باریک ترین ساعت جهان را در جهان راه اندازی می کند


شرکت سوئیسی ریچارد میل کوچکترین ساعت مچی جهان را روانه بازار کرد.

این برند با نام RM UP-07 Ferrari شناخته می شود و ضخامت بدنه آن ۱.۷۵ میلی متر است که حدود ۰.۰۵ میلی متر از ضخامت ساعت های بلغاری Octo Finnisimo است که تتا تاج باریک ترین ساعت جهان را در اختیار داشت. نازک تر است

برای درک بهتر اندازه و ضخامت ساعت می توان به اپل واچ سری ۷ اشاره کرد که ضخامت آن ۱۰.۷ میلی متر است. یعنی اگر RM UP-07 فراری ریچارد میل را شش ساعت روی دیگری قرار دهید، باز هم به ضخامت اپل واچ سری ۷ نخواهد بود.

رویه این ساعت و پل ها و اسکلت های پایه آن از آلیاژهایی ساخته شده که ۹۰ درصد تیتانیوم، ۶ درصد آلومینیوم و ۴ درصد وانادیم دارد. این ترکیب اغلب در کاربردهای هوافضا و در غلظت‌های بالاتر استفاده می‌شود و استحکام آن در مقایسه با تیتانیوم تجاری بالاتر است.

یک ساعت کف دست نازک
از ویژگی های این ساعت می توان به مقاومت آن در برابر فشار زیاد و تا عمق ۱۰ متری آب اشاره کرد. فضای داخلی ساعت نیز با همکاری Audemars Piguet Renaud & Papi طراحی شده است.

ریچارد میل نیز در این پروژه با فراری همکاری کرد و در مجموع بیش از ۶۰۰۰ ساعت را در آزمایشگاه های تخصصی برای طراحی و توسعه این ساعت صرف کرد.

اگرچه ریچارد میل هنر مهندسین خود را برای این ساعت بار دیگر به نمایش گذاشت، اما برای زیبایی، محصول بلغاری بدون شک بهتر از RM UP-07 فراری است.

به گفته ریچارد میل، تنها ۱۵۰ نسخه از این ساعت منتشر خواهد شد و طرفداران می توانند با قیمت ۱.۸۸۸ میلیون دلار به یکی از صاحبان آینده این ساعت ویژه تبدیل شوند.