اگر مجیدی را دیدید سلام ما را به او برسانید/ آیا از وضعیت باشگاه استقلال خبر دارید؟ – پایگاه اطلاع رسانی تحلیلی افق


مهدی فنونی زاده ملی پوش سابق باشگاه استقلال در گفت و گو با خبرورزشی درباره نتایج اخیر تیم فوتبال جوانان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا و حذف شاگردان مهدی مهدوی کیا و آینده استقلال صحبت کرد. تیم:

آیا از وضعیت باشگاه استقلال اطلاع دارید؟

در حال حاضر موضوع حذف تیم فوتبال امید ایران مهمتر از وضعیت باشگاه استقلال است. حیف است با این همه استعداد و این همه بازیکن به ترکمنستان برویم و دنبال ازبکستان و قطر نرویم! با چه تیم دیگری بازی کنیم که از آن لذت ببریم تیم فوتبال امید ما می تواند در قاره آسیا قهرمان شود!

دلیل این شکست و رها شدن چیست؟

اول اینکه نتیجه استفاده از مربیان پرسپولیس است. در حالی که مربیان پرسپولیس جایی در لیگ برتر ندارند و مسئولان باشگاه برای آنها ارزشی قائل نیستند، فدراسیون و همکاران من در پرسپولیس که نمی خواهند مربیان پرسپولیس بیکار باشند، آنها را در سطوح مختلف ملی جذب می کنند تا نسل کشی فوق العاده ای ایجاد کنند.

قتل عام؟

بله نسل کشی! چون اگر این افراد زیر نظر مربی درست ریاضی بودند نه تنها ترکمنستان بلکه قطر و ازبکستان را هم می بردند. تیمی که تکنیک ندارد، نمی تواند چند پاس در عرض و ارتفاع بدهد، سرعت برگشت و برگشت یکسان نیست و تیم در ساختن بدنه مشکل دارد، همه چیز مشخص است. مثل این است که ماشین را به مکانیک نالایق بسپاریم و تمام پیچ و مهره هایش را ببندد یا نبندد. وقتی در قوانین کار در تیم فوتبال مسائل فنی و فنی در نظر گرفته نمی شود، این اتفاق می افتد.

اگر مجیدی را دیدید سلام کنید/ مهدوی کیا نیست که مورد انتقاد قرار گرفت/ تا کی باید فوتبال ملی چوب مربیان پرسپولیس را بخورد؟

در این مورد بیشتر توضیح می دهید؟

شما نگاه می کنید؛ بیش از نیمی از تیم های لیگ برتری مربی مستقل دارند. نمی‌خواهم درباره تنفر از استقلالی‌ها صحبت کنم، اما چرا وقتی هیچکس در لیگ برتر با سرمربی استقلال نتیجه خوبی نمی‌گیرد، کسی سراغ این مربیان نمی‌رود. هیچکس سراغ این افراد نمی رود که تیم های ملی ایران را تحویل دهد. مهدوی کیا کجا کار می کرد؟ چه کادر مربیگری را به تیم فوتبال امید ایران واگذار کردید؟ مهدی خودش پسر خیلی خوبی است و من از نظر شخصیتی با او کاری ندارم اما از نظر فوتبالی کافی نبود که تیم آینده ایران را با امیدهای ایران ترک کند. اسم این تیم امید بد است اما این تیم امید همه ملت ایران را از فوتبالیست های ایرانی ناامید کرد. هرکی از کی روش انتقاد میکنه و ایراد میگیره باید تو مربیگری حرفی برای گفتن داشته باشه نه باخت ترکمنستان! از قطر و ازبکستان هم خبری نیست. این وضعیت نشان می دهد که تمرکز ما روی مربیان خانگی نیست، بلکه بر اساس رابطه و دوستی تیم های ملی ایران را بین خود تقسیم می کنیم. سرمربی تیم امید پست پایینی نیست. مربیگری در تیم ایرانی زیر ۲۳ سال یعنی مربیگری تیمی یک پله پایین تر از بزرگسالان ایرانی.

حالا چکار کنیم؟

اما در گذشته چه کاری انجام شده است که اکنون می خواهد انجام دهد؟ باز هم دایره و نوک زشت! ما از این به بعد دوباره می رویم و تا مسابقات بعدی می خوابیم و باز هم چند روز مانده به بازی یک مربی دیگر پرسپولیس آزاد می شود و ملی پوشان ۸۵ میلیونی آزاد و آزاد می شوند. . این کار نکرد.

یعنی شما معتقدید که باید برای افراد مستقل ارزش قائل شد؟

حالا می بینید که رضا عنایتی تیم هواداران را به لیگ برتر آورد و این تیم را به لیگ برتر رساند. رحمتی از زمانی که به آلومینیوم رفت تیمش را تغییر داد. بازی های شهر خودرو در لیگ برتر را با مربیگری سید عباسی تماشا کنید. نکونام ببین منصوریان ببین فرهاد مجیدی…! این همه مربی استقلالی در لیگ چه می کنند؟ چرا کسی آنها را نمی بیند؟ قوی نیست، مربیان پرسپولیس در مربیگری خیلی خوب نیستند. چه اشکالی دارد که کارهای دیگر فوتبال را انجام دهید و به کاردان اجازه دهید آن کار را انجام دهد؟

از آزادی حرف نمیزنی؟

همه منتظریم ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد. امیدواریم همه بیایند و بتوانیم نتایج خوب فصل گذشته را تکرار کنیم.

Je! از وضعیت سرمربی استقلال در فصل گذشته خبر دارید؟

اگر مجیدی را دیدی سلام ما را هم برسان. امیدوارم هر جا هست موفق باشد و دیگر این کارها را آزادانه انجام ندهد.