اصولگرا: اعتراض دولت به سیاست های قبلی دولت بی اساس است


محمدعلی پور مختار: متأسفانه این گرایش وجود دارد که هر دولت یا مسئولی که در حال ورود است نسبت به دولت قبل نگاه منفی دارد. . اکنون با گذشت نزدیک به یک سال از آغاز به کار دولت سیزدهم و به ویژه با حمایت های هماهنگی میان مجلس و دولت، حمایت همه جانبه و کامل مجلس قوه مجریه وجود دارد که در تصویب قوانین کشوری نمود پیدا کرده است. سیاست های اقتصادی جدید مرتبط با دولت های قبلی.

ببه گزارش خبرآنلاین، اظهارات شب گذشته رئیس جمهور در گفت و گوی زنده تلویزیونی تاثیرگذار بود. محمدعلی پورمختار، فعال سیاسی تندرو و رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نهم در گفت وگو با خبرآنلاین، ارزیابی خود را از مواضع کلیدی ارائه کرد که با هم می خوانیم:

نزدیک به ۱۱ ماه از روی کار آمدن دولت سیزدهم می گذرد و رئیس جمهور و حامیانش همچنان دولت قبلی را بنیانگذار دولت کنونی می دانند، عمق انفجارها چقدر است؟

متأسفانه رویه‌هایی وجود دارد که هر دولت یا مقامی که در حال ورود است نسبت به دولت قبل نگاه منفی دارد. . اکنون با گذشت نزدیک به یک سال از آغاز به کار دولت سیزدهم و به ویژه با حمایت های هماهنگی میان مجلس و دولت، حمایت همه جانبه و کامل مجلس قوه مجریه وجود دارد که در تصویب قوانین کشوری نمود پیدا کرده است. سیاست های جدید اقتصادی باید با دولت های قبلی ادغام شود. او باید اکثریت مردم را در این زمینه توجیه می کرد، همان طور که در ابتدا اعلام کرد در تلاش بودیم مردم را برای اجرای این طرح ترغیب کنیم، اما حالا باید حرفش را بزند، دولت قبل شرایط فعلی را مقصر نمی دانست.

وی گفت بخشی از افزایش را به سال آینده موکول کرده ایم، فکر می کنید مردم به این افزایش رغبت خواهند داشت، اساساً نظر شما نسبت به این افزایش چیست؟

در حال حاضر علیرغم اجرای این طرح جامع و تقریباً بدون تبعیض، تمامی کالاها و خدمات چه با موافقت و اراده دولت و چه بدون آن، تورم حداقل ۳۰۰ درصدی را تجربه کرده و برخی محصولات نیز در مقاطعی افزایش یافته است. با قیمت تا ۶۰۰ درصد اینکه افزایش نیافتن یک چیز مثل سیاست دولت است و اینکه انجام شود و نظارت نشود چیز دیگری است مردم با هزینه اجتناب ناپذیر سلیقه مواجه هستند.

سلیقه شما چرا؟

تولید کننده، توزیع کننده تمامی مدل ها و انجمن ها به همین صورت. هر چیزی که آنها می خواهند کنترل کنند. بنابراین، من فکر نمی کنم دولت واقعاً برنامه مشخصی برای افزایش قیمت ها و تورم داشته باشد.

یعنی دولت برنامه ای برای تثبیت با کاهش قیمت ها ندارد.

کاهش قیمت امکان پذیر نیست، بعد از چنین طرح اقتصادی اصلاً کاهش قیمت معنا ندارد، اما باید سعی کنند بیشتر از این افزایش پیدا نکنند.

رئیس جمهور همچنین درباره کاهش تورم گفت به نظر شما آیا این هدف محقق می شود؟

قاعدتاً مردم به مرور زمان به این فشار اقتصادی عادت خواهند کرد، اما باید دید آثار این آزادسازی قیمت ها چگونه احساس می شود و این انتظار منطقی از دولت است. مردم آگاه هستند، گفته شده با وجود اینکه تورم داریم و فشار اقتصادی ایجاد شده است، اما در این زمینه ها شاهد پیشرفت خواهید بود، کجا در ساخت و ساز، تولید، کشاورزی یا افزایش قدرت خرید مردم کجاست؟ این موضوعی است که باید به آن پرداخته شود و اینکه چقدر در اجرای این طرح صرفه جویی شده است و این پول کجا سرمایه گذاری می شود و عواقب آن چه خواهد بود و تا امروز هیچکس به این موضوع اشاره نکرده است. درست است که با اجرای این طرح دست عده ای کوتاه شده است اما باید دید آثار آن کجا بوده است، دولت باید این را برای مردم روشن کند، معتقدم دولت بی برنامه نیست. در چند سال یا پایان دولت ظاهر شود یا نه. این هدف اصلی دولت است و دیر یا زود محقق خواهد شد. .

انتهای پیام/