برتری پرسپولیس و استقلال از جام جهانی مشخص شد – پایگاه خبری تحلیلی افق


برتری پرسپولیس و استقلال از جام جهانی قطعی شد

چهار باشگاه ایرانی پرسپولیس استقلال سپاهان و سایپا از حضور بازیکنان در جام جهانی ۲۰۲۲ سود مالی خواهند گرفت.

حضور در جام جهانی آرزوی هر بازیکنی است. طبق قوانین فیفا، این حضور ممکن است برای بازیکن و باشگاهی که در آن بازی کرده یا در آن بازی کرده، منافع مالی داشته باشد. به ازای هر روز حضور بازیکنان در جام جهانی، فدراسیون جهانی موظف است تا ۱۰ هزار دلار به تیم های باشگاهی آنها پرداخت کند. این رقم تا پایان مرحله گروهی به ۱۸۰ هزار دلار خواهد رسید و با پیشرفت تیم ها این رقم افزایش می یابد. از بین تیم های باشگاهی ایران، سپاهان، پرسپولیس، استقلال و سایپا بر اساس این قانون از مزیت مالی خوبی برخوردار خواهند بود.

طبق قوانین فیفا، اگر بازیکن در دو سال گذشته در آن باشگاه بوده باشد، مبلغ به باشگاه فعلی تعلق می گیرد. در غیر این صورت، تعداد تعیین شده بین باشگاه فعلی و باشگاه/باشگاه قبلی با درصدی که مشخص می شود تقسیم می شود.

پرسپولیس که با ۴ بازیکن بیشترین نماینده را در بین باشگاه های ایرانی دارد، تنها کل مبلغ را از پاداش وحید امیری دریافت می کند زیرا این بازیکن در دو سال اخیر فقط برای پرسپولیس بازی کرده است. دو سوم پاداش سه بازیکن دیگر (بیرانوند، ترابی و پورعلیگنجی) نصیب سرخ پوشان می شود تا مجموع پول دریافتی این باشگاه از حضور تیم ملی در دور گروهی ۶۰۰ هزار دلار باشد.

برتری پرسپولیس و استقلال از جام جهانی قطعی شد

استقلال هم بابت حضور سیدحسین حسینی در تیم ملی پاداش کامل می گیرد و جو و شکوه با سه بازیکن پرانتز پرسپولیس برابری می کند. مجموع پول دریافتی این باشگاه از فیفا ۴۲۰ هزار دلار خواهد بود که در مورد سپاهان نیز پاداش های مربوط به حضور رضاییان و نظام بین این باشگاه و باشگاه های قبلی این دو بازیکن (پورتیموننسه و پرسپولیس/) تقسیم می شود. الدحیل). به این ترتیب سپاهان حدود ۱۸۰ هزار دلار از حضور تیم ملی خود در جام جهانی به دست می آورد. سایپا دیگر باشگاه ایرانی است که برای حضور جلالی در جام جهانی ۶۰ هزار دلار دریافت می کند. با جمع این اعداد به رقم یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار می رسیم که رقم مهمی است و می تواند برای باشگاه های فوق بسیار مهم باشد.

این برنامه فیفا از جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی برای شناخت باشگاه هایی که بازیکنان خود را برای این مسابقات فراهم کرده بودند اجرا شد. همچنین تیم هایی که در دور اول جام جهانی حذف می شوند ۹ میلیون دلار پاداش می گیرند که ۳۰ درصد این پاداش یعنی ۲.۷ میلیون دلار به بازیکنان تیم تعلق می گیرد.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=373850