بیش از ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار برای واردات دارو از خارج از کشور اختصاص یافت



به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد تامین ارز مورد نیاز برای واردات محصولات اساسی و مهم کشور همواره یکی از اولویت های بانک مرکزی بوده و در این میان محصولات در حوزه سلامت اعم از دارو و تجهیزات پزشکی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

بیشتر بخوانید:

در این خصوص و به منظور کمک و تسریع در تامین امور مربوط به سلامت و سلامت جامعه در تاریخ ۱۴۰۱/۱/۲۸ بین بانک مرکزی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر نهادهای ذیربط موافقت‌نامه‌ای منعقد گردید. بر این اساس بانک مرکزی متعهد به تخصیص و توزیع وجوه از محل منابع خود برای محصولات اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد و تاکنون ۱.۳ میلیارد دلار اعتبار از این حوزه برای ثبت نام اختصاص داده است. دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت

همچنین با توجه به حساسیت و فوریت توزیع محصولات در حوزه بهداشت و درمان، توزیع ارز از سامانه نیما نیز بدون اختلال انجام می شود و تاکنون بیش از ۲.۰۴ میلیارد دلار ارز از محل تخصیص داده شده است. این. حوزه.

با عنایت به فوریت و اولویت در تامین ارز محصولات بهداشتی، بانک مرکزی ظرف ۲۴ ساعت درخواست های مالی ثبت شده توسط متقاضیان در سامانه مربوطه را تایید و طی همکاری مستمر خود با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، همواره تامین ارز برای محصولات از این منظر این حوزه و به همین دلیل برای ایجاد امنیت و آرامش جامعه توجه ویژه ای دارد.

انتهای پیام/