هستند. تاکنون ۵۳ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۷۱۸ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است. همچنین تاکنون ۶۴ میلیون و ۷۷۹ هزار و ۶۳۱ نفر نوبت اول، ۵۸ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۳۷۵ نفر نوبت دوم و ۳۰ میلیون و ۱۵۱ هزار و ۱۴۵ نفر نوبت سوم و بیشتر را در کشور دریافت کرده اند.

۱۰۳ هزار و ۶۵۲ دوز واکسن کرونا در شبانه روز گذشته در کشور تزریق شده است. بنابراین تعداد کل واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۸۳ هزار و ۱۵۱ میلیون دوز رسید که در حال حاضر ۵۷ شهرستان در حالت قرمز، ۸۶ شهرستان در حالت نارنجی، ۱۹۹ شهرستان در حالت زرد و ۱۰۶ شهرستان در حالت قرمز قرار دارند. آبی.

آمار بین المللی کرونا

بر اساس آخرین آمار بین المللی از ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۹۷۳ هزار و ۹۶۸ نفری، تعداد مبتلایان به این ویروس به ۵۷۷ میلیون و ۲۴ هزار و ۳۰۵ نفر رسید.

شمار جان باختگان کرونا در جهان طی یک روز با ۱۹۷۳ نفر افزایش به ۶ میلیون و ۴۰۷ هزار و ۵۳۰ نفر رسید. تعداد بهبود یافتگان به ۵۴۶ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۸۶ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول مرگ و میر ناشی از کرونا به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی های جدید در هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۵۳ هزار و ۲۱۳ نفر (۱۷۷ فوت)

۲. برزیل ۶۷۷۸۰۴ نفر (۲۴۱ نفر)

۳. هند ۵۲۶ هزار و ۱۶۷ نفر (۵۷ فوت)

۴. روسیه ۳۸۲۰۰۰ نفر ۲۷۲ (۳۶ فوت)

۵. مکزیک ۳۲۷۰۰۰ نفر ۲۶۱ (۱۵۲ فوت)

۶. پرو ۲۱۳۰۰۰ نفر ۱۱۲ (۴۱ فوت)

۷. انگلستان ۱۸۲ هزار و ۷۲۷ نفر (بدون فوت)

۸. ایتالیا ۱۷۱۰۰۰ نفر ۴۳۹ (۲۰۷ فوت)

۹. اندونزی ۱۵۶۹۴۰ نفر (۱۱ فوت)

۱۰. فرانسه ۱۵۱ هزار و ۷۸۲ نفر (۱۰۳ فوت)

۱۱. ایران ۱۴۱ هزار و ۷۹۵ نفر (۴۲ فوت)