ادامه جنگ نقل و انتقالات پرسپولیس و سپاهان / محبوب قرمزها در راه اصفهان؟ – پایگاه اطلاع رسانی تحلیلی افق


زمانی که رامین رضاییان در نیم فصل به پرسپولیس پیوست هزار آرزو داشت; او که می خواست پیراهن قرمز بپوشد می خواست دوباره پیراهن تیم ملی را بر تن کند و سرباز شود. از طرفی بسیاری از هواداران پرسپولیس نگران بودند که او در پایان فصل با دریافت پیشنهاد خوب به کار خود با این تیم ادامه دهد و دوباره بدون این مدافع روزهای سختی را پشت سر بگذارند. در واقع آن زمان ظالم نبودند چون مهدی شیری آنقدر در مغزشان راه رفته بود که فقط یک بازیکن در حد و اندازه رامین رضاییان می توانست از نگرانی آنها بکاهد، اما سرنوشت رویای دیگری برای پرسپولیس و شیری و رضاییان در سر داشت! رضاییان تیم ملی را نپوشید اما شیری در فولاد خیلی خوب کار کرد تا اینکه به پیراهن تیم ملی رسید. حالا پرسپولیس آماده ادامه همکاری با مدافع سابق تیم ملی نیست.

اولین جرقه از رضاییان

رضاییان از حضور رضاییان در برنامه تلویزیونی خوشش نیامد و علیه هم تیمی هایش صحبت کرد و موضوع بازی رایگان پرسپولیس را مطرح کرد در حالی که یحیی از عملکرد فنی این بازیکن راضی نبود. بسیاری از گل های پرسپولیس از جناح راست به ثمر رسید. جایی که حریفان از فضای خالی پشت رامین رضاییان به خوبی استفاده کردند و به پرسپولیس ضربه زدند. یحیی بارها در تمرین به رضاییان یادآور شد که در دفاع مسئولیت بیشتری دارد، اما سبک بازی این بازیکن برای اضافه شدن به ترکیب هجومی برایش تاثیرگذارتر است و در بازی تکراری باقی می ماند. صحبت های رضاییان در آن شب و بی توجهی به زحمات سایر بازیکنان و رهایی خود در حالی که کادرفنی معتقد است پرسپولیس بیشترین آسیب را در نیمه دوم بازی او متحمل شد، کادرفنی را بیشتر به فکر عدم پیوستن به این بازیکن انداخت.

خودشیفتگی رامین

کسانی که رامین رضاییان را از نزدیک می شناسند می دانند که روحیه این بازیکن با بقیه متفاوت است و چند بازیکن از دوستان صمیمی او هستند. قبل از آمدن رضاییان به پرسپولیس، برخی از بازیکنان سابق این تیم در دیدارهای خانوادگی با یحیی به او اشاره کرده بودند، اما با جدایی شیری از نیاز مبرم پرسپولیس در نیمه دوم، یحیی مدافع راست سابق را تحت تاثیر قرار داد. باز هم به مدافع فرصت داد مازنی را قرمز کن اما رامین اوایل در تمرین نشان داد که همچنان همان بازیکن سابق است! بسیاری از بازیکنان خانواده او را دروغگو می دانستند و معتقد بودند که رضاییان خود را از دیگران جدا می داند. این یکی دیگر از دلایل مهم افتادن رامین در چشمان کادرفنی پرسپولیس بیش از گذشته بود.

حمله واقعی قبل از تصمیم یحیی

در شرایطی که یحیی گل محمدی هنوز تصمیم قطعی و ۱۰۰ درصدی برای جدایی رامین نگرفته بود، همزمان خبر مذاکره با دانیال اسماعیل فر باعث شد تا برخی از هواداران پرسپولیس موضع گیری شدیدی علیه اسماعیلی فری فر به نفع رضاییان داشته باشند. مدافع سپاهان برای جلوگیری از شرمندگی با انتشار مطلبی اعلام کرد که هنوز تصمیمی برای آینده خود نگرفته و با هیچ تیمی مذاکره نکرده است. رضاییان با انتشار پستی خوشبو به فشار بر کادرفنی و مدیران پرسپولیس ادامه داد. تا جایی که مدیریت باشگاه پرسپولیس با صدور بیانیه ای هواداران این باشگاه را به آرامش دعوت کرد. همه این اتفاقات در شرایطی رخ داد که نه مدیران باشگاه و نه کادرفنی پرسپولیس به صورت رسمی موضعی برای ادامه یا قطع همکاری با این بازیکن اعلام نکرده بودند و این اختلافات بیشتر از اینکه به رامین کمک کند، به عهده خودش بود.

آیا جدایی رامین پایان است؟

بر اساس اطلاعات به دست آمده امروز (یکشنبه) دیداری میان درویش و گل محمدی برگزار می شود. در این جلسه هنگام بررسی عملکرد باشگاه در جذب بازیکنان یحیی، لیست جدایی و البته رامین رضاییان مطرح می شود. شواهد حاکی از آن است که قرارداد رامین با توجه به استانداردهای تعیین شده و البته دلایل ذکر شده تمدید نخواهد شد و او آزاد است به هر تیمی که دوست دارد برود. این موضوع باعث خوشحالی هواداران دفاع راست نخواهد شد، اما آنچه در فوتبال دستمزدی مشخص است این است که تصمیم نهایی در مورد مسائل فنی با مربی است. البته نزدیکان یحیی اولویت او را تکمیل ثبت نام بازیکنان و سپس تصمیم گیری برای جدایی می دانند، یعنی تا زمان ثبت نام اسماعیلی فر یا یک مدافع راست دیگر، رضاییان می تواند فرصت ادامه حضور در جمع قرمزها را پیدا کند.

رامین دارای چندین نسخه داخلی و خارجی است

رامین رضاییان تا به امروز از باشگاه های گل گهر و سپاهان ایران پیشنهاد دارد. هفتمین که امید چندانی به حفظ اسماعیلیان ندارد، به دنبال تحت تأثیر قرار دادن رضا است. اگر دانیال پرسپولیسی شود و رامین هم سپاهانی شود، انتقال این دو بازیکن نیز می تواند یکی از اتفاقات فصل آینده باشد. اما در خصوص پیشنهادات خارجی رضاییان، شنیده ها حاکی از آن است که این بازیکن از یکی دو باشگاه قطری و اماراتی نیز پیشنهاداتی داشته است که باید منتظر ماند و دید در جام جهانی چه سرنوشتی در انتظار این بازیکن خواهد بود. رضاییان مطمئن است شانس حضور در جام جهانی را نخواهد داشت. چون حتی شیری هم به تیم ملی دعوت شد و دعوت نشد. با این حساب بعید است اولویت او بازگشت لژیونرها باشد.

گفتگو با اسماعیل فر ادامه دارد

یحیی اعتقاد باورنکردنی به بازی دانیال اسماعیل فر دارد و به همین دلیل از زمان حضورش در پرسپولیس این بازیکن را در لیست بازیکنان تیمش قرار داده است. با توجه به اینکه این مدافع در پایان این فصل آزاد شده و دیگر قراردادی با سپاهان ندارد، به نظر می رسد شکار او برای پرسپولیس کار سختی نباشد. هر چند کثیفی یکی دو روز اخیر باعث بی میلی برخی از هواداران دانیال شد، اما قرمزها طی مکاتبه ای به او اطمینان دادند کثیفی که هواداران دیگر تیم مقابل پرسپولیس در تمرین و بازی ها داشتند ادامه پیدا نمی کند و هواداران پرسپولیس مورد استقبال قرار گرفتند. او شکوه این بازیکن را خواهد داشت. روند مذاکره با این بازیکن خوب است و به احتمال زیاد اسماعیل فر فصل آینده پیراهن قرمز پرسپولیس را بر تن خواهد کرد.

مدافعان راست پرسپولیس در فصل آینده

در صورت امضای قرارداد با دانیال اسماعیل فر، باید دید آیا باشگاه بازیکن دیگری در پست دفاع راست به خدمت خواهد گرفت یا خیر، اما پرسپولیس در حال حاضر بازیکنانی دارد که حداقل می توانند به عنوان دستیار در این پست بازی کنند. سیامک نعمتی، فرشاد فرجی و وحدت حنان اف بازیکنانی هستند که توانایی بازی در این گروه را دارند و در صورت به خدمت گرفتن اسماعیل فر در صورت نیاز می توانند در این پست نیز بازی کنند.