افسری که یک غریبه را می کشد


سیما فراهانی| صدای تشویق و شادی در عرض چند ثانیه به فریاد عذاب و درد تبدیل می شود. لباس های رنگارنگ، رقص و پایکوبی، سوت و صداهای شاد با صدای شلیک های ممتد ناپدید می شوند. کم کم لبخند روی صورت مهمان ها محو می شود. گلوله ها کار خود را کرده اند.

این سلاح لعنتی کاری را که برای آن طراحی شده بود انجام داده است. مرد مردی غرق در خون روی زمین دراز کشیده است. این بار نه از شادی، بلکه با ترس فریاد بزنید. رسم میهمان کشی اجرا شده و عروسی ها را به عزا تبدیل می کند.

افرادی که راه بد و بدی را برای ابراز شادی انتخاب کرده اند. این عمل در آخرین قربانی خود یک کشته در مرودشت استان فارس برجای گذاشت. پسر کوچولویی که برای ابراز خوشحالی و شادی عروس و داماد در مقابل دیدگان مهمانان همزمان جان باخت.

این حادثه سه روز پیش در مرودشت رخ داد. همه خوشحال بودند، می رقصیدند و پا می زدند. چند مرد اسلحه دار در یک نقطه در میان مهمانان جمع می شوند. انها می نشینند. آنها اسلحه دارند. در نهایت یک پسر کوچک به آنها ملحق می شود.

او هم می نشیند و اسلحه اش را به هوا می گیرد. در همین حال مرد جوان به تیراندازی ادامه می دهد تا اینکه ناگهان گلوله به این جوان اصابت می کند. او می افتد پایین. میهمانانی که دور نشسته اند بلند می شوند و این عروسی به عزا تبدیل می شود.

همه اینها در ۱۳ ثانیه اتفاق می افتد. ۱۳ ثانیه تا مرگ. بلافاصله موضوع به پلیس گزارش می شود. با اعلام این حادثه به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

پسر ۳۳ ساله بر اثر اصابت گلوله مجروح و به بیمارستانی در شهرستان مارودشت منتقل شد. اما تلاش پزشکان برای نجات جان او بی نتیجه ماند و بر اثر اصابت گلوله به سینه و کتف جان باخت.

ماموران پلیس آگاهی مرادشت در تحقیقات اولیه متوجه شدند پسر ۳۰ ساله ای در مراسم شادی عروسی با تفنگ شکاری به صورت تصادفی به دوست ۳۳ ساله خود شلیک می کند و بر اثر آن در بیمارستان جان خود را از دست می دهد. از شدت جراحاتش

تسلیم مشورت ریش صفیدان

سرهنگ حمید افرامان، رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی فارس در این باره به خبرنگار «شهروند» گفت: مأموران تحقیقات خود را آغاز و ضارب را شناسایی کردند که با مشورت بزرگان و نفوذی های محل، قاتل خود را به پلیس معرفی و تسلیم شد. به قانون

او پس از این ماجرا متواری شده بود، اما ریش صفیدان در نهایت او را متقاعد کرد که خودش را معرفی کند و تسلیم شود. اسلحه شکاری مورد استفاده در این قتل نیز کشف شد. قاتل در تحقیقات به این جنایت اعتراف کرد و گفت که قصد کشتن نداشته و این اتفاق تصادفی بوده است. متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

به یاد ماهوش لاگای

این حادثه دردناک کمتر از یک ماه پس از مراسم عروسی ناگوار در فیروزآباد استان فارس رخ داد. همان عروسی که این رسم وحشتناک جان عروس را گرفت. ۳۱ تیرماه بود، سه شنبه شب در مراسمی محلی در یک عروسی در فیروزآباد فارس، خواهر داماد برای تفریح ​​با تفنگ شکاری تیری پرتاب کرد.

به دلیل ازدحام جمعیت و عدم کنترل اسلحه، گلوله به عروس و دو نفر دیگر اصابت کرد. بر اثر تیراندازی، عروس بیهوش سقوط کرد و دو نفر دیگر از ناحیه سر و گردن مجروح شدند. حال این دو مرد رضایت بخش بود، اما عروس در وضعیت بدی قرار داشت و پس از بستری شدن در بیمارستان، پس از دو روز در کما بودن به دلیل مرگ مغزی، سرانجام با رضایت اعضای بدنش به سایر بیماران اهدا شد. از ماهوش لقائی. خانواده.

اعضای بدن این زن جوان فیروزآبادی به سه بیمار نیازمند اهدا شد. کبد وی به زنی ۳۱ ساله اهل گیلانغرب استان کرمانشاه، یکی از کلیه های وی به مردی ۲۳ ساله اهل ایذه خوزستان و کلیه دیگر به جوانی ۲۹ ساله اهدا شد. مردی اهل سیاخ درنگون استان فارس.

مخفیگاه متهم قتل عروس فیروزآبادی شناسایی و دستگیر شد. متهم ۳۶ ساله است که با تشکیل پرونده برای قتل و تیراندازی تحویل دادگاه شد.

در عروسی شلیک کنید

مقامی که مهمانان را اسیر می کند

این رسم بد سال هاست که ادامه دارد و بسیاری از مردم را در شهرها و روستاهای مختلف به عزاداری واداشته است. عادت بدی که با وجود بد بودن آن، باز هم برخی افراد آن را ترک نمی کنند. از سال گذشته بسیاری از عروسی ها جان خود را از دست داده اند. عروسی های مختلف که به زندگی مردان، زنان و کودکان پایان داد.

همین چند روز پیش بود که کودکی قربانی این سنت شیطانی در ملارد شد. نیمه شب یکشنبه ۱۴ تیرماه امسال بود که مراسم عروسی دیگری در ملارد تهران به عزا تبدیل شد. مهمانان برای رقص و پایکوبی جلوی در خانه داماد جمع شدند.

پدر داماد که ۶۰ سال سن دارد در مراسم عروسی پسرش با تفنگ وینچستر تیراندازی کرد. در این تیراندازی چهار نفر از جمله دو کودک و دو خارجی دیگر زخمی شدند. یکی از این کودکان که دختری ۱۲ ساله بود، شب گذشته پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

یک روز پس از این حادثه کودک ۹ ساله دیگری نیز به دلیل شدت جراحات وارده در بیمارستان جان خود را از دست داد.

روز دوشنبه ۹ خرداد ماه در یک مراسم عروسی در شهرستان شهرضا تیراندازی جان یک دختر ۱۵ ساله را گرفت. ماموران بلافاصله اقدامات پلیسی خود را برای دستگیری فرد مزاحم که از بستگان متوفی بود آغاز و در مدت زمان کوتاه تری وی را دستگیر کردند. اسلحه ای که با آن دختر مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود پیدا شد.

۱۹ فروردین ماه پس از تماس اهالی یکی از روستاهای شهرستان فسا با کلانتری ۱۱۰ مبنی بر تیراندازی مرگبار در یک جشن عروسی، ماموران پلیس بلافاصله در محل حاضر شدند. در تحقیقات اولیه مشخص شد اشتباه داماد ۳۳ ساله هنگام تیراندازی با اسلحه شکاری منجر به مجروح شدن و فوت یکی از مهمانان ۵۵ ساله شده است.

در عروسی مجروح شد

شب ۲۳ آذرماه سال گذشته در روستای اکبرآباد دورود بر اثر شلیک تصادفی چند نفر مجروح شدند. مجروحان به صورت سرپایی مداوا شدند. بلافاصله افرادی که شروع به تیراندازی کرده بودند دستگیر و اسلحه آنها نیز کشف شد.

هفتم آبان ماه سال گذشته در پی وقوع تیراندازی در نزدیکی یکی از اماکن عروسی این شهر، موضوع در دستور کار قرار گرفت.

پس از حضور ماموران پلیس امنیت عمومی در محل، مشخص شد که تیراندازی ناشی از اختلاف فردی یا گروهی نبوده و به دلیل شادی مراسم عروسی یک رسم قدیمی بوده است. دو تیرانداز دستگیر شدند.

حوالی نیمه شب ۱۷ مرداد، بر اساس سنت غلطی که در برخی مناطق وجود دارد، فردی در مراسم عروسی در روستای دوچاهی با تپانچه تیراندازی کرد و تیرها به پسر بچه ۱۱ ساله ای ۱۰ ساله اصابت کرد. دختر پیر و مرد ۶۷ ساله ای که در مراسم حضور داشت ضربه زدند.

بلافاصله مصدومان به بیمارستان ۱۲ فروردین کهنوج منتقل شدند و یک پسر ۱۱ ساله فوت کرد و دو نفر از ناحیه دست مجروح شدند. در ۲۵ می، یک مراسم تیراندازی مرگبار در یک عروسی منجر به تیراندازی و مرگ یک کودک ۶ ساله شد. پس از تحقیقات، فرد خاطی دستگیر و روانه زندان شد.

اقدام قانونی

سرهنگ کاووس محمدی جانشین فرمانده تامین اجتماعی فارس در گفتگو با خبرنگار «شهروند» در خصوص این عمل ناپسند گفت: تیراندازی در مراسم عروسی اقدامی نامناسب است که مردم باید آن را جدی بگیرند، هر جا عروسی با این تیراندازی ها برگزار شود انجام شود، قطعا با آنها برخورد قانونی خواهد شد.

این تیراندازی ها بر اساس یک سنت دیرینه است که با وجود قربانیان زیاد، هنوز سوژه ای پیدا نشده و همچنان قربانی می گیرد. طی دو هفته دو تیراندازی در استان فارس رخ داد. علیرغم همه هشدارها، برخوردها و آزار و اذیت ها، برخی افراد همچنان از این رویه شیطانی پیروی می کنند.

طبق قانون استفاده از هرگونه سلاح اعم از مجاز و غیر مجاز در مجالس عروسی و جشن ها ممنوع است. چند خانواده در حال حاضر عزادار هستند.

بیگانگان در حال کشته شدن اونی که تیر میزنه و اونی که میمیره همه زندگیشون با هم نابود میشه. همچنین به دلیل یک مسئله غیر ضروری است. در چنین حالتی، غیر از مهاجم، اگر شخصی سلاحی تهیه کرده و در اختیار مهاجم قرار داده باشد، مجازات می شود.

حالا اسلحه مجاز باشد یا نباشد، برخورد قانونی خواهد شد. در آن صورت نقش میزبان عروسی بسیار مهم است. اوست که باید جلوی چنین مواردی را بگیرد. ما تقریباً از همه عهد می گیریم که شاهد چنین حوادث وحشتناکی نباشیم. اما عروسی ها زیاد است و نمی توان در برابر همه آنها مقاومت کرد.

البته در عین حال صاحبان سالن های هلدینگ نیز باید پاسخگو باشند و تذکرات مهمی به آنها خواهیم داد چرا که آنها نیز باید در سالن خود ممنوعیت رسمی را اعلام کنند. اگر این کار را نکنند با آنها برخورد قانونی نیز خواهد شد.»

مردم عبرت نمی گیرند

سرهنگ مهدی جوکار فرمانده انتظامی شهرستان فیروزآباد نیز در این خصوص هشدارهای لازم را می دهد و به «شروند» می گوید: در فیروزآباد شاهد حادثه بسیار دردناکی بودیم که عروس و داماد از یک خانواده جان خود را از دست دادند. ویران شد.خانم عروس مرد و داماد تنها ماند.

آنها از اقوام دور بودند. وقتی برادر شوهر داماد شلیک کرد، تیر او به اشتباه رفت و به عروس اصابت کرد. من یک ویدیو از آن زمان دیدم.

عروسی در ماشین پیدا می شود. تیرانداز شلیک می کند، یک رقص داخلی در همان زمان انجام می شود. مهاجم به هوا شلیک می کند. وقتی اسلحه را پایین می‌آورد و فشنگ جدید می‌گذارد، وقتی تفنگ را می‌بندد یک تیر رها می‌شود و مستقیماً به عروس اصابت می‌کند.

این یک خطای انسانی بود، اما اگر این رسم اجرا نمی شد، حالا عروس و داماد بر خانه و زندگی خودشان اختیار داشتند. در چنین شرایطی حتی داماد را هم می آوریم و از او قول می گیریم که دیگر تکرار نشود. از طرف صاحب تالار هم که متاسفانه بعضیا توجه نمیکنن.

اسلحه ای که عروس را کشت غیرقانونی و دست ساز بود. یکی از همین تفنگ های سوزنی بود. خانواده عروس از مهاجم شکایت کرده و او دستگیر شده است. اما چون حادثه تصادفی بوده می توانند تایید خود را اعلام کنند. البته تحقیقات و بررسی ها در این زمینه ادامه دارد.»

استفاده از سلاح گرم نیز ممنوع است

سرهنگ حمید افرامان، رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس فارس نیز می گوید: حتی اگر سلاح مجاز باشد، مردم نباید از آن برای چنین مراسمی استفاده کنند، در مجوز نوشته شده است که این سلاح ها برای چیست، مثلاً برای دام است. یا شکار

بنابراین هرکس اسلحه داشته باشد نمی تواند از آن در مراسم استفاده کند. مردم نباید فکر کنند که چون اسلحه دارند هر کاری دلشان می خواهد با آن بکنند. اگر موردی هم پیدا شود قطعا با آن برخورد قانونی می شود».

منبع: همشهری آنلاین