اسامی بازیکنان دعوت شده به تیم ملی؛ تکلیف سربازان چه خواهد شد؟


پس از مدت ها انتظار بالاخره لیست تیم ملی فوتبال شامل بازیکنان شاغل در لیگ ایران اعلام شد و قبل از شروع اردو، بازیکنان لژیونر نیز مشخص و به کارلوس کی روش معرفی خواهند شد.

پس از تغییر سرمربی و جدایی دراگان اسکوچیچ، گمانه زنی های زیادی درباره لیست تیم ملی مطرح شد. در همین رابطه گفته می شد که کارلوس کی روش می تواند از چند نفر از نفرات دعوت شده اسکوچیچ عبور کند اما به نظر می رسد تغییرات خاصی در لیست ایجاد نشده و کی روش به انتخاب اسکوچیچ اعتقاد داشته است.

با این حال سرمربی پرتغال قرار است از روز چهارشنبه با حضور در تمرین و تماشای دقیق عملکرد بازیکنان مورد نظر خود را ببیند تا انتخاب نهایی خود را انجام دهد.

کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال اسامی بازیکنان شاغل در لیگ ایران برای حضور در اردوی تیم ملی را به شرح زیر اعلام کرد:

دروازه بان ها:

پیام سپاهان، حسین حسینی از استقلال و علیرضا بیرانوند از پرسپولیس.

مدافعان:
رامین رضاییان و امید نورافکن از سپاهان، مهدی شیری و عارف آغاسی از فولاد، صالح حردانی و ابوالفضل جلالی از استقلال، سامان فلاح از پیکان، آرمین سهرابیان از گل گهر، مرتضی پور علی گنجی از پرسپولیس.

هافبک ها:
مهدی مهدی پور از استقلال، محمد کریمی و یاسین سلمانی از سپاهان، رضا اسدی از تراکتورسازی، مهدی حسینی از مس رفسنجان، محمد خدابندلو از گل گهر و میلاد سرلک از پرسپولیس.

مهاجم او:
محمد محبی و مهدی قیدی از استقلال، سعید صادقی، مهدی ترابی از پرسپولیس، شهریار مغانلو از سپاهان

بازیکنان فوق باید روز چهارشنبه ۲۳ شهریور از ساعت ۱۲ در هتل المپیک حضور داشته باشند.

لیست بازیکنان لژیونر متعاقبا از طریق سایت رسمی فدراسیون فوتبال اعلام خواهد شد.

نکاتی از لیست تیم ملی به شرح زیر است:

* لیست سربازانی که در اردوگاه حضور خواهند داشت در آینده مشخص خواهد شد. البته به بازیکنان مربوطه اطلاع داده شده است که چه زمانی باید به تهران بیایند.

* سپاهان و استقلال با ۶ بازیکن در لیست استقلال بیشترین نماینده را در این لیست دارند.

* ۵ بازیکن از پرسپولیس به تیم ملی فوتبال دعوت شده اند که این مهم است.

*بازگشت رامین رضاییان و مرتضی پورعلیگنجی یک اتفاق ویژه در لیست تیم ملی محسوب می شود. رضاییان مدت ها از سوی اسکوچیچ دعوت نشد و حالا به جمع نظرات کی روش اضافه شده است. همچنین پورعلیگنجی به دلیل مصدومیت مدت زیادی از میادین دور بود و توانست دوباره در خدمت تیم ملی فوتبال باشد.

*سامان فلاح مدافع پیکان و یاسین سلمانی هافبک سپاهان جوان ترین بازیکنان متولد دهه ۸۰ هستند که به تیم ملی دعوت شده اند.

* حضور نفراتی مثل مهدی شیری، مهدی حسینی، محمد خدابندلو و… هم در لیست تیم ملی حائز اهمیت است. آنها تلاش خواهند کرد تا در جمع تیم ملی باقی بمانند.

* عارف غلامی مدافع استقلال و سروش رفیعی هافبک پرسپولیس در اردوی تیم ملی در قطر حضور داشتند و با سایر بازیکنان تمرین کردند اما در اردوی بعدی غایب خواهند بود. مشخص نیست این دو با نظر اسکوچیچ یا کی روش از تیم ملی کنار گذاشته شده اند، اما به نظر می رسد با غیبت این دو بازیکن در اردوی جام جهانی از شانس این دو بازیکن برای حضور در قطر کم شده است. جام

* رضا اسدی، محمد محبی و مهدی قیدی سه نفر ویژه اردوی تیم ملی ایران هستند. اسدی با جدایی از پرسپولیس مهره مهم تراکتورسازی شده و محمد محبی و مهدی قیدی با بازگشت به ایران و حضور در استقلال تا حدودی توانستند بازی کنند و فرصت بازگشت به تیم ملی را به دست آورند. و احتمالا در جام جهانی شرکت کند

منبع: ۳ Games