آمار مرگ و میر کرونا امروز ۱۳۰۱/۰۵/۱۳


فرادید| بر اساس آمار امروز ۲۲ مردادماه ۸۱ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند، بنابراین مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۲ هزار و ۲۹۰ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیص، ۷ هزار و ۴۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد یک هزار و ۲۶۸ نفر بستری شده‌اند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۴۲۶ هزار و ۳۰ نفر رسید که خوشبختانه ۷ میلیون و ۹۱ هزار و ۲۳۲ نفر از بیماران بهبود یافته و یا ترخیص شده اند.

۱۳۹۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش های خدمات ویژه بیمارستان تحت نظر هستند. تاکنون ۵۳ میلیون و ۳۲۲ هزار و ۲۹۴ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است. همچنین تاکنون ۶۴ میلیون و ۸۱۴ هزار و ۶۸ نفر نوبت اول، ۵۸ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۴۳۳ نفر نوبت دوم و ۳۰ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۷۸۳ نفر نوبت سوم و بیشتر را در کشور دریافت کرده اند.

به این ترتیب مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۲۸۴ دوز رسید که در شبانه روز گذشته ۹ هزار و ۱۱۲ دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. در حال حاضر ۱۲۰ شهر در وضعیت قرمز، ۱۱۲ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۶۶ شهر در وضعیت زرد و ۵۰ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار بین المللی کرونا

بر اساس آخرین آمار بین المللی مبتلایان به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، با افزایش ۹۱۵ هزار و ۱۹۶ نفری، تعداد مبتلایان به این ویروس به ۵۸۵ میلیون و ۱۲۷ هزار و ۳۳۳ میلیون نفر رسید.

شمار جان باختگان کرونا در جهان به ۶ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۶۵۹ نفر رسید که در یک روز ۲۳۲۴ نفر افزایش داشته است. تعداد بهبود یافتگان به ۵۵۵ میلیون و ۶۱۹ هزار و ۹۰۲ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوت ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی های جدید در هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون نفر ۵۷ هزار و ۲۳۹ (۴۳۱ فوت)

۲. برزیل ۶۷۹ هزار و ۳۳۶ نفر (۲۷۴ فوت)

۳. هند ۵۲۶ هزار و ۵۳۰ نفر (۵۳ فوت)

۴. روسیه ۳۸۲۰۰۰ نفر ۵۶۰ (۴۳ فوت)

۵. مکزیک ۳۲۷ هزار و ۸۸۳ نفر (۱۳۳ فوت)

۶. پرو ۲۱۴ هزار و ۴۳۱ نفر (۲۴ فوت)

۷. بریتانیا ۱۸۵۰۰۰ نفر ۵۲ (۱۵۷ فوت)

۸. ایتالیا ۱۷۲۰۰۰ نفر ۵۶۸ (۱۷۱ فوت)

۹. اندونزی ۱۵۷۰۰۰ نفر ۴۶ (۱۸ فوت)

۱۰. فرانسه ۱۵۲ هزار و ۳۷۰ نفر (۹۰ فوت)

۱۱. آلمان ۱۴۴ هزار و ۵۵۲ نفر (۱۹۲ فوت)

۱۲. ایران ۱۴۲ هزار و ۲۰۹ نفر (۸۱ فوت)