آیا وزارت ورزش از خداداد عزیزی شکایت می کند؟


در شرایطی که خداداد عزیزی مدعی شده است افرادی از وزارتخانه یا وزیر ورزش با کارلوس کی روش برای تصدی سمت سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران مذاکره کرده اند، رئیس کل دادگستری این وزارتخانه این حق را اعلام کرد. به طور قانونی دنبال کنید مسائل مطرح شده

خداداد عزیزی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران که قرار بود به همراه تیم ملی ایران به کانادا سفر کند و از او به عنوان جانشین کریم باقری در تیم فنی تیم ملی فوتبال ایران یاد می شود، در واکنش به گزارش اخیر گفت. . حذف تیم ملی فوتبال، “خبر قطعی این است که لردهای وزارت ورزش و حمید سجادی وزیر ورزش با کی روش مذاکره کرده اند، جای تعجب است که بازگشت با کی روش از کجاست؟ می خواهید دوباره ما را مستعمره فوتبال پرتغال کنید؟ بیایید با دستانمان جلوی کی روش بایستیم و به ما بگوییم. برو شنا کن و بایستیم و بنشینیم؟ فراموش کردی؟”

مرتضی فلاح، مدیر حقوقی وزارت ورزش و جوانان در ادامه گزارش ها به اظهارات یکی از بازیکنان سابق فوتبال ایران اشاره کرد و تصریح کرد: این اظهارات بدون هیچ حقیقتی بیان شده و هیچ صحبتی از سوی وزارت ورزش و جوانان صورت نگرفته است. و همچنین هیچ مربی انجام نشده است و اتهامات وارده البته صحت ندارد و حق پیگیری قانونی این اظهارات از طریق این وزارتخانه برای مراجع قانونی ذیربط محفوظ است.

وی افزود: در حالی که وزارت ورزش و جوانان و سخنگوی ارشد دولت به صراحت اعلام کرده اند که به هیچ وجه در امور فنی و ذیصلاح فدراسیون فوتبال دخالت و دخالت نخواهند کرد، اما برخی افراد بدون توجه به مسئولیت مدیریتی وزارت ورزش و جوانان، دولت و این وزارتخانه را به دروغگویی و مصداق بارز نشر اکاذیب متهم کرده است.

به تازگی تیم ملی فوتبال ایران برای حمایت از سرمربی فعلی به دو گروه تقسیم شده است. برخی بازیکنان از جمله سردار آزمون، علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، حسین کنعانی زادگان و … از اسکوچیچ و سرمربیگری او در تیم ملی فوتبال حمایت می کنند و با انتشار پستی در صفحه شخصی خود موضع رسمی خود را اعلام کردند:

ما بازیکنان تیم ملی هستیم، از تلاش ها و حمایت های دولتمردان ایران در راستای حمایت متقابل از تیم ملی تشکر می کنیم.

اعلام می کنیم در شرایط فعلی بچه های تیم ملی متحد هستند و یک صدا در کنار کادر فنی سعی می کنیم مثل گذشته دل مردم ایران را در جام جهانی قطر شاد کنیم و به ما اعتماد کنیم. . و از تیم ملی در این مدت مهم و کوتاه حمایت کنید.از جام جهانی حمایت کامل کنید. ما بازیکنان از شما می خواهیم پس از جام جهانی چیزی را تغییر ندهید و همه چیز را رها کنید.

اما ساعاتی بعد گروه دیگری از بازیکنان مانند علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی، سامان قدوس، احسان حاج صفی و کریم انصاری فرد که بسیاری از آنها از بازیکنان باتجربه و کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران هستند بلافاصله واکنش نشان دادند و اعلام کردند: مطلب امروز که بدون رضایت، هماهنگی، اطلاع رسانی و برخلاف میل ما با نام بازیکنان تیم ملی منتشر شد و توهین به تیم ملی است.

اظهارات کذب به نام تیم ملی نشات گرفته از منافع شخصی برخی از بازیکنان تیم ملی و دلیل تقسیم شدن تیم ملی به دو گروه است.

همه ما سربازان ملت ایران و پرچم رنگین کشورمان هستیم و با تمام وجود توانایی خود را در میدان نشان می دهیم و از جان خود می گذاریم تا لبخند بر لبان این مردم بنشانیم. انکار شرایط سخت کنونی پیش روی تیم ملی مشکلات ما را تشدید خواهد کرد.

دو دسته ای که در آستانه جام جهانی در تیم ملی فوتبال ایران به وجود آمد، گمان می رود ناشی از عدم حکمرانی خوب در فوتبال ایران بوده و به نظر می رسد کار از دست فدراسیون فوتبال خارج شده است.

نکته قابل تامل دیگر این است که اخیرا مهدی طارمی و علیرضا جهانبخش در دفتر رئیس جمهور حاضر شدند و درباره تیم ملی فوتبال ایران صحبت کردند. اتفاقی که مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال ایران قرار گرفته و معتقدند بازیکنان نباید روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران تصمیم بگیرند.

حال باید منتظر ماند و دید آیا تهدید مدیرکل دادگستری وزارت ورزش و جوانان در نهایت منجر به شکایت از خداداد عزیزی از سوی این وزارتخانه خواهد شد یا به منظور اطلاع رسانی و فشار بر این میرانی سابق است. بازیکن تیم ملی فوتبال؟