اعتراف تل آویو به ترس از توسعه توان هسته ای ایرانبه گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، بنی گانتز، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که برای گفتگو در مورد احیای توافق هسته ای به آمریکا سفر کرده است در سخنرانی خود در نشستی با اندیشکده های مستقر در واشنگتن ایراد کرد. نظر خود را درباره پیش نویس توافقنامه احیای برجام بیان کرد و گفت: بهبود توافق ایجاد شده بین ایران و آمریکا به ویژه در زمینه پنل های خورشیدی ضروری است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش تایمز اسرائیل، وی ادامه داد: ایران در سال های اخیر دانش، زیرساخت ها و توانمندی هایی به دست آورده است که بسیاری از آن ها قابل برگشت نیست.

با وجود اینکه رژیم صهیونیستی تنها دارنده تسلیحات هسته ای در خاورمیانه است، گانتز بار دیگر با تکرار ادعاهای نادرست و نادرست خود علیه ماهیت برنامه هسته ای کشورمان گفت: این امر به ایران اجازه می دهد تا برنامه هسته ای خود را در طول توافق گسترش دهد. محدودیت های کمی دارد و ایران ممکن است زمانی که این توافق در سال ۲۰۳۱ منقضی شود به سلاح هسته ای دست یابد.

این مقام صهیونیست در سفر روز جمعه خود به واشنگتن با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید دیدار و از مخالفت اسرائیل با توافق بازیابی برجام خبر داد.

پس از ارسال رسمی پاسخ آمریکا به اظهارات ایران در خصوص پیش نویس متن توافقنامه احیای برجام به هماهنگ کننده مذاکرات وین، مقامات صهیونیستی تلاش خود را برای مقابله با احتمال توافق افزایش داده و در تلاش برای جلوگیری از این توافق هستند. از رسیدن توافقی که به گفته آنها به نفع آنها نیست.

ایال هلاتا مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی نیز هفته گذشته به آمریکا سفر کرد و در دیدار با مقامات این کشور با توافق ایجاد شده برای احیای برجام مخالفت کرد.

اما گویا گوش برای شنیدن این اعتراضات مقامات صهیونیستی در واشنگتن وجود ندارد.

گفته می شود که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، درخواست یایر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای گفتگوی تلفنی با بایدن را رد کرده است. همچنین آستین لوید وزیر دفاع ایالات متحده از ملاقات با بنی گانتز در سفرش به واشنگتن خودداری کرد. پیش از آن ایال هلاتا مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی به آمریکا سفر کرده بود اما نتوانست با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه این کشور دیدار کند.

انتهای پیام/