باشگاه استقلال درخواست جدایی فرهاد محیدی را پذیرفتبه گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، باشگاه استقلال در واکنش به درخواست جدایی فرهاد مجیدی بیانیه زیر را صادر کرد:
در پی درخواست آقای فرهاد مجیدی مبنی بر کناره گیری از سرمربیگری تیم فوتبال استقلال، جلسه هیات مدیره این باشگاه صبح امروز تشکیل شد که پس از بررسی موارد زیر اعلام می شود.
۱- باشگاه استقلال پس از دریافت درخواست جدایی آقای. فرهاد مجیدی جلسات فشرده و سریالی را با وی برگزار کرد که آخرین آن مربوط به دیروز در امارات بود. در جلسات آقای مجیدی ضمن ابراز علاقه به باشگاه استقلال و هواداران عزیزش، فرصت مربیگری در امارات را دریچه ای جدید برای آینده فوتبال خود عنوان کرد و همانطور که در اظهاراتش تاکید شده، به دنبال هدایت این باشگاه است. موافقت با ورود این کانال ها جدید شد. او در صحبت های اخیر همچنان بر این موضوع تاکید کرد و در نهایت با وجود تلاش ها و صحبت های باشگاه، دیدگاهش تغییر نکرد.
۲- در اوایل این فصل، باشگاه استقلال با اعتقاد به پتانسیل فرهاد مجیدی به عنوان یک جوان بااستعداد و موفق ایرانی و به عنوان سرمایه باشگاه استقلال راهی طولانی برای موفقیت پیدا کرد و قهرمانی در لیگ برتر نشانه بزرگی بود. به این ترتیب علیرغم تمایل شدید باشگاه برای ادامه این مسیر با فرهاد مجیدی، اما حالا او می خواهد تجربه جدیدی در این باشگاه داشته باشد، چون مجیدی او را سرمایه بزرگی می داند و آینده اش متعلق به استقلال است، از نظرات اعضای هیئت مدیره تشکر کرد و گفت: با تشکر از زحمات او برای ادامه مسیر شغلی و آرزوی موفقیت.
۳- باشگاه استقلال به لطف خداوند و حمایت همه جانبه هواداران عزیز و ارزشمند خود برای فصل آینده نیز به مسیر رهبری قدرتمند خود ادامه خواهد داد و به همین منظور برای اتلاف وقت برای انتقال و سازماندهی تیم، هیئت مدیره پس از نظر موافقت کرد که مدیرعامل باشگاه در اسرع وقت پس از مذاکرات، سرمربی جدید را تعیین و معرفی کند تا این انتقال انجام شود.