افزایش دما در تهران تا اواسط هفتهبه گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، بر اساس تحلیل داده ها و نقشه های پیش بینی هواشناسی، منطقه تهران طی پنج روز آینده آسمانی صاف و کمی ابری و در برخی ساعات وزش باد و گاهی وزش باد و نسبتا شدید پیش بینی می شود. در این مدت در برخی مناطق به ویژه در مناطق جنوبی و غربی منطقه وزش باد شدید و گرد و خاک، بریدگی بصری و کاهش کیفیت هوا نیز پیش بینی می شود.

بیشتر بخوانید:

همچنین بر اساس پیش بینی ها از فردا تا سه شنبه گرم شدن زمین با کاهش دما از روز چهارشنبه در استان پیش بینی می شود.

بر اساس اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین طی ۲۴ ساعت گذشته با بیشینه دمای ۴۰ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان تهران گزارش شده است.

آسمان تهران فردا یکشنبه ۲۸ تیرماه پاک، همراه با ریزگردها، در برخی ساعات وزش باد و گاهی ابری و غبار با دمای کم ۲۶ و حداکثر دمای ۳۶ درجه و در روز دوشنبه ۳۰ تیر، آسمان روشن برای ساعاتی وزش باد و گاهی ابری با دمای زیر ۲۷ درجه سانتیگراد و حداکثر ۳۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

همچنین اداره کل هواشناسی استان تهران با اشاره به این پیش بینی هشدار زرد داده و احتمال وزش باد شدید موقتی به ویژه در عصرها و شب ها و افزایش گرد و خاک را اعلام کرده است. این اداره کل با اشاره به خطرات احتمالی از روز شنبه ۲۷ تیرماه تا پایان روز دوشنبه ۳۰ تیرماه به مردم هشدار داد.

سقوط اجسام از ارتفاعات و سازه های نیمه تمام، تجمع موقت گرد و غبار و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا، پتانسیل نفوذ و گسترش گرد و غبار گذار غربی، احتمال شکسته شدن درختان، آسیب احتمالی موقت کوتاه. سازه ها و تابلوهای تبلیغاتی از جمله این خطرات است که اداره کل هواشناسی منطقه تهران به منظور به حداقل رساندن آسیب های احتمالی به مقاوم سازی تابلوهای تبلیغاتی و سازه های موقت، مراقب تردد افراد مبتلا به بیماری های تنفسی و سالمندان در فضای باز باشد. به امکان از انتشار گرد و غبار، برای محافظت از تجهیزات آسیب دیده از گرد و غبار، عدم پارک خودروها در نزدیکی درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره توصیه می شود با گلایدر و هواپیماهای سبک پرواز کنید.

از سوی دیگر، با توجه به گرم شدن مداوم و گرم شدن هوا به طور میانگین ۲ تا ۴ درجه از یکشنبه ۲۸ تیرماه تا سه شنبه ۳۱ تیرماه، افزایش مصرف انرژی، گرمازدگی احتمالی، فشار حرارتی احتمالی برای محصول کشاورزی و صنایع وابسته ، احتمال آتش سوزی در جنگل ها و مراتع، انتظار می رود که در همین راستا توصیه می شود با مدیریت و استفاده بهینه از برق، از مصرف زیاد مصرف کنندگان پرهیز شود. تجهیزات برقی در ساعات روشنایی روز تا غروب آفتاب، باز گذاشتن آن برای مدت طولانی بویژه در ساعات روشنایی روز تا غروب، انجام اقدامات احتیاطی لازم با توجه به فشار حرارتی محصولات کشاورزی و صنایع وابسته، از روشنایی خودداری کنید. آتش سوزی در جنگل ها و مراتع باید در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/