برادرکشی در کبوترخانه


سیدلیل سجادپور| مرد جوانی که به دلیل اختلافات مالی برادرش را در طبقه ششم یک ساختمان مسکونی با چاقو مجروح کرد و جسد خون آلودش را روی پشت بام طبقه پنجم پرتاب کرد، در اعترافی تکان دهنده راز قتل برادرش را فاش کرد…

به گزارش خراسان، ۱۲ اردیبهشت ماه این نوزاد با جراحات شدید از ناحیه سر به بیمارستان منتقل شد. بستگان پسر مجروح در مورد این حادثه به کارکنان بیمارستان گفتند (او مجروح شد) ابتدا سکته کرد و پس از رسیدن به طبقه ششم از سقف طبقه پنجم که در آن فلز وجود داشت به پایین سقوط کرد. ساختمانی واقع در خیابان سحر کوی سیدی مشهد. سرش به گوشه فلزی برخورد کرد.

با آن اظهارات امدادگران بیمارستان شهید غیاب تمام تلاش خود را برای نجات مصدوم انجام دادند اما به دلیل شدت حادثه به کما رفت و نتوانست دوباره بگوید چه اتفاقی افتاده است. بر اساس این گزارش، ۱۲ روز بعد در ۲۵ اردیبهشت تلاش کادر پزشکی بی نتیجه ماند و «علی خ» پس از این حادثه دلخراش جان باخت.

پس از انتقال جسد به پاتولوژیست، با اصرار یکی از بستگان علی (متأخر) مبنی بر اینکه وی بر اثر سکته از کنار لانه کبوتر سقوط کرده است، اما چگونگی این حادثه سوال برانگیز به نظر می رسد. همسر مرحومش در تاکید خود مدعی شد که علی و برادرش «احمد» تفاوت زیادی با هم دارند به طوری که کارشان به اختلافات لفظی و توهین و توهین چندین بار منجر شد.

وی در عین حال شاهدی را در دادسرا معرفی کرد که روز حادثه در داستان نویسی بوده و با دیدن حادثه ای دلخراش در خواب زندگی کرده است. این شاهد از جنایت هولناکی که در پشت بام طبقه ششم و نزدیک لانه کبوتر رخ داد نیز گفت!

بنابراین گزارش، تحقیقات تخصصی پزشکی درباره علت مرگ پسر بچه همچنان ادامه داشت و قاضی قضات ویژه قتل در مشهد دستورات ویژه ای را برای تحقیقات اطلاعاتی ناشناس صادر کرد و به این ترتیب گروهی از مسئولان باتجربه خراسان. اداره پلیس آگاهی رضوی با نظارت و راهنمایی مستقیم سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس ستاد مبارزه با جرایم جنایی) وارد عمل شد و چگونگی وقوع این حادثه تلخ را بررسی کرد.

در ادامه تحقیقات اولیه، قاضی دکتر صدیق صفری به این نتیجه رسید که جرایم خانوادگی علت سکته مغزی بوده است، زیرا برخی از بستگان متوفی آمادگی تحقیق را نداشتند. در همین حال، گروهی از کارآگاهان به سرپرستی سرهنگ ولی نجفی (رئیس اداره قتل عمد) و به سرپرستی قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای کل کشور در ساعت ۳۰ به صورت مخفیانه صحنه را بررسی کردند. نشانه های مهم جرم آنها مخفیانه وارد شدند.

بازسازی صحنه قتل

اینگونه بود که منزل «احمدخ» (برادر مقتول) در بلوار صبای کوی سیدی شناسایی شد، اما وی حضور نداشت. ساعتی بعد با یورش پلیس مخفیگاه وی در خیابان صحرا زیر میکروسکوپ جاسوسی قرار گرفت و با عملیاتی هماهنگ در اعتصاب به دام افتاد.

او که منکر اختلاف با برادرش بود، در مصاحبه قبلی خود را عزادار برادرش دانست که به دلیل از دست دادنش نتوانست حرفی بزند!

اما کارآگاهان با مدارک غیرقابل انکاری به اظهارات وی توجهی نکردند تا اینکه سرانجام «احمد» به سوالات حرفه ای مشکوک شد و لب به اعتراف گشود و در برابر قاضی صفری گفت: با چاقو به او ضربه زدم. سر برادرم را طوری که به سختی از جمجمه اش بیرون آوردم!

همزمان با اعترافات متهم که با نظارت کامل همسر مقتول همراه بود، مقدمات ساخت صحنه جنایت در کوی سیدی مشهد فراهم و متهم ۳۱ ساله به طبقه ششم منتقل شد. . ساختمانی که قتل عام در آن رخ داد.

در ابتدای ساخت صحنه جنایت ابتدا سروان عظیمی مقدم (افسر پرونده) در خصوص این پرونده پیچیده جنایی اظهارات و سپس به دستور قاضی ویژه قتل عمد «احمد خ» (متهم) این پرونده جنایی) مقابل دوربین دادگاه حاضر شد و ماجرای برادرکشی را تشریح کرد.

وی گفت: تا عصر حادثه مدتی با برادرم درگیر شدیم و پس از تماس تلفنی با هم درگیر شدیم که معلوم شد توهین آمیز و کثیف بوده است.

پس از آن برادرم نزدیک کبوتر کبوتر به میدان جنگ آمد و در طبقه ششم بین ما درگیری فیزیکی رخ داد. از شدت عصبانیت، چاقوی بزرگ آشپزخانه را گرفتم و به شدت به او ضربه زدم. حتی شمشیر چاقو به سرش اصابت کرد و روی زمین افتاد. دنده های سر برادرم را برداشتم و به پشت بام طبقه پنجم دویدم و به برادر دیگرم «م» اطلاع دادم تا برادر مجروحم را به بیمارستان منتقل کند.

اعترافات متهمان قتل با بررسی های اولیه که نشان می دهد اختلاف دو برادر شریک ساخت این ساختمان از جهیزیه چند میلیونی ناشی شده است، مورد بررسی قضایی قرار گرفت.

این در حالی است که پدر و مادر دم مدعی شدند «علی» (قاتل) مدتی پیش با همسرش اختلاف خانوادگی داشته و به دلیل این اختلافات، مهریه زیادی اجرا نشده و او به صورت قانونی به حساب بانکی خود واریز کرده است. ، مبالغ هنگفتی را به عنوان ودیعه به برادرش داده بود، اما وقتی دعوا پایان یافت و زندگی آنها رنگ شیرین قدیمی پیدا کرد، «احمد» دیگر جواب تلفن او و درخواست او برای پرداخت آن مبلغ را نداد و. به همین دلیل بحث شدیدی بین آنها پیش آمد که در نهایت به جنایت منجر شد.

تحقیقات بیشتر کارآگاهان با دستورات ویژه قضایی برای بررسی این ادعاها و قصد قاتل برای کشتن یک برادر همچنان ادامه دارد.