آیا مصرف برخی مکمل های غذایی باعث سرطان می شود؟


تحقیقات جدید نشان داده است که مکمل غذایی “نیکوتین آمید ریبوزید” (NR) می تواند خطر ابتلا به بیماری های جدی از جمله سرطان را افزایش دهد.

اگرچه مطالعات قبلی مکمل های غذایی تجاری مانند نیکوتین آمید ریبوزید (NR)، نوعی ویتامین B3 را با فواید سلامت قلبی عروقی، متابولیک و عصبی مرتبط دانسته اند، محققان دانشگاه میسوری دریافتند که سطوح بالای NR تنها می تواند خطر را افزایش دهد. سرطان سینه سه برابر منفی است، اما همچنین می تواند باعث متاستاز یا پیشرفت سرطان در مغز شود.

النا گان، نویسنده اصلی این مقاله می‌گوید: «وقتی سرطان به مغز می‌رسد، نتیجه وخیم‌کننده است زیرا در حال حاضر هیچ گزینه درمانی قابل قبولی وجود ندارد.

Ghosn گفت: “برخی افراد ویتامین ها و مکمل ها را مصرف می کنند زیرا به طور خودکار تصور می کنند که ویتامین ها و مکمل ها فقط فواید سلامتی مثبت دارند، اما اطلاعات کمی در مورد نحوه عملکرد آنها وجود دارد.” بنابراین، ما چگونگی عملکرد ویتامین ها و مواد مغذی در بدن را بررسی کردیم.

از آنجایی که NR یک مکمل شناخته شده برای کمک به افزایش سطح انرژی سلولی است و سلول های سرطانی با افزایش متابولیسم خود از آن انرژی تغذیه می کنند، گان می خواست نقش NR را در توسعه و گسترش سرطان بررسی کند.

محققان میزان NR را در سلول های سرطانی، سلول های T و بافت سالم مورد بررسی قرار دادند.

گان می‌گوید: «همه سرطان‌ها برای همه یکسان نیستند، به خصوص از منظر سندرم متابولیک». اغلب اوقات، سرطان ها می توانند متابولیسم خود را قبل یا بعد از شیمی درمانی تغییر دهند.

نتایج مطالعات آزمایشگاهی نشان داد که بین متاستاز و متابولیسم NR رابطه وجود دارد.

منبع: مهر – ساینس دیلی