اتحادیه اروپا: اکنون زمان تصمیم گیری برای احیای این برنامه است


مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: زمان تصمیم گیری در مورد احیاء و اجرای برجام فرا رسیده است.

به نقل از اتحادیه اروپا، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: شرایط اساسی برای بازگشت به برجام و اجرای کامل آن روی میز است و باید تصمیم گیری شود.

بورل که در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره لغو تحریم‌ها صحبت می‌کرد، گفت که برای بازگشت به برجام و اطمینان از اجرای کامل آن در تماس دائمی با همه طرف‌ها است و شرایط اساسی برای انجام این کار روی میز است. زمان تصمیم گیری و کار روی آن است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرده است که احتمال دستیابی به توافق با ایران رو به کاهش است.

پیش از این، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای گفته بود که احتمال بازگشت به توافق هسته ای ایران وجود دارد.

این اظهارات در حالی بیان شد که وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه تحریم های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد و دو شخص و ۹ موسسه حقوقی مرتبط با ایران را تحریم کرد.

پیش از این حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در گفت و گوی تلفنی با جوزف بورل گفته بود: «هر گونه اقدام سیاسی آمریکا و سه کشور اروپایی در آژانس بین المللی انرژی اتمی بدون شک با واکنش متوازن، مؤثر و فوری از سوی جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد. جمهوری ایران.”

امیرعبداللهیان با اشاره به هدف دولت جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به یک توافق خوب، قوی و پایدار، اقدام اخیر آمریکا و سه کشور اروپایی در تهیه پیش نویس قطعنامه آژانس بین المللی انرژی اتمی را اقدامی مغایر دانست. به سمت دیپلماتیک در عمل، تسریع و عدم ایجاد فرآیند مذاکره پیچیده تر خواهد بود.

انتهای پیام/