بخش بزرگی از پیشرفت کشور مرهون فداکاری ارتش استبه گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، محمدباقر قالیباف صبح امروز در مراسم رژه سراسری ارتش کشور به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در بندرعباس با تبریک این هفته و با اشاره به نقش ویژه امام راحل در پیروزی انقلاب اسلامی جمهوری اسلامی ایران. انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس گفت: امام (ره) به غیر خدا حرفی نزد و جز برای رضای خدا اقدامی نکرد و روح امام بود که توانست اسلام و احترام را احیا کند. از مسلمانان

وی افزود: عزت، آزادی، عزت و سربلندی کشور مرهون شهدا و امام راحل است و برای آن باید یاد و خاطره شهدا و امام همام را برای همیشه گرامی داشت.

ادامه مطلب

رئیس شورای اسلامی گفت: امروز نیروهای نظامی ما نمونه صلح و ثبات در منطقه و نماینده اقتدار ملی جمهوری اسلامی هستند و به آن افتخار می کنیم، پیشرفت کنید.

وی گفت: در مناطق مختلف از جمله جنوب غرب آسیا، قفقاز، سواحل مدیترانه و بخشی از آفریقا شاهد ناامنی هستیم. این در حالی است که سایه امنیت در کشور در سایه مبارزه با مسئولان است. نیروهای ما و با تلاش این نیروها امروز به اوج خود رسیده است، به سدی رسیده ایم، نیروهای ما با تمام قوا از هستی نظام و ارزش های انقلاب دفاع می کنند.

قالیباف گفت: حراست مقدس برهه ای مهم و تاثیرگذار در تاریخ کشور است، پس از پیروزی انقلاب، دشمنان داخلی و خارجی تعابیر مختلفی داشتند و می گفتند ایران اسلامی نیازی به ارتش، تجهیزات نظامی و آموزش ندارد و در این میان دشمنان داخلی و خارجی پس از پیروزی انقلاب، تعابیر مختلفی داشتند. ارتش پاسداران انقلاب اسلامی، اما چند ماه بعد شاهد تجاوزات عظیم دشمن بعثی با کمک ما شرق و غرب بودند، می خواستند انقلاب ما در جوانی خفه شود، زیرا این کار را نکردند. می خواهند بیدار شوند، ملتی که در مقابل آنها ایستاده و در برابر استعمار و غرور ایستاده است.

وی با تاکید بر اینکه بسیج محصول دوران دفاع مقدس است، ادامه داد: حراست فرهنگ بزرگی را بر اساس فرهنگ قرآن و اهل بیت برای کشور تولید کرد، اما ارزش آن را درک کردیم. جهاد و شهادت حراست مقدس دانشگاه و این نعمت بزرگی برای انقلاب اسلامی بود و باعث شد انقلاب در کشور و امت اسلامی غرق شود و اکنون مایه افتخار مسلمانان و آزادگان جهان شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر گفته است: اقتدار فعلی نیروهای مسلح در دریا، زمین و هوا به دوران دفاع مقدس و فرهنگ، آموزه ها، روش ها و مصادیق آن دوران بستگی دارد.

وی افزود: امروز جزو ۱۰ کشور برتر در عرصه صنعت و مدیریت نیروهای مسلح هستیم، نقش بازدارندگی نیروهای مسلح این است که دشمنان انقلاب هرگز توانایی حمله به ایران عزیزمان را ندارند. نظامی، نمونه هایی از آن را تاکنون دیده اند، این مرجع یاد گرفته است.» دفاع مقدس است.

قالیباف تاکید کرد: در عرصه های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نیز با تکیه بر فرهنگ دفاع مقدس و تکیه بر فرهنگ مردم و سنت های الهی که تغییر و تحریف نمی شود، موفق خواهیم شد.

وی با تاکید بر اینکه دشمن می داند در صورت تهدید تهدید می شود و اگر اقدامی انجام دهد اقدام و پاسخ می دهیم، تصریح کرد: موضوع ما این است که با خروج قدرت های منطقه از خلیج فارس بی ثباتی و ناامنی از بین می رود. این کشور اسلامی و برادرانه است و می توانند مسائل موجود را با گفتگو حل کنند و امنیت امت اسلامی را تامین کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای غربی برای دفاع از منافع خود و دفاع از رژیم غیرقانونی صهیونیستی و غارت گمرکات این منطقه خلیج فارس را ناامن کرده اند.

با اشاره به اینکه امیدواریم در سایه امنیت ایجاد شده در کشور توسط جوانان و نیروهای انقلابی کشور در عرصه اقتصادی نیز گام بردارد و گفت: همانطور که در دوران مقدس از آداب و توانمندی ها گلایه نداشتیم. حفاظت امروز می گویم اساس و اساس امنیت موشکی مانور است و تجهیزات اساس امنیت ما نیست، مردم اساس امنیت ما هستند، می توانیم با مردم برای ثبات امنیت و توسعه اقتصادی پیش برویم و به پیروزی برسیم. جنگ اقتصادی دشمن و روحی.

انتهای پیام/