آگاهی از سرطان سینه – سلامت کیستون


دکتر.. کارولین دخترای من

اکتبر ماه آگاهی از سرطان سینه است. سرطان سینه یکی از شایع ترین انواع سرطان است – از هر هشت زن در ایالات متحده، یک زن در طول زندگی خود به سرطان سینه مبتلا می شود، و اگرچه نادر است، می تواند مردان را نیز مبتلا کند.

این عدد هشداردهنده باید به عنوان یادآوری برای همه باشد که برای پیشگیری از بیماری یا در صورت ابتلا به سرطان سینه هر چه در توان دارند انجام دهند. دکتر کارولین بنیگناتی، متخصص زنان و زایمان برای مراقبت از زنان کیستون، اطلاعات مهمی را که همه امروز باید درباره این موضوع بدانند به اشتراک می‌گذارد. مراقبت می کند مقاله – کالا.

دستورالعمل برای خودآزمایی پستان

برای خانم ها مهم است که از شکل و احساس سینه های خود آگاه باشند. این آشنایی و خودآگاهی امکان شناسایی هرگونه تغییر را فراهم می کند. تغییراتی که باید مراقب آنها بود شامل درد، تورم، ترشح از نوک پستان (نه پس از تحریک سینه) و قرمزی سینه است. این تغییرات می‌تواند با چیزهایی غیر از سرطان سینه مرتبط باشد، اما در صورت مشاهده هر یک از این تغییرات، مهم است که در اسرع وقت توسط یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی معاینه شوید.

خودآزمایی پستان مهم است، زیرا ۵۰ درصد یا بیشتر از سرطان‌های سینه توسط خود زنان شناسایی می‌شوند. اگر خانمی هنوز قاعدگی دارد، بهترین زمان برای معاینه سینه هفته بعد از پریود است.

هنگام انجام خودآزمایی، وقت بگذارید. سینه های خود را معاینه کنید و دستان خود را روی باسن خود در آینه نگاه کنید. هرگونه تغییر در پوست، تغییر در اندازه سینه ها یا چروک شدن پوست را بررسی کنید. با استفاده از بانداژ، نه انتهای سه انگشت میانی خود، هر توده ای را احساس کنید. در دایره های کوچک حرکت کنید و از سطوح مختلف فشار برای احساس مستقیم زیر پوست و همچنین عمق بیشتر استفاده کنید. شما باید کل ناحیه سینه، از جمله نواحی اطراف و بین استخوان ترقوه، استخوان سینه، زیر بغل و دنده های زیر سینه را بررسی کنید.

اشعه ایکس از سینه

ماموگرافی یک اشعه ایکس است که برای تشخیص علائم اولیه سرطان سینه استفاده می شود و در اکثر طرح های بیمه گنجانده شده است. من توصیه می کنم که بیمارانم از سن ۴۰ سالگی ماموگرافی سالانه انجام دهند که توسط کالج آمریکایی متخصصان زنان و زایمان و شبکه ملی جامع سرطان نیز توصیه می شود. برخی از بیماران ممکن است نیاز به شروع زودهنگام داشته باشند، از جمله آنهایی که سابقه خانوادگی سرطان سینه دارند.

آزمایشات منظم باید حداقل تا سن ۷۵ سالگی ادامه یابد، مگر اینکه ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما را به گونه ای دیگر به شما دستور دهد. این معاینات منظم به تشخیص زودهنگام هر گونه علائم سرطان کمک می کند. هرچه سرطان زودتر تشخیص داده شود، شانس بهبودی کامل برای بیمار بیشتر خواهد بود و ممکن است بتواند اشکال کمتر تهاجمی درمانی را دریافت کند.

کاهش ریسک

داشتن یک سبک زندگی سالم بهترین راه برای کاهش خطر ابتلا به سرطان از جمله سرطان سینه است. هدف زنان باید حفظ یا رسیدن به وزن مناسب (BMI 18.5 تا ۲۴.۹)، ورزش منظم، رژیم غذایی سالم و محدود کردن یا اجتناب از مصرف الکل باشد. زنانی که قادر به شیر دادن هستند، خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهند.

آزمایش ژنتیک

زنان در معرض خطر بالاتر ممکن است برای تعیین اینکه حامل ژنی هستند که آنها را در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه، بلکه همچنین برای سایر بیماری ها مانند سرطان تخمدان قرار می دهد، آزمایش ژنتیکی انجام دهند. این زنان در معرض خطر بالا شامل اقوام نزدیک با سابقه سرطان پستان در سن کمتر از ۵۰ سال، بستگان نزدیک مبتلا به سرطان تخمدان یا چندین خویشاوند مبتلا به سرطان بودند. این آزمایش در بخش مراقبت زنان کیستون و سایر مطب های زنان و زایمان موجود است.

اطلاعات برای زنان بدون بیمه

اگر بیمه ندارید و می خواهید ماموگرافی بگیرید، برنامه ای از طریق اتحاد مراقبت از پستان دره کامبرلند (CVBCA) به نام پروژه MammaGift وجود دارد که ماموگرافی رایگان را برای کسانی که بیمه ندارند ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه با شماره ۷۱۹-۲۶۳-۷۱۹۱ تماس بگیرید. CVBCA همچنین از زنان مبتلا به سرطان سینه در منطقه ما حمایت می کند و به آنها در مراقبت های بهداشتی و سایر هزینه های مرتبط در طول درمان کمک می کند.

سرطان سینه در مردان

در سال جاری حدود ۲۶۰۰ مرد در ایالات متحده به سرطان سینه مبتلا خواهند شد و حدود ۵۰۰ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست خواهند داد. اگرچه این بیماری در مردان به اندازه زنان شایع نیست، مردان نیز باید از هرگونه تغییر در بدن خود از جمله ناحیه قفسه سینه آگاه باشند. اگر مردی هستید که متوجه هر یک از تغییرات فوق شده اید، یا هر تغییر دیگری که به شما مربوط می شود، باید در اسرع وقت برای ملاقات با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود وقت بگیرید.

این مقاله فقط حاوی اطلاعات کلی است و نباید به عنوان جایگزینی برای تشخیص، درمان یا مراقبت حرفه ای توسط یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی واجد شرایط استفاده شود.

رژیم لاغری سریع