اعتراف دستیار سابق مجیدی درباره پایگاه خبری تحلیلی لوکادیا – اوغوف


اعتراف سرمربی استقلالی ها;  کلاس لوکادیا از فوتبال ایران بالاتر است/ ساپینتو مشکل بزرگی دارد/ تصمیمات کی و روش را کورکورانه می پذیرم.

به گزارش خبرگزاری افق، هفته ششم لیگ برتر تمام شد و این مسابقه بر اساس آمادگی است تیم ملی فوتبال ایران و موازی با ایام فیفادی بسته شد. این در شرایطی است که شاید ۶ هفته رقابت فرصت خوبی برای ارزیابی کلی رقابت و پیش بینی دقیق آینده باشد، اما برخی نکات را می توان تا حدودی از طریق برخی شاخص ها درک کرد. بر این اساس و پس از پایان هفته ششم این رقابت ها که با کیفیت تیم های رقیب استقلال، پرسپولیس و گل گهر همراه بود، دقایقی با فراز کمالوند سرمربی سابق استقلال که اکنون در لیگ دسته اول تدریس می کند صحبت کرد. و نظر خود را در مورد رقابت های فصل جاری بیان کرد.

بحث ۶ هفته اول رقابت های لیگ برتر را شروع کنیم. با گذشت این تعداد هفته به راحتی می توان ارزیابی خوبی از این مسابقه داشت و حتی برخی مسائل را پیش بینی کرد.

به نظر من رقابت های لیگ برتر در این فصل هنوز حل نشده است. مثلا تیمی مثل استقلال هنوز جای پیشرفت دارد. زیرا ساپینتو هنوز نتوانسته آرنج و ساختار اصلی خود را پیدا کند. اگرچه این مشکل در بازی با نساجی تا حدودی حل شد، اما برای ایجاد نوعی ثبات در تیمی مانند استقلال زمان می برد و شاید این زمان تا هفته دهم و یازدهم طولانی و ماندگار باشد.

از طرفی با وجود اینکه سپاهان مربی خوبی دارد اما هنوز به سپاهانی که شایسته حضور در این تیم است تبدیل نشده است. به همین دلیل هنوز برای پیش بینی زود است، اما آنچه مشخص است و به طور قطع می توان گفت این است که تیم هایی مانند پرسپولیس، فولاد و گل گهر فارغ از نتایجی که از نوع فوتبالشان گرفته اند، شروع خوبی داشته اند. شروع قدرتمندی داشته اند اما مطمئنا در آینده استقلال و سپاهان به این گروه اضافه خواهند شد. فکر می کنم هنوز برای قضاوت در رقابت های لیگ برتر این فصل زود است اما از بین تیم هایی که گفتم از این به بعد به دنبال تیم قهرمان باشیم.

با اضافه شدن مربیانی مانند ساپینتو و مورایس گفته می شد حضور این مربیان می تواند تغییرات فنی را در فوتبال ایران به همراه داشته باشد. اما به خصوص تیم این دو مربی شروع خوبی نداشت.

دلیل اصلی این ممکن است چیز دیگری باشد. مثلاً این افراد هیچ شناختی از فوتبال ایران ندارند، اما مربیان ایرانی لیگ و وضعیت فوتبال ایران را می شناسند، اما هیچ شناختی ندارند. شاید یکی از دلایل این باشد، اما همانطور که گفتم هنوز برای قضاوت و نتیجه گیری زود است و باید وقت گذاشت.

از بردیف در تراکتورسازی انتظار می رفت که این تیم شروع بهتری داشته باشد، البته این تیم در هفته های اخیر نتایج بهتری کسب کرده است. تراکتورسازی نیز می تواند یکی از تیم هایی باشد که می تواند به لیست نامزدها اضافه شود.

در واقع من بازی های زیادی از تراکتور ندیدم و فقط یک بازی از این تیم دیدم و در این بازی این تیم چندان خوشحال نبود، اما معتقدم بردیف مربی بزرگی محسوب می شود و تیم تبریزی از این کمک استفاده کرد. از طرفدارانش طبق معمول.و فکر می کنم این تیم می تواند آرام آرام به بالای جدول صعود کند.

بیشتر بخوانید:

ماجرای جنجالی لوکادیا در خاطره کودکان شش ساله! + عکس

بیایید در مورد سرخابی صحبت کنیم. اول، در مورد آزادی; این تیم در ۵ هفته گذشته تغییرات زیادی داشت اما در آخرین بازی خود نتیجه بسیار خوبی را به دست آورد.

به نظر من اگر استقلال بتواند خط اصلی خود را پیدا کند و ساپینتو با بازیکنانش آشنا شود، می تواند دوباره مثل فصل گذشته مدعی شود. بدیهی است که ساپینتو هنوز به طور کامل با مردم خود آشنا نشده است زیرا او هنوز آنها را دور می زند. حالا شاید با این بازی مقابل نساجی که یک بازی خوب و با گل های زیاد از آب در آمد، به چیزی رسیده باشد.

آیا استقلال ابزار موفقیت در لیگ امسال را دارد؟

بله، او ابزارهای خود را دارد، اما به نظر من بزرگترین مشکل ساپینتو این است که شناخت کافی از لیگ برتر ایران ندارد.

این تیم در دیدار مقابل نساجی نشان داد که در همه پست ها باهوش است و تنها یک تمام کننده ندارد..

گفتم؛ استقلال تیمش را کاملا با آقای گل بست. آجورلو و تیم مدیریت استقلال با این شیوه بستن تیم کار بزرگی انجام داده اند، اما ساپینتو همچنان در شناخت بازیکنانش مشکل دارد که طبیعی است و زمان می برد تا این تیم تسویه حساب کند.

برخی می گویند استقلال پلی میکر ندارد، این درست است؟

نه اینطور نیست و من این را باور ندارم و بارها تاکید می کنم مشکل از شناخت کافی مردم نیست.

به پرسپولیس برسیم. این تیم با ۲ تساوی کار خود را آغاز کرد و سپس در ۴ بازی پیاپی پیروز شد. آیا این تیم خود را قهرمان نشان داده است؟

پرسپولیس در این ۶ هفته استعداد بیشتری نسبت به سایر تیم ها نشان داده و این هم به این دلیل است که گل محمدی دو سه سال سرمربی این تیم بوده و معتقدم پرسپولیس هم امسال خیلی خوب بوده است. . . مخصوصا این مهاجم خارجی که با او قرارداد بسته است، کلاسش از لیگ ما بالاتر است.

قضاوت را چگونه می بینید؟ باز هم سر و صدای زیادی به پا شده و بحث کمک داور ویدیویی در فوتبال ایران این بار با شدت بیشتری مطرح شده است.

داوران هیچ تفاوتی با گذشته نداشته اند و نخواهند داشت. تا زمانی که VAR به فوتبال ایران نیامد، داوران ما در لیگ برتر انگلیس توانایی قضاوت دارند، برخلاف اینکه VAR وجود دارد و اشتباهات آنها کم می شود، اما این فناوری هنوز وجود ندارد.

فوتبال ایران ادامه دارد اما خبری از پیشرفت داوران نیست. آیا این حلقه مفقوده فوتبال ایران نیست؟

من این را باور نمی کنم. دنیا به سمت VAR رفته است و این بحث بازگشت را آسان می کند. در واقع هر اتفاق مشکوک به مدت یک دقیقه تماشا می شود تا مشخص شود تصمیم گرفته شده درست است یا نه و درام به پایان می رسد. ما باید این کار را انجام دهیم. اگر تمام سال فوتبال را تعطیل کردند، باید زیرساخت ها آماده شود، این فناوری را بیاورند و این موضوع را مطرح کنند، بحث تمام شود، او به کارش ادامه دهد!

از آنجایی که اتفاقات جنجالی در فوتبال ایران زیاد است، آیا با آمدن کمک داور ویدیویی مشکل جدیدی به فوتبال ایران اضافه نمی شود؟

شاید اینطور باشد، اما آیا در طول بازی باید چندین اتفاق داوری مربوط به این پرونده رخ دهد؟ مهم نیست که در هر بازی ۴۰ دقیقه به زمان اضافه شود، در عوض، حق به بازی مناسب می رسد.

به هر حال لیگ ایران در فصل جاری نسبت به فصول قبل تفاوتی داشته است؟

طبیعتاً نمی توانیم چشمانمان را ببندیم و بگوییم پیشرفتی حاصل نمی شود. وضعیت زیرساخت ها اعم از مزارع، چمن و… رو به بهبود است، قبول دارم که در حال پیشرفت هستیم. در عین حال زنان نیز به میدان آمده اند و تفاوت اصلی می تواند در همین مورد باشد. الحمدلله در حال پیشرفت هستیم.

لیست تیم ملی هم از سوی کی روش اعلام شد. آیا این بازیکنان که بسیاری از آنها در لیست اسکوچیچ مشترک بودند، شایسته دعوت به تیم ملی بودند؟

من کورکورانه هر تصمیمی را که هر کسی گرفته شود می پذیرم. چون او را قبول دارم و به او اعتماد دارم. او می آید و تمام لبه ها را جمع می کند و من برای این باز هستم.

سربازان زیادی به فوتبال ما بازگشتند و لیگ ایران را جذاب تر کردند. آیا آنها برای حضور برگشته اند یا از نیمکت نشینی تیم هایشان خسته شده اند؟

حالا کوروش برگشته، دوباره نیروهای ما زیاد شده و همه دوباره به اروپا می روند. نگران این موضوع نباشید، با این حال، من هم قبول دارم که این بازگشت به نفع فوتبال ایران بوده و جذابیت های آن را افزایش داده است، اما فکر می کنم بچه های ما به فوتبال اروپا بروند بهتر است چرا که از این طریق فوتبال ایران پیشرفت بیشتری خواهد داشت.

در مورد تیم خود در لیگ یک یعنی خیبر حرفی برای گفتن دارید؟

برای صحبت در این مورد خیلی زود است. انشالله کمی جلوتر برویم تا در پایان فصل بتوانیم ارزیابی مناسبی از این موضوع داشته باشیم.