تبدیل اجساد انسان به کمپوست در کالیفرنیا


فرادید| کالیفرنیا به تعداد فزاینده ای از ایالت ها پیوسته است که اجازه می دهند بدن شهروندان خود پس از مرگ کمپوست شود. قانون جدیدی که روز یکشنبه توسط فرماندار گاوین نیوسام امضا شد به مقامات کالیفرنیا تا سال ۲۰۲۷ فرصت می دهد تا قوانینی را برای آنچه که به عنوان “ساده سازی طبیعی ارگانیک” شناخته می شود، وضع کنند. واشنگتن اولین ایالت در کشور بود که کود انسانی را در سال ۲۰۱۹ قانونی کرد و پس از آن در سال ۲۰۲۱ کلرادو و اورگان قرار گرفتند. ورمونت نیز در ژوئن ۲۰۲۲ این عمل را قانونی کرد.

به گزارش فرادیدکمپوست معمولا با قرار دادن بدن در یک ظرف فلزی و سپس پوشاندن آن با مواد آلی مانند برگ، خرده چوب و یونجه انجام می شود. عوامل بیماری زا ظرف ۳۰ روز جسد و مواد گیاهی را تجزیه کرده و قسمت های مختلف آن را به خاک غنی از مواد مغذی تبدیل می کنند و سپس کارگران شرکت کود انسانی جسد بارور شده را از ظرف خارج می کنند و دو تا شش هفته به آنها فرصت می دهند تا پردازش شوند. در نهایت، اعضای خانواده می توانند از آن مانند هر کود دیگری مانند مخلوط کردن آن با خاک باغچه یا اهدای آن برای استفاده در مناطق حفاظت شده استفاده کنند.

قانونی شدن کود انسانی در کالیفرنیا

(مرکز لقاح انسانی ایالت واشنگتن)

هر بدن حدود یک یارد مکعب (حدود هفت دهم متر مکعب) کود تولید می کند. حامیان این روش می گویند که این خاک مواد مغذی را به طور طبیعی به بدن ما باز می گرداند، از جنگل زدایی جلوگیری می کند، کربن را جدا می کند و زندگی جدید را تغذیه می کند. حامیان کمپوست انسانی را به عنوان جایگزینی سازگار با محیط زیست برای سوزاندن سوزاندن می دانند که بیش از نیمی از تدفین ها در ایالات متحده را تشکیل می دهد و انتظار می رود در چند سال آینده محبوبیت بیشتری پیدا کند.

تخمین زده می شود که فرآیند سوزاندن (که شامل سوزاندن، ذوب کردن یا تبدیل جسد انسان به خاکستر و قطعات استخوان می شود) به طور متوسط ​​۵۳۴.۶ پوند دی اکسید کربن در هر بدن تولید می کند. به عبارت دیگر، سالانه حدود ۳۶۰۰۰۰ تن گازهای گلخانه ای در ایالات متحده وارد جو می شود. دفن متعارف در آمریکا نیز به روش خود محیط را از بین می برد، زیرا مواد شیمیایی مورد استفاده برای تجزیه بدن می توانند به خاک نفوذ کنند. سالانه حدود ۵.۳ میلیون گالن مایعات مانند فرمالدئید، متانول و اتانول دفن می شود. تابوت‌ها و گورستان‌ها نیز گران هستند و سالانه به ۳۰ میلیون فوت الوار و نزدیک به ۲ میلیون تن سیمان، فولاد و سایر مواد برای ساخت آنها نیاز است.

کریستینا گارسیا، نماینده کنگره کالیفرنیا که لایحه کود کالیفرنیا را تهیه کرده است، در توییتی نوشت: “آتش سوزی، خشکسالی شدید و موج گرما به ما یادآوری می کند که تغییرات آب و هوایی واقعی است و ما باید هر کاری که می توانیم برای کاهش انتشار متان و تولید CO2 انجام دهیم.”

با این حال، همه با ایده تبدیل بدن عزیزان خود به کود انسانی موافق نیستند. کنفرانس کاتولیک کالیفرنیا با این لایحه مخالفت کرد و در نامه ای نوشت که کود انسانی “بدن انسان را به یک محصول یکبار مصرف تقلیل می دهد.” در نیویورک، جایی که لایحه لقاح انسانی ارائه شد، کنفرانس کاتولیک مخالفت های مشابهی را ابراز کرد و گفت که این روند نمی تواند “کرامت و قداست انسانی را حفظ و محافظت کند.” آنها گفتند که ما معتقدیم بسیاری از نیویورکی ها از این روش پیشنهادی لقاح ناراحت هستند. این روش بیشتر برای ضایعات سبزیجات و پوست تخم مرغ مناسب است تا بدن انسان!

منبع: smithsonianmag

مترجم: زهرا ذوالقدر