انتقاد شدید بهروز افخمی از «می تو»


کافه سینما نوشت: بهروز افخمی کارگردان سینمای ایران در گفت وگویی که فایل صوتی آن منتشر شد، از حرکت «می تو» سینماگران ایرانی انتقاد کرد.

این کارگردان در گفت و گو با رادیو نمایش درباره روند کنونی جنبش Mi You در ایران با اشاره به برخی بازیگران و متهم کردن آنها به آزار جنسی گفت: اینها مسائل مربوط به حریم خصوصی است که به هیچ وجه نباید علنی شود. .

او درباره فیلمسازان زن که مردان سینمای ایران را به خشونت متهم می کنند، گفت: «زنانی که این کار را انجام می دهند نمی توانند ادعای خود را ثابت کنند و اغلب می توان آنها را تحت پیگرد قانونی قرار داد. این بدان معناست که کسانی که صلاحیت آنها نقض شده است می توانند شکایت کنند و شکایت آنها قابل پیگرد قانونی است. همانطور که در مورد آقای پورصمیمی که فکر می کنم قابل تعقیب است و اگر شکایت کند حتما گلایه هایش برطرف می شود.»

بهروز افخمی گفت: شرایط شرم‌آور است و به نظر می‌رسد این بازیگران با ارزش‌هایی که قبلاً باید یاد می‌گرفتند، فاصله زیادی دارند.

افخمی در توییتی به قلم علی اکبر رائفی پور، نظریه پرداز جنجالی، درباره ماهیت کلی جنبش «می تو» برای کل صحنه سینمای ایران گفت: شروع می کنند، معمولاً باید انتظار داشته باشیم که افراد بیرون از سینما عصبانی و مسخره شوند. “

او گفت: “وضعیت می تواند بدتر باشد.” یعنی اگر این وضعیت ادامه پیدا کند، ممکن است بسیاری از این زنان برای حضور در سینما از طرف خانواده یا قانون با محدودیت هایی مواجه شوند.»

این مذاکرات همزمان با ادعای کتایون ریاحی، بازیگر سینمای ایران بود که سعید پورصمیمی بازیگر پیشکسوت سینما را به تجاوز متهم کرد. کتایون ریاحی در اینستاگرام خود سعید پورصمیمی را به حضور در جشنواره کن متهم کرد و این بازیگر پیشکسوت را متهم کرد که ۲۵ سال پیش در استوری به خود حمله کرده است. این موضوع از سوی بسیاری از زنان از جمله فیلمسازان زن مطرح شد و برخی از زنانی که گزارش ۸۰۰ زن را امضا کردند، امضای خود را از دست دادند. زیرا معتقد بودند نام متهم به آزار و اذیت جنسی نباید در این حرکت ذکر شود.

در همین رابطه گفته شد که سعید پورصمیمی در حال جمع‌آوری مدارک برای شکایت از خانم خانم است. ریاحی.

انتهای پیام/