اسکوچیچ ماند؟!


پس از جنجال های فراوان درباره سرنوشت سرمربی تیم ملی فوتبال، با تصمیم هیئت مدیره و کمیته فنی فدراسیون فوتبال، دراگان اسکوچیچ در سمت خود قرار گرفت.

هفته گذشته اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال به اتفاق آرا صلاحیت فنی دراگان اسکوچیچ برای ادامه کار به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران را رد کردند اما تصمیم گیری نهایی درباره سرمربی کروات به جلسه هیات مدیره فوتبال موکول شد. فدراسیون.

جلسه اعضای هیئت مدیره فدراسیون فوتبال در خصوص وضعیت نیمکت تیم ملی امروز (یکشنبه) در مرکز ملی فوتبال ایران برگزار شد و در نهایت اعضای آن به پایان رسید. بر همین اساس دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی کرواسی در این سمت ماندگار شد.

این اتفاق زمانی رخ داد که در گذشته از گزینه هایی مانند امیر قلعه نویی، علی دایی و کارلوس کی روش به عنوان گزینه های سرمربیگری تیم ملی نام برده می شد.

پس از پایان جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و اعضای کمیته فنی فدراسیون که در رابطه با وظایف سرمربی تیم ملی برگزار شد، احسان اصولی گفت: در جلسه امروز صحبت کردیم. به همراه کمیته کارشناسی و نظرات عزیزان گرفته شد، سپس اعضای هیئت مدیره.» ایشان بر اساس عناصر صحبت کردند و قرار شد آقای اسکوچیچ به کار خود ادامه دهد و ما به کار خود ادامه دهیم. مطابق با قراردادی که داریم.

وی در خصوص اینکه چرا برخی از اعضای هیات مدیره در اواسط جلسه رفتند و دوباره برگشتند، گفت: چون جلسه طولانی بود، عده ای برای کاهش خستگی رفتند و موضوع خللی نبود. این موضوع از طرف های مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ما در کارنامه خوب دوستان کمیته فنی شکی نداریم و از پیشنهاداتشان کمال تشکر را داریم. این موضوع زوایای مختلفی مثل مسائل فنی داشت و مطرح شد و نتیجه این شد.

وی بیشتر درباره مصاحبه مهدی طارمی که درباره تیم ملی صحبت کرد، گفت: تصمیم گرفتیم و اعلام کردم. من مسائل را تحلیل نمی کنم. ما تصمیم قطعی خود را اعلام کرده ایم. اسکوچیچ تا پایان جام ملت های ۲۰۲۳ با ایران قرارداد دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اسکوچیچ فارغ از هر نتیجه ای تا پایان جام ملت های آسیا سرمربی ایران خواهد بود؟ گفت: این موضوع متفاوت است. مهمترین جنبه ایجاد هماهنگی و شفقت و اجتناب از درگیری است.

هیئت مدیره بیانیه خواهد داد و هر کس در هر سطحی که بخواهد در این رویه که باعث اختلال در توجه تیم ملی شود، طبق قوانین برخورد خواهد شد و از همه هواداران، بازیکنان، ملت شما درخواست داریم. تیم و پیشکسوتان برای ساختن با هم کار کنند هدف همه ما این است که پرچم تیم ملی را به اهتزاز در بیاوریم و همه پشت تیم ملی باشند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا هیات مدیره مسئولیت نتایج تیم ملی در جام جهانی را می پذیرد یا خیر؟ وی همچنین گفت: اگر فردی غیر از اسکوچیچ سرمربی باشد، هیات مدیره باید پاسخگو باشد. مسئولیت بر عهده هیئت مدیره خواهد بود.

یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال افزود: این انتخاب حاصل بررسی های مختلف است. اغلب آقای مجدی اعلام کرده بود که آقای اسکوچیچ سرمربی تیم ملی خواهد بود. بازیکن سرباز تیم ملی است و هر کدام از ما مسئولیت خاصی داریم.

ما باید در چارچوب و نقش تعریف شده عمل کنیم. اگر فردی بخواهد از این سیستم منحرف شود یا مزاحمت ایجاد کند، راه های قانونی برای مقابله با آن وجود دارد. این تهدید نیست و من از طرف اعضای هیئت مدیره هشدار می دهم.

وی ادامه داد: سمت اصلی از فضای آنلاین شروع شد و به تیم منتقل شد. هیئت فدرال همه جوانب این موضوع را به دقت بررسی و بررسی کرد و این دقت با ملاحظه انجام شد. هیچ تعارضی بین اعضای هیئت مدیره وجود ندارد. از ابتدا تنها صحبت ما استفاده از تمام توان ذهنی بود و همین تامل ما را به این تصمیم رساند.

اوصولی با بیان اینکه جایگاه سرمربی در تیم ملی مشخص و باز است، گفت: سرمربی کسی است که بازیکن را انتخاب می کند. برای ما مهم است که تیم را تنبیه کنیم. اسکوچیچ سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی است و تا پایان جام ملت های آسیا با ما قرارداد دارد.