آمار مرگ و میر کرونا امروز ۲۶ سپتامبر ۱۴۰۱


فرادید| بر اساس آمار امروز ۵ شهریورماه فوت ۱۴ نفر اعلام شده است که مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۴ هزار و ۲۸۷ نفر رسیده است.

بر اساس اعلام مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای تشخیصی، ۳۰۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و ۸۴ نفر از آنها بستری شده اند.

به گزارش فرادید؛ مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۵۳۳ میلیون نفر رسید که خوشبختانه ۷ میلیون و ۳۲۰ هزار و ۳۰۴ میلیون نفر بهبود یافته و یا از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

۳۱۱ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان تحت نظر هستند. تاکنون ۵۳ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۴۳۹ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر هیچ شهری در وضعیت قرمز نیست، ۲۰ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۵۷ شهر در وضعیت زرد و ۱۷۱ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

تاکنون ۶۵ میلیون نفر دوز اول، ۵۸ میلیون و ۴۵۴ هزار و ۵۹۶ نفر نوبت دوم و ۳۱ میلیون و ۱۲۰ هزار و ۶۵۲ نفر نوبت سوم و بیشتر دریافت کرده اند و تعداد کل واکسن های وارد شده به کشور به ۱۵۴ میلیون دوز ۶۳۵۰۰۰ ۷۶۳. ۳۱۹۹ دوز واکسن کرونا در شبانه روز گذشته در کشور تزریق شده است.

آمار بین المللی کرونا

بر اساس آخرین آمار بین المللی، تعداد مبتلایان به این ویروس در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۷۴ هزار و ۵۸۱ نفر به ۶۱۶ میلیون و ۴۹۴ هزار و ۱۱۹ نفر رسیده است.

مرگ و میر ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۶۹۲ نفر در یک روز به ۶ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۹۸ نفر رسیده است. تعداد بهبود یافتگان نیز به ۵۹۵ میلیون و ۶۷۸ هزار و ۸۲۱ نفر رسید.

آمار ۱۰ کشور اول فوت ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی های جدید در هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون نفر ۷۸ هزار و ۴۵۷ (۲۷۰ فوت)

۲. برزیل ۶۸۵۰۰۰ نفر ۳۵۰ (۹۲ فوت)

۳. هند ۵۲۸ هزار و ۳۰۲ نفر (۲۹ فوت)

۴. روسیه ۳۸۵۰۰۰ نفر ۸۳۷ (۱۱۰ فوت)

۵. مکزیک ۳۲۹ هزار و ۸۶۸ نفر (۳۱ فوت)

۶. پرو ۲۱۶۰۰۰ نفر ۱۷۳ (بدون مرگ)

۷. بریتانیا ۱۸۹۰۰۰ نفر ۴۸۴ (بدون فوت)

۸. ایتالیا ۱۷۶ هزار و ۵۰۸ نفر (۴۴ فوت)

۹. اندونزی ۱۵۷ هزار و ۸۷۶ نفر (۲۷ فوت)

۱۰. فرانسه ۱۵۴ هزار و ۶۷۲ نفر (۲۸ فوت)

۱۱. آلمان ۱۴۸ هزار و ۹۳۳ نفر (۸۸ فوت)

۱۲. ایران ۱۴۴ هزار و ۲۷۳ نفر (۱۴ فوت)