اطلاع رسانی مشترک زنان در کمپین مرخصی قاعدگی


متن کمپین مرخصی قاعدگی بانوان به شرح زیر است: آقای رئیس مجلس شورای اسلامی.
معاون محترم رئیس جمهور در امور زنان و خانواده
ریاست محترم گروه زنان مجلس شورای اسلامی

اطلاعات
با توجه به طبیعت طبیعی که خداوند برای زنان آفریده است، همه زنان دنیا ۳ تا ۸ روز در ماه پریود می شوند، یعنی آماده سازی هر زنی برای بارداری و زایمان. بر کسی پوشیده نیست که علائم قاعدگی بسیار دردناک است. اکثر خانم ها ممکن است به سندرم درد پیش از قاعدگی مبتلا شوند که باعث می شود از کار در محل کار بسیار خسته شوند، اما با توجه به محیط کار چاره ای جز حضور در محل کار ندارند.
از نهادهای درگیر درخواست می شود ۳ روز مرخصی استحقاقی برای زنان شاغل در سیکل قاعدگی در نظر بگیرند، زیرا ۳ روز اول بسیار سخت و خسته کننده است و زنان در این مدت نیاز به استراحت در منزل دارند.
استراحت نکردن و کار نکردن در آن زمان زنان را بسیار خسته و فرسوده می کند.
با توجه به سختی قاعدگی در ایران، بسیاری از زنان به دلیل خود بیزاری و بیزاری از خود، نمی توانند این موضوع را با کارفرمای خود در میان بگذارند و مرخصی بگیرند. این امر باعث می شود که سرپرست خانوار زنی که نیاز شدید مالی نیز دارد، تمایلی به مرخصی نداشته باشد، زیرا برای کسب درآمد باید برای خانواده و فرزندان خود کار کند.
از نهادهای ذیربط می خواهیم به این موضوع رسیدگی کنند تا بانوان نجیب و پاک کشورمان بتوانند ۳ روز اول قاعدگی خود را که مکانی بسیار سخت و امن در خانه است سپری کنند.

متشکرم

https://www.karzar.net/44600

انتهای پیام/