ایرانی ها بدون ویزا به قزاقستان سفر می کنند


در پی سفر رئیس جمهور قزاقستان به ایران و دیدار با مقامات این کشور، ورود روادید اتباع ایرانی به مدت ۱۴ روز رصد شد.

به گزارش اسپوتنیک، قاسم جومارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان در دیدار با ابراهیم رئیس جمهور ایران در تهران گفت که قزاقستان به شهروندان ایرانی اجازه می دهد به مدت ۱۴ روز وارد روزهای بدون روادید شوند.
وی افزود: در حال ایجاد کشور بدون روادید برای شهروندان ایرانی به مدت ۱۴ روز هستیم. هدف از این اقدام گسترش بیشتر همکاری ها در زمینه های مختلف از جمله ارتباط بین نمایندگان جامعه تجاری و جذب تعداد زیادی گردشگر است. تجار ایرانی از این فرصت استفاده خواهند کرد.
توکایف در این نشست نزدیک ترین همسایه ایران به قزاقستان در منطقه خزر و متحد مورد اعتماد ایران را نام برد. وی همچنین با اشاره به تاریخ مهمی که سی امین سال از برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور است، تاکید کرد که در این مدت روابط و دوستی دو کشور تقویت شده است.

رئیس جمهور قزاقستان گفت: ارتباطات عمیق ما هر روز در حال افزایش است. اینها نتایج گفتگوهای سیاسی مبتنی بر اعتماد است. دولت، مجلس و شوراهای تجاری در حال فعالیت هستند. با وجود موانع، همکاری های تجاری و اقتصادی همچنان در حال گسترش است. وی خاطرنشان کرد و ابراز اطمینان کرد که احتمال افزایش فروش وجود دارد.
رئیس جمهور همچنین از پذیرش دعوت توکایف برای سفر رسمی به ایران تشکر کرد.

انتهای پیام/