اولین نام سامسونگ از کجا آمده است؟


در دنیای تکنولوژی، نام های بزرگتر از سامسونگ زیاد نیست. این شرکت بزرگ فناوری محصولات مختلفی از گوشی هوشمند گرفته تا یخچال تولید می کند، اما نام سامسونگ از کجا آمده است و آیا معنای خاصی دارد؟

سامسونگی که امروز می شناسیم با شرکت قبلی کاملاً متفاوت است. این شرکت در سال ۱۹۳۸ توسط لی بیونگ چول در کره جنوبی تاسیس شد و در ابتدا یک فروشگاه کوچک مواد غذایی و شرکت تجاری با حدود ۴۰ کارمند بود.

سامسونگ تا دهه ۱۹۶۰ وارد صنعت الکترونیک نشد. چندین بخش محصولات الکترونیکی از جمله Samsung Electronics ایجاد شد که اکثر مردم اکنون آن را به نام سامسونگ می شناسند.

تا سال ۱۹۹۲، سامسونگ به بزرگترین تولید کننده تراشه های حافظه تبدیل شد. ۱۰ سال بعد، این شرکت به بزرگترین تولید کننده نمایشگرهای کریستال مایع در جهان تبدیل شد. در سال ۲۰۱۲، سامسونگ با پشت سر گذاشتن نوکیا به بزرگترین تولید کننده تلفن همراه در جهان تبدیل شد.

بخش Samsung Electronics حدود ۷۰ درصد از کل درآمد سامسونگ را تشکیل می دهد و تا سال ۲۰۱۹، این شرکت دومین شرکت بزرگ جهان از نظر درآمد بود. گوشی های هوشمند سامسونگ تا آوریل ۲۰۲۲ حدود ۲۳ درصد از فروش جهانی گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داده اند.

معنی نام سامسونگ

نام سامسونگ توسط لی بیونگ چول – موسس این شرکت – انتخاب شده و به معنای سه ستاره است. بر اساس سوابق رسمی سامسونگ، بنیانگذار سامسونگ می خواست این شرکت قوی باشد و مانند ستاره های آسمان ابدی ظاهر شود.

سه ستاره در اولین و لوگوهای بعدی سامسونگ ظاهر شدند تا اینکه این شرکت در سال ۱۹۹۳ لوگوی امروزی را معرفی کرد.

به گفته وب سایت howtogeek، این شرکت بیش از ۸۰ سال قدمت دارد و در بسیاری از زمینه ها پیشرو صنعت فناوری است. به نظر می رسد سامسونگ به هدف بنیانگذار خود یعنی قوی و بادوام دست یافته است.