با این فناوری جالب حتی نابینایان هم می توانند سلفی بگیرند!


گرفتن عکس از طریق گوشی هوشمند بسیار آسان است. اما گرفتن عکس های خوب هنوز یک چالش است. این یکی از دلایلی است که ما هنوز به عکاسان حرفه ای برای عکاسی از رویدادهایمان نیاز داریم.

به گزارش فرادید به نقل از راهنماییمتأسفانه مشکلاتی مانند نابینایی یا کم بینایی باعث می شود که این افراد برای گرفتن عکس و سلفی ساده به افراد دیگر تکیه کنند. گوگل با معرفی گوشی پیکسل ۷ قابلیت جدیدی به نام «قاب هدایت شده» را معرفی کرده است. قابلیتی که به شما امکان می دهد بدون نیاز به افراد دیگر سلفی بگیرید.

در رویداد Made by Google، این شرکت تجربه یک فرد نابینا را با استفاده از این ویژگی جدید به نمایش گذاشت. گوگل فاش کرد که قابلیت‌های تشخیص صدا Guided Frame به شما کمک می‌کند سلفی‌های بهتری بگیرید.

با استفاده از این ویژگی، Pixel 7 و Pixel 7 Pro دستورالعمل‌های صوتی و بازخورد لمسی مختلف در مورد نحوه کادربندی عکس عالی ارائه می‌دهند. این ویژگی از دستورات ساده ای مانند «حرکت گوشی به بالا، پایین، چپ و راست» برای کمک به کاربر استفاده می کند.

بر اساس تصاویر به اشتراک گذاشته شده توسط گوگل، به نظر می رسد تشخیص چهره نیز نقشی کلیدی در ایجاد قاب هدایت شده ایفا می کند. استفاده از این ویژگی بسیار آسان است.

ابتدا باید ویژگی TalkBack را در Pixel 7 یا Pixel 7 Pro روشن کنید. این ویژگی را می توان از تنظیمات > دسترسی > TalkBack > استفاده از TalkBack فعال کرد. سپس باید وارد اپلیکیشن Google Camera شده و دوربین جلو را انتخاب کنید. پس از آن، فقط دستورالعمل های صوتی و بازخورد لمسی را دنبال کنید و عکس بگیرید.

هنگامی که عکس یک فرد به درستی در کادر قرار می گیرد، تلفن به طور خودکار عکس را می گیرد و در صورت موفقیت آمیز بودن عکس، تاییدیه صوتی دریافت خواهید کرد. سیستم هدایت شده می تواند کمک بزرگی به نابینایان و نابینایان باشد.