برانکو: اسکوچیچ فکر می کند علیه او کار می کنم – پایگاه خبری تحلیلی اوغوف


این خلاصه ای از گفت و گوی مشروح با سرمربی سابق تیم ملی ایران است که این روزها روزهای آرام و موفقی را در عمان سپری می کند. برانکو که همیشه درباره حضور مجددش روی نیمکت ایران صحبت می شد، این بار با شفافیت بیشتری به سوالات خبرنگار روزنامه وچرنی لیست پاسخ می دهد.

گفت وگوی وی با این روزنامه کرواسی حاوی مطالبی پیرامون موضوعات مختلف است که از رضا چلنجر مترجم سابق سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران تشکر می کنیم:

*در حال حاضر چه شرایطی دارید؟
من سرمربی تیم ملی عمان هستم و در بهمن ماه قراردادم را برای دو سال دیگر تمدید کردم، بنابراین تا سال ۲۰۲۴ قرارداد دارم، البته در قراردادم اگر بخواهم بروم باید جریمه بپردازم. ; بنابراین اگر بخواهم تیمم را ترک کنم و پیشنهاد بهتری را بپذیرم، مشکلی برای رفتن ندارم.

* از تیم ملی ایران توصیه ای داشتی؟
هیچکس از ایران به طور رسمی با من تماس نگرفت، اما خبرنگاران و نزدیکان فدراسیون با من تماس گرفتند. از من و کارلوس کی روش به عنوان افرادی صحبت می شد که احتمالاً می توانیم سرمربی ایران را جایگزین کنیم، اما من در پاسخ به این سوال گفتم که قرارداد دارم و به هیچ وجه نمی خواهم قراردادم متزلزل شود و نمی خواهم. خواستن. مثل اسکوچیچ تا زمانی که سرمربی تیم ملی ایران باشد من به هیچ وجه در مورد این تیم صحبت نمی کنم.

* چرا ایرانی ها بلافاصله اسکوچیچ را نخواستند و قصد دارند تا زمانی که تیم ایران را به جام جهانی رسانده بود، او را جایگزین کنند.
زمانی که اسکوچیچ جایگزین ویلموتس شد و کار خود را آغاز کرد، تیترهایی در رسانه ها مبنی بر نارضایتی او از شغلش منتشر شد و عنوان شد که سرمربی باید شخص دیگری باشد. از ابتدا برای او آسان نبود و باید عراق و بحرین را در مرحله مقدماتی شکست می داد تا به مرحله دوم مقدماتی برسد. مرحله دوم راحت تر از مرحله اول بود. در واقع چنین گفتگویی نباید اتفاق می افتاد.

* اسکوچیچ چگونه می تواند همراه تیمش برای جام جهانی آماده شود در حالی که بازیکنان و خودش می دانند احتمال اخراج وجود دارد.
البته اسکوچیچ کار آسانی ندارد. بیش از یک سال و نیم است که در رسانه ها نوشته می شود که در حال مذاکره با ایران هستم و به عنوان سرمربی در این مورد از من سوال می شود. این موضوع اصلا صحت ندارد. می دانید رسانه ها می توانند هر چه دوست دارند بنویسند. در همان زمان می خواستم با اسکوچیچ تماس بگیرم و به او بگویم که این موضوع صحت ندارد و من هیچ اقدامی علیه او انجام ندادم اما متاسفانه اسکوچیچ به این تصور که من علیه او کار می کنم به هیچ یک از تماس های من پاسخ نداد. جواب

* شما ۶۸ سال سن دارید و مدت زیادی مربی و سرمربی بودید و دوباره قراردادتان را تمدید کردید. چه چیزی شما را به تدریس علاقه مند می کند؟ به خصوص در عمان که هفتاد و پنجمین تیم ملی در لیست فیفا است.
من عاشق این کار هستم و از کارم لذت می برم و اصلاً احساس خستگی نمی کنم. شرایط این است که احساس می کنم در تعطیلات سال نو هستم و از کار با این بازیکنان لذت می برم. من یک فرد سالم و بدون مشکل جسمی هستم و قادر به کار هستم. من تمایل زیادی به کار در فوتبال دارم، بنابراین همچنان برای پیشرفت کار می کنم. عمان نیز به من علاقه داشت که در روندی که می خواهند در سطح آسیا در فوتبال ملی خود تغییراتی ایجاد کنند، حضور داشته باشم.

* آنته چاچیچ نیز کمی از شما بزرگتر است و به زودی ۶۹ ساله خواهد شد. او همچنین علاقه زیادی به کار دارد. چگونه یک مربی در این سن می تواند در محیطی مانند Dynamograb در بالاترین سطح عمل کند؟
این را می توان خیلی خوب انجام داد. من و چاچیچ هر دو بسیار با تجربه هستیم و چیزهای زیادی را پشت سر گذاشته ایم. البته اگر در شرایطی نباشیم که بتوانیم فشار رسانه ها، هواداران، بازیکنان، اسپانسرها و باشگاه ها را تحمل کنیم، کار در آن سن سخت می شود. چاچیچ در این محیط بزرگ شده و تجربه حضور در باشگاه ها و تیم های ملی را دارد. بلاژویچ همیشه می گفت حالا که به این سن رسیده ام بهترین دنیا شده ام. همیشه لایه ای وجود دارد که از دید پنهان است و آن تجربه است. تجربه خریدنی نیست. به عنوان مثال، من ده سال در ایران کار کردم و هرکسی بتواند این تعداد سال را در ایران با موفقیت پشت سر بگذارد، این توانایی را دارد که صبح مربی بارسلونا و بعد از ظهر همان روز هدایت رئال مادرید را بر عهده بگیرد.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=370221