آیا ایالات متحده می خواهد رهبران را به دلیل شکنجه مردم مجازات کند؟


حسن قربان نژاد یکی از بینندگان انصاف نیوز از قزوین در نامه ای نوشت:

هدف این مقاله حفظ اقتدار نیروهای امنیتی، انتظامی، سپاه و بسیج و دفاع از زحمات آنها حتی در صورت اشتباه است.

من قصد نداشتم در این روزهای آشفتگی در حمایت از ارتش و نهادهای دفاعی و امنیتی مقاله ای بنویسم، زیرا قطعاً انتقاداتی به رفتار آنها وجود دارد، اما در گذشته از درخواست برخی از تجار از پلیس آگاهی داشتم. نیرو، که این کار را کرد. آنها گفتند که از ترس خشونت و تخریب، مشاغل خود را می بندند و اموال آنها از حمله مصون نیست و برای امنیت تجارت خود خواهان حضور نیرو هستند. از سوی دیگر عده ای فرصت طلب از مغازه ها فیلم گرفتند و مدعی شدند مغازه ها اعتصاب کرده اند. از این رو نیروهای امنیتی و نظامی زیادی برای حفظ امنیت دیگران در برابر اعتراضات در میدان حضور دارند.

اولا برخلاف بسیاری از حامیان اعتراض که این زمان را متفاوت می بینند، نویسنده معتقد است که اعتراض برخی از جوانان بدون رهبر و تعیین هدف مشخص نمی تواند نتیجه ای داشته باشد. از سوی دیگر، توقف برخی نوجوانان نابالغ که نمی دانند چه می خواهند، اقتدار و احترام به نظام محسوب نمی شود. گشت ارشاد هم اگر جمع شود موفقیت یا شکست تلقی نمی شود زیرا به گفته تظاهرکنندگان میدانی موضوع تظاهرات اصلا گشت ارشاد نیست.

در بسیاری از حوادث و بلایای طبیعی مانند زلزله و سیل، انقراض تهدیدها و پوشش عمومی، نیروی انتظامی و امنیتی همواره در خط مقدم بوده اند. اغلب آنها کم لطفی رهبران و فریاد برخی افراد را بارها تحمل کرده اند. الان هم آنها در میدان هستند و برخی از رهبران همیشه سرزنش می شوند و برخی با انواع هجمه ها آنها را چاپلوسی می کنند. البته یکی از محاسن این گونه اعتراضات، شناسایی ساکتان و ناآگاهان است.

سرود علیه ارکان نظام، تخریب بانک، سطل زباله، آتش نشانی، پلیس، آمبولانس، مغازه، مدرسه، پایگاه بسیج، کلانتری و… در هیچ کجای دنیا اعتراض مسالمت آمیز نامیده نمی شود.

بیایید در کنار قانون و نهادهای امنیتی برای حفظ جان مردم و مال و کشور باشیم و به دشمنان نظام که همیشه آنجا بوده اند و من و شما هیچ تفاوتی با آنها نداریم فرصتی ندهیم.

دولت ایالات متحده بدترین تحریم ها را علیه دولت، مقامات و فرزندان آنها، علیه مردم پایین جامعه اعمال کرده است. رهبران زندگی خاص خود را دارند، آنها در وضعیت خوبی هستند و محدودیت ها نه تنها بی ضرر هستند، بلکه می توانند برای برخی مفید باشند. اگر دولت آمریکا واقعاً به فکر مردم ایران است (که اینطور نیست) باید تمام دارایی های هر مسئول و فرزندان آنها را در آنجا مسدود کند و در عوض تحریم ها را بدون قید و شرط علیه اسرائیلی ها لغو کند تا مردم ببینند که آمریکا دولت با ملت ایران دشمنی ندارد و آنها می توانند داروهای کمیاب بخرند. بیماران خود را به راحتی پیدا کنید. آیا ایالات متحده می خواهد رهبران را به دلیل شکنجه مردم مجازات کند؟ اکنون زمان اتحاد و دلسوزی است که باید کمک کنیم. عده ای می خواهند در این وضعیت بد اقتصادی به کسب و کار و زندگی خود برسند. با اعتراضات بی هدف و بی نتیجه ما این فرصت را از آنها دریغ نکنید.

با توجه به تعداد افراد دستگیر شده توسط گشت ارشاد در شهرهای بزرگ و نگاه کلی به بدحجابی و بی حجابی در جامعه متوجه می شویم که اگر حکومت با این افراد کاری داشت باید چند صد هزار نفر دستگیر می شدند. هر روز در کشور کافی است به (بعضی) نگاه کنید… کارگران وزارتخانه، ادارات نیمه دولتی، کارگران هتل و مهمانخانه، فشن شو و انواع مدلینگ، باغ تالار، فضای سبز و پارک های عمومی، فروشگاه های لوازم آرایش، لباس، غذاخوری، جاده چالوس و تفرجگاه ها، بریم تجریش و میدان ونک ببینیم چطور گاهی زنان محترم در حال معاشقه و خودنمایی با نثار متلکی از کنار ماموران پلیس عبور می کنند. این نشان می دهد که موضوع اعتراض اخیر ارشاد و مهسا امینی با روسری های نیمه برافراشته و مانتوهای باز ناف و بد رفتاری چند پلیس و امثال اینها مطرح نیست و معترضان اصلا نمی دانند چه هستند. در حال انجام. خواستن

بارها دیده شده است که صنوف معلمان، ورزشکاران، پرستاران، رانندگان کامیون، کشاورزان و… در مقابل وزارتخانه یا مجلس مربوطه به برگزاری جلسات و اعتراضات می پردازند و به ندرت منجر به دستگیری یا آشوب و آتش زدن در ملاء عام می شود. ویژگی.

در اعتراضات اخیر، موقعیت و اقتدار پلیس آگاهانه یا ناآگاهانه مورد حمله قرار گرفته است.

حضور نیروهای متدین و انقلابی در محکومیت اغتشاشات منافاتی ندارد زیرا تعداد مجروحان و کشته های پلیس توسط مردم بسیجی بیش از عاملان اغتشاشات است که به دلیل مسائل امنیتی گفته نمی شود.

در آینده ای نزدیک در حمایت از منتقدان دلسوز کشور و با درک رهبری سخن خواهم گفت که غفلتشان برای نظام و انقلاب و رهبری تمام شده است.

انتهای پیام