آیا ابتلا به آنفولانزا ویروس کرونا را از بین می برد؟محققان دانشگاه نیویورک گزارش دادند: «نتایج این مطالعه مهم است زیرا جمعیت در حال حاضر در معرض دو ویروس RNA در گردش با پتانسیل اپیدمی بالا قرار دارند.

آنها افزودند: از آنجایی که هر دو ویروس مجاری تنفسی را آلوده می کنند و می توانند باعث عوارض و مرگ و میر قابل توجهی شوند، درک عواقب عفونت همزمان بسیار مهم است.

بسیاری از مطالعات بالینی قبلاً نتایج عفونت همزمان SARS-CoV-2 با سایر ویروس ها را گزارش کرده اند.

بیشتر بخوانید:

با کمال تعجب، طبق مطالعه‌ای که در مجله ویروس‌شناسی منتشر شده است، ویروس آنفولانزای A با تکثیر SARS-CoV-2 در ریه‌ها تداخل می‌کند و می‌تواند این کار را حتی بیش از یک هفته پس از پاکسازی آنفولانزای A ادامه دهد.

محققان خاطرنشان کردند: «این داده‌ها وجود عوامل موضعی یا آنفولانزای A را نشان می‌دهد که ممکن است رشد SARS-CoV-2 را کاهش دهد، اما مشخص نیست که آیا این تأثیر به شدت بیماری کمک می‌کند یا خیر».

محققان این آزمایش ها را در سلول های کشت داده شده و همچنین در مدل حیوانی همستر طلایی انجام دادند. بنجامین آر تنور، استاد زیست شناسی در دانشگاه نیویورک، گفت: به حیوانات همزمان دو ویروس داده شد و در روز اول، سوم، پنجم، هفتم و چهاردهم پس از آلودگی مورد بررسی قرار گرفتند.

محققان همچنین آزمایشاتی را انجام دادند که در آن حیوانات را با هر ویروس و سه روز بعد با ویروس دیگری به چالش کشیدند و آنها را در روز اول، سوم و پنجم پس از چالش دوم زیر نظر گرفتند.

او می‌گوید: «این مطالعه می‌تواند به عنوان نمونه‌ای از این باشد که چگونه یک پاسخ ایمنی به یک ماده نامرتبط می‌تواند محافظت در برابر SARS-CoV-2 را فراهم کند.

این گروه نشان داد که عفونت همزمان در مدل حیوانی پیامدهای نامطلوب بیماری ایجاد نمی کند. این نتایج نشان داد که عفونت همزمان با SARS-CoV-2 و ویروس آنفولانزای A تهدیدی برای انسان نیست.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/