اطلاعات مدیریت اختلاف در پرداخت خسارت به سیل زدگانمحمدحسن نامی رئیس سازمان مدیریت حوادث و بلایای کشور درباره پرداخت خسارت به سیل زدگان گفت: تمام خسارات به سیل زدگان پرداخت می شود اما برای پرداخت خسارات راهی وجود دارد که مردم از طریق آن پرداخت می کنند. کسانی که در سیل خانه های خود را از دست داده اند با کارشناسان فنی موسسه تماس بگیرند. کارشناسان مسکن انقلاب اسلامی یا کارشناسان حرفه ای مدیریت بحران خسارت وارده را برآورد و گزارش می دهند و سپس خسارت وارده به حادثه دیدگان پرداخت می شود.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: همچنین در صورت آسیب دیدن جاده یا پل یا چیز دیگری، کارشناسان فنی وزارت راه و شهرسازی میزان خسارت را برآورد و به سازمان مربوطه ارائه می کنند. در صورتی که سیل به مزارع یا زمین های کشاورزی یا پرورشی خسارت وارد کرده باشد، کارشناسان وزارت جهاد این خسارت را برآورد کرده و بر اساس این برآورد میزان خسارت به آسیب دیدگان پرداخت می شود.

رئیس سازمان مدیریت بلایای کشور با بیان اینکه پرداخت خسارت آسیب دیدگان پس از برآورد و تصمیم گیری خسارت انجام می شود، تصریح کرد: برخی از افراد نیز به دلیل سیل خانه های خود را از دست داده اند و نیاز به اسکان اضطراری دارند. گران. برای این افراد نیز اجاره خانه پرداخت خواهد شد. همچنین کمک هزینه اولیه توسط مدیریت بحران تامین خواهد شد.

نامی با بیان اینکه مدیریت بحران به سه صورت انجام می شود گفت: در صورت بروز بحران در شهرستان استاندار استان بر اساس قانون رئیس ستاد مدیریت بحران، شروع بحران و پایان بحران خواهد بود. از سوی استاندار اعلام می شود. گاهی اوقات سطح بحران محلی است اما ظرفیت شهرستان از نظر اسکان اضطراری و مقابله با بحران پاسخگوی بحران نیست و فرماندار به فرمانداری اطلاع می دهد. رئیس سازمان مدیریت بحران و وزیر کشور به عنوان نائب رئیس شورای مرکزی بحران فعالیت می کنند و دستورات آن از سوی رئیس جمهور صادر می شود.

وی در پاسخ به این سوال که در سیل اخیر کشور چند نفر جان خود را از دست داده اند، گفت: تعداد دقیق کشته شدگان باید پس از بررسی توسط کارشناس قانونی اما تا ساعت ۱۲ دیروز اعلام شود. در امامزاده داوود ۱۹ ۱۹ نفر فوت شده و ۱۹ جسد تحویل پزشکی قانونی شده است. در مناطق مزداران، فیروزکوه، حبالرود و زرین دشت ۹ نفر جان باختند و ۸ نفر مفقود شدند، در استان کرمان ۳ نفر بر اثر سیل و ۴ نفر مفقود شدند.

رئیس سازمان مدیریت نزاع کشور خاطرنشان کرد: در استان سیستان و بلوچستان اعلام شد که ۵ نفر جان خود را از دست دادند که البته دو نفر بر اثر برق و دو نفر بر اثر تخریب منازل جان خود را از دست دادند که نمی توانیم تایید کنیم. این ارقام .محاسبه به دلیل گیرکردن در سیل. در استان لرستان ۵ نفر جان باختند و یک نفر مفقود اعلام شد، در استان مازندران ۴ نفر جان باختند و ۳ نفر مفقود هستند و در استان مرکزی ۳ نفر جان خود را از دست دادند.

به گفته رئیس سازمان مدیریت نزاع در کشور، در استان یزد ۵ نفر جان خود را از دست دادند و ۲ نفر مفقود شدند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا هشدار قرمز همچنان در کشور وجود دارد، گفت: تا پایان روز دوشنبه این وضعیت در کشور وجود دارد و مردم نه تنها در حاشیه رودخانه ها بلکه در حاشیه رودخانه ها مراقب باشند. در هر مکانی که احتمال سیل وجود دارد و در آن مسیر خطرناک نباشید. در روستای مزداران و در استان حبالرود و زرین دشت نه در مجاورت رودخانه است و نه از رودخانه آسیبی دیده است، اما پس از حدود ۱۱ دقیقه بارندگی در این منطقه سیلابی رخ داده و چند خانه در بالای آن ساخته شده است. شیب آسیب دیده و ویران شده است، بنابراین مردم باید مراقب باشند. آنها می توانند در همه ایالت ها در معرض خطر باشند.

انتهای پیام/