احتمال تشکیل راس کرونا در سه ماه آیندهبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سید جواد حسینی در جلسه ستاد اجرای طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی حرفه ای نوآموزان پس از ورود به دبستان و پیش دبستانی کشوری که امروز در فرهنگسرای امام رضا(ع) برگزار شد، اظهار داشت: این طرح با هدف ارزیابی سلامت جسمانی و آمادگی حرفه ای نوآموزان پس از ورود به دبستان و پیش دبستانی کشور برگزار می شود. مشهد: موضوع واکسیناسیون گروه های پنج تا ۱۸ ساله باید رسیدگی شود.

ادامه مطلب

وی ادامه داد: در سال گذشته تقریباً ۳۳ درصد از دانشجویان جدیدالورودی که برای ارزشیابی به ما مراجعه کردند، مشکل داشتند و حدود ۲۹ درصد از آنها مشکل رشد داشتند که متأسفانه با توجه به شرایط اقتصادی فعلی، حل مشکلات رشد دشوارتر شده است. .بنابراین توجه به موضوع تغذیه دانش آموزان حائز اهمیت است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در سال گذشته ۷۲ درصد خدمات به مشتریان طرح ارزیابی انجام شد که امسال این رقم باید به ۱۰۰ درصد برسد.

حسینی در خصوص بیماری های موجود در جامعه گفت: بیماری قلبی کنترل می شود اما این به معنای ریشه کنی این بیماری نیست. زمانی که واکسن دوز سوم حداقل به بیش از ۷۵ درصد برسد، می‌توانیم با موفقیت از کرونا عبور کنیم. همچنین مسئله سرخک وجود دارد که بیشتر از طریق دستگاه تنفسی منتقل می شود. یعنی در صورت استفاده از ماسک از ابتلا به سرخک نیز پیشگیری می شود. یکی از رایج ترین راه های شیوع بیماری میمون در جهان تنفس است که با استفاده از ابزارهایی مانند سرخک و اوریون می توان از آن پیشگیری کرد.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که یک میلیون اتباع خارجی به جمعیت ما اضافه شده است که یک سوم آنها را دانشجو می دانیم. با توجه به شیوع برخی بیماری های سرخک در همسایه شرقی و ورود شهروندان آن به کشور، درخواست من این است که مراحل واکسیناسیون به پایان برسد.

انتهای پیام/