آمازون افزایش حقوق کارگران را به خوبی آغاز می کند و با “چالش های بزرگ” همراه است


آمازون اخیراً افزایش متوسط ​​حقوق اولیه کارگران خود را به 18 دلار در ساعت اعلام کرده است. کارشناسان زیر از دانشگاه کرنل در حال بررسی این هستند که این تغییر چه معنایی برای کارگران ، مدیران و بخش وسیع تری خواهد داشت.

دایان برتون، استاد منابع انسانی و مدیر م Instituteسسه مطالعات جبران خسارت در مدرسه ILR ، متخصص پاداش های پولی و غیر پولی کار و نحوه تأثیر پاداش بر نتایج افراد ، مشاغل ، صنعت و اقتصادها است. او می گوید در حالی که افزایش حقوق برای کارکنان عالی است ، می تواند برای مدیران چالش هایی ایجاد کند ، از جمله نحوه پرداخت هزینه افزایش حقوق و نحوه حل مسائل اخلاقی از طریق فشرده سازی حقوق.

برتون می گوید:

وی افزود: افزایش حقوق و دستمزد برای کارگران خوب است ، اما برای مدیران با چالش های بزرگی همراه است. اول ، چگونه هزینه افزایش حقوق را – با انتقال هزینه به مشتریان – پرداخت می کنند؟ با تخصیص منابع به دور از سهامداران؟ یا با تقسیم درآمد از بالای سلسله مراتب به پایین؟ ثانیاً ، آنها چگونه با مشارکت احتمالی و مسائل اخلاقی ناشی از فشرده سازی دستمزد برخورد می کنند. اگر شرکتها برای کارگران خط مقدم ارتقا می دهند ، آیا باید دستمزد خود را در کل سلسله مراتب افزایش دهند؟

“هنگام طراحی سیستم های جبران خسارت ، هم فشرده سازی دستمزد – فاصله بین بالا و پایین سلسله مراتب سازمانی – و هم توزیع دستمزد – تفاوت دستمزد بین کارگرانی است که اساساً یک کار را انجام می دهند. هر دو برای کارکنان مهم هستند ، زیرا آنها ادراک صداقت

اگر کارفرمایان برجسته دستمزد را افزایش دهند ، لزوما دیگران آن را خواهند گرفت. ما از مطالعات انجام شده درباره مذاکره الگو برای قراردادهای اتحادیه های کارگری و شروع حقوق در موسسات حقوقی نخبه می دانیم که تأثیرات موجی در این بخش وجود دارد. کارفرمایانی که نمی توانند در حقوق و دستمزد رقابت کنند ، می توانند با پاداش های دیگر مانند افزایش انعطاف پذیری ، آموزش بهتر و همچنین فرصت های پیشرفت ، یا یک ماموریت قانع کننده تر به عنوان یک هدف خلاق باشند.

پارک ته یون، دانشیار در مدرسه ILR ، بررسی می کند که چگونه سیاست ها و شیوه های اشتغال ، مانند جبران خسارت ، مرخصی والدین و تغییر و نگهداری کارکنان ، هم بر کارفرمایان و هم بر کارکنان تأثیر می گذارد. او می گوید اگرچه دستمزد بالاتر بهتر است ، اما بسیاری از کارگران بیشتر به دنبال یک پاداش شامل طرح های انعطاف پذیر ، حمایت از مراقبت از کودکان و همچنین تحصیل و فرصت هایی برای مرخصی با حقوق هستند.

پارک می گوید:

“علیرغم آنچه شرکت های بزرگ شبیه به آمازون انجام می دهند ، شرکت ها نمی خواهند در بازی مرغ افزایش دستمزد شرکت کنند.

“قطعاً حقوق بالاتر بهتر است ، اما امروزه عمدتا پس از همه گیری است ، ایده من این است که بسیاری از کارگران برای کار از راه دور و نه بر اساس برنامه های انعطاف پذیر ارزش قائل می شوند. شرکت ها باید به طور گسترده ای در مورد “بسته جبران خسارت” فکر کنند ، در مورد طراحی ترکیب غرامت منحصر به فرد خود فکر کنند. به عنوان مثال ، در حالی که سطح پرداخت پایه ممکن است کمتر از آمازون باشد ، سایر کارفرمایان ممکن است برنامه های منعطف تری را ارائه دهند ، مراقبت از کودکان یا حمایت از آموزش ، فرصت های مرخصی با حقوق یا فرصت های پاداش بیشتر را ارائه دهند.

– 30 –دیدگاهتان را بنویسید