اژه: غربی ها با کلمه مقدس حقوق بشر بازی می کنند


حجت الاسلام محسنی آژه ای رئیس قوه قضائیه گفت: غربی ها با کلمه مقدس حقوق بشر بازی می کنند و مشغول استفاده ابزاری از حقوق بشر هستند. امروز به بهانه نقض حقوق بشر کشورهای آزاد را اشغال و محاصره کرده و محدودیت ایجاد می کنند و از سوی دیگر بدترین جنایات را نیز علیه نسل های مختلف مردم مجاز می دانند.

به گزارش مرکز رسانه های دیوان، «حجت الاسلام والمسلمین محسنی آژه ای امروز سه شنبه ۲۰ مردادماه در حین سخنرانی در هفتمین مراسم اهدای جایزه حقوق بشر و بشریت اسلام، ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ع ماه محرم را به همه آزادی خواهان جهان تبریک گفت: امیدواریم نتایج این جلسات گامی در جهت پیشرفت اسلام، انسانیت و حقوق بشر باشد.

رئیس قوه قضاییه در ادامه هوش و درایت را یکی از ممتازترین صفات انسان در میان موجودات الهی دانست و گفت: اگر انسان از هوش و درایتی که خداوند به او داده است استفاده کند از خود می پرسد که چرا آفریده شده است. او هست. پایان او و چه راهی را باید طی کند تا به آن مکان برسد؟

حجت الاسلام والمسلمین محسنی آژه ای با بیان اینکه انسان، شخصیت و حقوق انسانی از دیدگاه اسلام و همه ادیان توحیدی و الهی از جایگاه و ارزش بالایی برخوردار است، گفت: انسان و فطرت او از سوی خداوند و توسط خداوند متعال است. دلیلی که خداوند به او داده می‌تواند به اوج برسد و زندگی آرام و همراه با عزت، امنیت، عزت، آرامش و ثبات را برای خود و دیگران در این دنیا ایجاد کند.

رئیس دادگاه با بیان اینکه بدون شناخت انسان و بدون داشتن تفسیر صحیح از انسانیت نمی توان از حقوق بشر صحبت کرد، گفت: انسان مسیر فطرت خود را که خداوند و تقدیرش به او داده است طی می کند. هدفی که برای آن آفریده شده است اگر منحرف شود برای همراهانش از هر حیوان درنده ای خطرناک تر است.

قاضی‌القضات‌ در ادامه دلیل تفاوت غرب با اسلام در تعریف حقوق بشر را تفاوت نگاه در مقوله‌هایی همچون مبدأ آفرینش انسان، هدف آفرینش انسان و کرامت انسان دانست و با اشاره به آیه «وَلَقَدْ کَرَّمْنَا بَنِی آدَمَ وَحَمَلْنَاهُمْ فِی الْبَرِّ وَالْبَحْرِ وَرَزَقْنَاهُمْ مِنَ الطَّیِّبَاتِ وَفَضَّلْنَاهُمْ عَلَیٰ کَثِیرٍ مِمَّنْ خالقنا تفسیله» گفته است: خداوند متعال در مورد خلقت انسان تعبیر خاصی دارد که در سایر موجودات نمی توان آن را یافت.

رئیس قوه قضائیه در ادامه به درسی که امام حسین (ع) در طول تاریخ در عرصه کرامت و آزادی انسان با نپذیرفتن دعوت حاکم ظالم و ظالم به جهانیان داد اشاره کرده است.

رئیس قوه قضائیه در ادامه گفت: امروزه بسیاری از مدعیان حقوق بشر تعریف درستی از کرامت و انسانیت انسان ارائه نمی کنند و متأسفانه سعی می کنند سخنان نادرست و تعاریف نادرست خود را به تمام دنیا تحمیل کنند و آن را دفاع از آزادی می نامند. و حقوق بشر..

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: امروز سران کشورهای غربی به ویژه آمریکایی ها با افتخار اعلام می کنند که هر فرد و کشوری که در مقابل ما نباشد و مستقل باشد دشمن ما محسوب می شود و باید تسلیم ما شود. ، و. در غیر این صورت به تروریسم متوسل می شوند و علیه آن شخص یا کشور جنایت می کنند و این نگاه به جنایت و تروریسم منطق اصلی مدعیان دروغین حقوق بشر است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی آژه ای با بیان رویکرد اسلام در امر حقوق بشر و حتی رویکردی که اسلام در مقوله حمایت از دشمن دارد، گفت: بررسی تاریخچه مدعیان حقوق بشر در غرب این را ثابت می کند. آنها در دوره های مختلف تاریخ در نقاط مختلف جهان بوده اند، از الجزایر گرفته تا کشورهای آفریقایی و هند، انواع جنایت ها را علیه مردم و مردم محلی مرتکب شده اند و این جنایت و رفتار خائنانه آن مدعیان دروغین حقوق بشر. تا امروز ادامه دارد. و ما در مواردی مانند زندان ابوغریب که مرتکب جنایت شدند، شاهد این موضوع بودیم، حتی حیوانات وحشی نیز از ارتکاب این جنایات خودداری می کنند.

رئیس قوه قضاییه در ادامه با قدردانی از مواضع دکتر ماندلا و تعبیر نژادپرستانه رژیم صهیونیستی وی در این دیدار، گفت: صهیونیست ها بدترین جنایت را در حق مردم مظلوم فلسطین انجام می دهند و مدعیان قلابی حقوق بشر یا هستند. در مقابل این جنایت سکوت کنند و یا در حمایت از این اعمال شیطانی و جنایتکارانه نقش داشته باشند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به جنایات گروه تروریستی داعش و نقش واشنگتن در ایجاد این گروه، با اعتراف مقامات عالی رتبه آمریکا، گفت: روش ترویج تروریسم و ​​استفاده از تروریست ها. ابزاری برای رسیدن به اهداف و خواسته های دنیوی یکی از اهداف اصلی نظام حکومتی و جهان سرافراز است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجیعی با اشاره به تحریف مضامین حقوق بشری توسط غربی ها گفت: امروز غربی ها با کلمه مقدس حقوق بشر بازی می کنند و مشغول استفاده از حقوق بشر به عنوان مادی هستند. امروز به بهانه نقض حقوق بشر کشورهای آزاد را اشغال و محاصره کرده و محدودیت ایجاد می کنند و از سوی دیگر بدترین جنایات را نیز علیه نسل های مختلف مردم مجاز می دانند.

وی تصریح کرد: غربی ها در شرایطی مدعی حمایت از حقوق بشر هستند که اجازه ظلم شدید و نقض حقوق حتی برای مردم خود را می دهند.

رئیس قوه قضائیه ضمن تشکر از بانیان و مدیران روز حقوق بشر اسلامی گفت: نباید جامعه گسترده حقوق بشر اسلامی را به برگزاری همایش یک روزه محدود کنیم، بلکه در طول سال باید مواضع اسلامی را بیان کنیم. حقوق بشر و افشای جنایات آن رژیم حاکمیت و سربلندی آمریکایی-صهیونیست ها بر مردم از اقصی نقاط جهان کوشا باشیم.

وی تصریح کرد: با وجود تلاش‌های انجام شده در سال‌های گذشته، هنوز نتوانسته‌ایم موفقیت حقوق بشر اسلامی و نگاه اسلام به مقوله حقوق بشر و جنایات حاکمان صهیونیست غرب را به درستی تبیین کنیم. . و مردم مغرور اجازه می دهند در برابر مردم توضیح دهند

رئیس قوه قضائیه گفت: امروز یکی از بزرگترین توهین ها این است که عده ای مقوله حقوق بشر را ابزاری برای اهداف و خواسته های خود قرار داده اند تا دنیا را بسوزانند و حکومت کنند و در پوشش ادعای حقوق بشر تا بزرگترین جنایت را انجام دهیم، پس ما مسئولیم که این توطئه استکبار و سلطه را در همه حال تبیین و در معرض دید جهانیان قرار دهیم.

قبل از سخنان رئیس دیوان، “غریب آبادی”، دبیر ستاد حقوق بشر، “امیر عبداللهیان” وزیر امور خارجه، خبرنگار الجزیره به نمایندگی از خانواده “شیرین ابوعقله” و «ماندلا ماندلا، نوه «نلسون ماندلا» و نماینده پارلمان آفریقای جنوبی، در مورد حقوق بشر سخنرانی کردند و داستان هایی از نقض فاحش حقوق بشر توسط رژیم مستکبر غربی و صهیونیستی ارائه کردند.

انتهای پیام