برای «هم میهن» در روز اول انتشار پرونده باز کنید!


در اولین روز انتشار رسمی روزنامه رسمی، رسانه های اصلی شروع به مناظره کردند!

به گزارش انصاف، خبرگزاری فارس که به عنوان یک رسانه شناخته می شود در مطلبی با عنوان خبرنگار ساواک خبرنگار می شود، همشهری / تلاش برای بازسازی شبکه با انتشار جزوه ای از مسعود بهنود روزنامه نگار پیشکسوت در این روزنامه مخالفت کرده است. نفوذ رسانه ای». و نوشت: بیانیه مسعود بهنود در اولین شماره روزنامه هممهان نمادی از رسانه های نوین و باز تار عنکبوت کشور است که با تصمیم رسانه ها فرش قرمز را برای فعالان جنبش معند پهن کردند.

لازم به ذکر است که مرحله جدیدی از انتشار روزنامه همامیهن با حضور چهره هایی چون عباس عبدی، احمد زیدآبادی و … به تازگی آغاز شده است که غلامحسین کرباسچی به عنوان مدیر اجرایی و محمدجواد روح به عنوان سردبیری فعالیت می کنند. آنها همچنین به عنوان اعضای شورای مشورتی همامیهن با این رسانه ها همکاری نزدیک دارند.

مطالب منتشر شده در خبرگزاری فارس در اعتراض به انتشار نامه مسعود بهنود در «هم میهن» را می خوانید:

۲۹ تیرماه اولین شماره جدید روزنامه همامیهن با سرمقاله غلامحسین کرباسچی منتشر شد. یکی از ویژگی های به یاد ماندنی چاپ اول این نسخه جدید از مجله اصلاح طلبان، انتشار نامه ای از مسعود بهنود است.

شایان ذکر است که سردبیران این نشریه به ظاهر اصلاح طلب از مسعود بهنود با عنوان «خبرنگار پیشکسوت» یاد کرده اند. آانتشار این یادداشت که در شماره اول مجله ای که قبلاً در مورد مرحله انتشار جدید تبلیغات گسترده ای داشت نیز منتشر شد، بدون شک حاوی پیام یا پیامی بود.

اما مسعود بهنود کیست؟

طبق اسناد غیرقابل انکار، «مسعود بهنود» همان فردی است که در زمان رژیم پهلوی به «مخبر ساواک» شهرت داشت. طبق اسناد ساواک، سازمانی به نام «سام» (انجمن ملل متحد) – که مسعود بهنود نیز از اعضای آن بود – در اواخر رژیم پهلوی برای حفظ آن حکومت تشکیل شد.

بهنود در آن زمان مدیرمسئول مجله تهران مصور به رهبری عبدالله والا بود. مسعود بهنود علاوه بر سردبیری مجله تهران مصور، مجری برنامه هایی چون تیتر ۱ و صفه ۱ در شبکه شاهشاهی بود که وظیفه پاکسازی سازمان جنایتکار ساواک را بر عهده داشت. و با توجه به ارتباط نزدیک بهنود با ساواک می توان به یکی از شاخص ترین فیلم های تلویزیونی طاغوت اشاره کرد.

این ویدئو مربوط به نشست خبری «پرویز ثابتی» با برخی خبرنگاران است. در این جلسه مسعود بهنود در ستون اول نشست و طبق اسناد موجود خبرنگارانی که در کنفرانس اجازه داشتند از رئیس ساواک سوال بپرسند همگی مورد اعتماد و به عبارتی انتخاب شدند.

با توجه به شرایط فوق، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مسعود بهنود وانمود کرد که از زندگی گذشته خود پشیمان است. او برای اثبات ادعای خود اسکرین شات «خانه عنکبوت» – علیه حکومت پهلوی – نوشت و آن را اجرا کرد. بهنود نیز با افشای برخی از مقامات حکومت شاه سعی کرد خود را از این قضیه نجات دهد.

«پتکین آذرمهر» نویسنده انگلیسی ضد انقلاب نیز در توصیف بهنود گفت: مسعود بهنود حتی یک اصلاح طلب هم نیست. او مانند آب سریع و فریبنده است.»

مسعود بهنود از سال ۱۳۷۶ در روزنامه «جامعه» با همراهی اکبر گنجی، ابراهیم نبوی، عمادالدین باقی، ماشاءالله شمس الواعظین، محسن سقاگارا و حمیدرضا جلایی پور در اولین روزنامه درگیر نهضت انقلاب، کار خود را آغاز کرد.

مسعود بهنود در آذرماه ۱۳۷۹ به اتهام «توهین و افترا، نشر تبلیغ به قصد تشویش اذهان عمومی، تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی، عبور از خطوط قرمز نظام، همکاری با رسانه های بیگانه، مشارکت در بازاریابی مواد مخدر». . حدود ۲ سال بعد بهنود پس از جلسه دادگاه و صدور حکم به ایران گریخت و راهی لندن شد.

او در حال حاضر با حضور در شبکه بی بی سی فارسی ملکه ملکه بریتانیا شده است. نکته مهم دیگر این است که مسعود بهنود پس از انگلیسی شدن، با راه اندازی سایت روز آنلاین، کانالی بین جنبش معاند و خبرنگاران شاغل در ایران ایجاد کرد.

او با ترغیب خبرنگاران و خبرنگاران جوان کشور، آنها را تشویق می کند که پل های پشت سر خود را خراب کنند و به طور کامل ایران را ترک کنند و به رسانه های متخاصم بپیوندند.

از این رو سال ها برای رسانه های مخالف کار کرد و برای آنها کار فراهم کرد. پیشتر یکی از خبرنگاران درباره نقش بهنود در اخراج خبرنگاران ایرانی به رسانه معند گفته بود: «مسعود بهنود از طرف نازنین زاغری در حال بررسی موضوع بود… او به این شهروند یک پوند شهروندی و حقوق بریتانیا اعطا کرد. جمع آوری پول.”

Na اما اینکه چرا مسعود بهنود به عنوان یکی از عناصر شناخته شده جریان معاند که سابقه انکارناپذیری در مبارزه برای دشمن دارد همچنان با برخی رسانه های انقلابی همکاری می کند جای سوال است.

پیش از این در نقطه ای خیالی و به مناسبت بزرگداشت کودتای ۲۸ مرداد، روزنامه اعتماد نامه ای از بهنود را منتشر کرده و روایتی کذب و تحریف شده از این حادثه منتشر کرده است.

حرف آخر اینکه انتشار متن مسعود بهنود در چاپ اول این نشریه انقلابی حاوی ۳ پیام است.

پیام دوم، اعلان صریح رابطه جنبش معاند و انقلاب افراطی در داخل کشور است و پیام سوم، فعالیت تار عنکبوت باز شبکه رسانه ای داخلی جنبش معاند در کشور است.

اکنون از نهادهای درگیر در دستگاه های قضایی و امنیتی انتظار می رود با رسانه هایی که فرش قرمز را برای فعالان جنبش معند پهن می کنند، با دقت و قاطعیت برخورد کنند.

انتهای پیام