ادامه کاهش قیمت نفت در بازاربه گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، در روزهای ابتدایی سال ۱۳۹۶ ارز ۴۲۰۰ تومانی توسط معاون اول رئیس جمهور جهور برای جلوگیری از افزایش قیمت کالاها وارد اقتصاد کشور شد. پولی که به دلیل عدم انجام تحقیقات مناسب و تامین زیرساخت ها به همه محصولات اختصاص یافت.

با گذشت زمان و شروع مشکلات عدیده در خصوص تخصیص اعتبارات ترجیحی، فهرست محصولات کاهش یافت و در نهایت این پول تنها به ۷ نوع محصول شامل دارو، گندم، نهاده های دامی، دانه های روغنی و روغن خام اختصاص یافت.

در واقع به دلیل ارزان بودن قیمت روغن خوراکی در ایران نسبت به کشورهای همسایه، در سال های اخیر روغن یارانه ای ایران به کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان قاچاق می شد و منابع ارزی کشور، ایران وارد جیب کشورهای همسایه می شد.

پس از حذف ارز پیشنهادی، افزایش قیمت کالاهای اساسی و کاهش خرید مردم، این صنعت تصمیم به کاهش قیمت روغن نباتی برای فروش و رقابت بیشتر گرفت.

محمدمهدی برادران معاون صنایع وزارت صمت چندی پیش در نشست روز ملی صنعت و معدن گفت: در حوزه نفت ۱۰ تا ۱۵ درصد قیمت را کاهش می دهیم و در سایر حوزه ها نیز کاهش قیمت را خواهیم داشت. با حذف گمرک قیمت را کاهش خواهد داد.»

انتهای پیام/