آیا آدامس یک مسواک پنهان است؟


فواید جویدن آدامس به دهان شما ختم نمی شود، زیرا جویدن آدامس بزاق بیشتری را در دهان تولید می کند که می تواند به تعادل اسید در مری و کاهش علائم اسید کمک کند.

سندرم رفلاکس معده (GERD) زمانی است که اسید معده به لوله ای که دهان شما را به معده شما متصل می کند جریان می یابد. رفلاکس حنجره زمانی است که اسید معده از مری به گلو می‌ریزد.

جویدن آدامس می تواند حداقل به طور موقت به خشکی دهان کمک کند. اما مانند رفلاکس، درمان نیست.

سایر فواید سلامتی جویدن آدامس عبارتند از:

سوزاندن کالری: هنگام جویدن آدامس می توانید ۱۱ کالری در ساعت بسوزانید و به مرور زمان این میزان کالری سوزانده شده افزایش می یابد.

تقویت حافظه: جویدن آدامس جریان خون به مغز را افزایش می دهد که می تواند به تقویت حافظه کمک کند.

مبارزه با بی خوابی: اگر احساس خستگی می کنید، آدامس بجوید تا بیدار بمانید.

رفع حالت تهوع: اگر احساس بیماری می کنید، بزاق ترشح شده توسط جویدن آدامس می تواند به شما کمک کند تا احساس بهتری داشته باشید. این امر به ویژه در مورد بیماری حرکت و تهوع صبحگاهی در دوران بارداری صادق است.

جویدن آدامس بدون قند می تواند خطر پوسیدگی دندان را کاهش دهد

جویدن آدامس بدون قند می تواند به افزایش اصول بهداشت دهان و دندان مانند مسواک زدن دو بار در روز و اصلاح روزانه کمک کند زیرا جویدن آدامس مانند این عادات ضروری روزانه است.

اما برخلاف مسواک زدن و نخ دندان کشیدن کودکان که نیاز به حمایت والدین دارد، جویدن آدامس نیازی به حمایت و نظارت والدین ندارد. بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده در این مطالعه، محققان بر این باورند که جویدن آدامس بدون قند اکنون باید راهی مؤثر برای کنترل پوسیدگی دندان در کودکان در نظر گرفته شود.

نتایج این مطالعه اخیرا در مجله Dental Clinic and Translation Research منتشر شده است.

از سوی دیگر، خوردن یک رژیم غذایی متعادل باعث کاهش قند اضافی می شود که عامل اصلی پوسیدگی و بیماری های دندانی است. اکنون، تحقیقات جدید ممکن است ابزار دیگری را شناسایی کرده باشد که والدین می توانند از آن برای کمک به فرزندان خود برای جلوگیری از پوسیدگی دندان استفاده کنند: جویدن چسب بدون قند.

جویدن آدامس بدون قند می تواند به افزایش اصول بهداشت دهان و دندان مانند مسواک زدن دو بار در روز و اصلاح روزانه کمک کند زیرا جویدن آدامس مانند این عادات ضروری روزانه است.

آیا آدامس یک مسواک پنهان است؟

پلاک مانند بزرگترین تهدیدی است که دندان های ما با آن روبرو هستند. پلاک که در واقع یک لایه چسب بیولوژیکی است، به سطح دندان ما می چسبد و از قندی که استفاده می کنیم برای تولید اسیدهای مضر استفاده می کند که به آرامی مینای دندان را از بین می برد.

جویدن آدامس باعث تحریک دهان برای تولید بزاق اضافی می شود. در واقع، بزاق به کاهش اسیدیته پلاک کمک می کند و آن را به یکی از بهترین سلاح های بدن در برابر پوسیدگی دندان تبدیل می کند.

هنگامی که بزاق به حرکت جویدن متصل می شود، پلاک را از سطح دندان ما پاک می کند و از آسیب رساندن باکتری های مضر به مینای دندان جلوگیری می کند.

با افزودن عوامل ضد باکتری که معمولاً به عنوان جایگزین قند استفاده می شوند به چسب بدون قند، گزینه بسیار بهتری برای از بین بردن غشاها از دهان خود دارید. علم پشت جویدن آدامس به عنوان راهی برای کاهش خطر پوسیدگی دندان در انسان، این عادت را جایگزین مناسبی برای بزرگسالان نیز می کند.

منبع: ایسکانیوز