اعضای دوره جدید شورای تشخیص منصوب شدند


حضرت آیت الله خامنه ای در حکمی اعضای دوره جدید شورای جانشینی را منصوب کردند.

متن حکم به شرح زیر است:

نام خدای مهربان

با هدایت و عنایت خداوند، دوره جدیدی از همایش تقدیر از دستاوردها آغاز خواهد شد. این شورا یکی از مهم‌ترین نهادهای حقوقی جمهوری اسلامی است و دو وظیفه اساسی دارد: اول تشخیص اهمیت زمانی که مجلس در مقابل شورای نگهبان قرار می‌گیرد که مستلزم نگاه عمیق و عاجل به واقعیت کشور است. و دوم، نقش ویژه و مؤثر در تعیین خط مشی کل نظام که استراتژیک ترین تصمیمات را در اداره امور کشور در بر می گیرد. ارائه راهکارهای رفع مشکلات و همچنین نظارت بر اجرای موثر سیاست های کلی که به جلسه محترم ارسال شده است بر اهمیت این نهاد قانونی افزوده است.

حضور جمعی از دانش پژوهان با سابقه و با سابقه در این بستر و تجربیات غنی از دوره های گذشته باعث می شود جایگاه این موسسه بهتر و انتظارات از آن بیشتر شود.

در بیانیه ابتدای دوره گذشته مطالباتی مطرح شد که به دلیل محقق نشدن کامل هم اکنون باید تکرار شود. از جمله: تهیه موضوع نظارت بر اجرای خط مشی و همچنین توصیه رویه ای برای ارزیابی اثربخشی و کارایی خط مشی.

علاوه بر آن بر توانایی تشخیص اهمیت، اصلاح سیاستهای ابلاغی و اصلاح آنها در صورت لزوم، ارتباط با مراکز علمی و دانشگاهی کشور و دانشگاهیان و حضور منظم اعضای محترم در جلسات مجمع تاکید شده است.

اینک با تشکر از اعضاء محترم در دوره گذشته و قدردانی از زحمات ایشان و طلب رحمت و مغفرت برای درگذشتگان، اعضای دوره پنج ساله نهم را به شرح ذیل منصوب می نمایم:

رئیس شورا: آیت الله آقای حاج شیخ صادق آملی
مراجع قانونی: روسای محترم سه قوه مسلح، وکلای محترم شورای نگهبان (در صورت بحث قانونی بودن)، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، دبیر شورای عالی امنیت ملی، وزیر یا رئیس شورا. ارگانی که موضوع مورد بحث به آن مربوط است، رئیس کمیسیون مرتبط با موضوع بحث در شورای اسلامی.
اعضای واقعی:
حجاج اسلام: آقای. حاج شیخ حسن صانعی آقای آقای قربانعلی دری نجف آبادی محمود محمدی عراقی، آقای آقای مجید انصاری غلامرضا مصباحی مقدم و آقای محسن اراکی.

آقایان: آقای آقای غلامرضا آقازاده آقای علی آقامحمدی آقای علی اکبر احمدیان آقای محمود احمدی نژاد آقای محمدجواد ایروانی آقای محمدرضا بانر آقای احمد توکلی سعید جلیلی، آقای آقای غلامعلی حداد عادل آقای سید کمال خرازی آقای داود دانش جعفری پرویز داودی، آقای آقای محمدباقر ذوالقدر آقای محسن رضایی سید محمدصدر، آقای آقای محمد حسین صفر هرندی آقای محمدرضا عارف محمد فروزنده، عباسعلی کدخدایی، علی لاریجانی، حسین محمدی، محمد مخبر، حسین مظفر، سید مصطفی میرسالم، سید مرتضی نبوی، علی اکبر صلواتی، واعظ زاده و آقای احمد وحیدی.

از خداوند منان توفیق روزافزون شما را خواستارم.

سید علی خامنه ای

۲۹ سپتامبر ۱۴۰۱

انتهای پیام