تحلیل تاثیر حملات پهپادی ایران در اوکراین توسط کارشناسان اسرائیلی – پایگاه خبری تحلیلی افق


کارشناسان نظامی اسرائیل اثرات خسارات و ویرانی ناشی از حملات پهپادهای ایران در جنگ اوکراین را بررسی کرده اند.

وب سایت «زمان اسرائیل» افزود که اسرائیلی ها از شدت انهدام پهپادهای ساخت ایران در جنگ اوکراین نگران هستند.

مقامات اوکراینی مدعی هستند که روسیه از پهپادهای ساخت ایران در جنگ علیه اوکراین استفاده می کند، اما مقامات تهران این موضوع را رد می کنند. در آخرین مورد، زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفت که روسیه در حملات اخیر علیه مناطق نزدیک پایتخت این کشور از پهپادهای ساخت ایران استفاده کرده است.

بررسی تاثیر حملات پهپادی ایران در اوکراین توسط کارشناسان اسرائیلی

به گزارش وب سایت “تایم آف اسراییل”، کارشناسان نظامی اسرائیل در حال بررسی اثرات حملات پهپادهای ایران هستند زیرا در تلاش برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پهپادها هستند زیرا معتقدند که از همان پهپادها استفاده شده است. از شهرهای اسرائیل

ضامن اسرائیل افزود: برای اسرائیلی ها نیز این بررسی دلیلی است که تنها به جلوگیری از فعالیت های هسته ای ایران اکتفا نکنند.

اسرائیلی ها از پهپاد ساخت شرکت نظامی حصه ایران صحبت می کنند که در سال ۲۰۲۱ توسط حوثی های یمن استفاده شد. همچنین اسرائیل معتقد است که ایرانی ها از این پهپاد در حمله به کشتی میرسار در سال ۲۰۲۱ در نزدیکی عمان استفاده کرده اند. این کشتی متعلق به شهروندان اسرائیلی (Eyal Ofer) است.

خانم تال اشنایدر کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: راه اندازی و استفاده از پهپادهای ساخت ایران نیاز به هزینه و کار زیادی ندارد اما از طرفی دفاع در برابر آن پهپادها مستلزم هزینه زیادی است.

وی در گزارش خود نوشت: پهپادهای ایرانی در جنگ روسیه علیه اوکراین خسارات زیادی به زیرساخت ها وارد کردند. با توجه به میزان خسارتی که این پهپادها در اوکراین ایجاد می کنند، اسرائیل باید برای مقابله با شرایطی که ایران تعداد زیادی پهپاد به اسرائیل می فرستد آماده باشد.

بررسی تاثیر حملات پهپادی ایران در اوکراین توسط کارشناسان اسرائیلی
وی افزود: در فوریه ۲۰۱۸، ارتش اسرائیل یک پهپاد ساخت ایران را که از شهر پالمیرا سوریه به پرواز درآمد، سرنگون کرد و در فوریه ۲۰۲۱ و فوریه ۲۰۲۲، هواپیماهای اسرائیلی و آمریکایی با پهپادهای ایرانی در مسیر اسرائیل مواجه شدند. ارتش آمریکا یک پهپاد ایرانی را در حریم هوایی عراق هدف قرار داد.

سایت «تایم اسرائیل» در ادامه نوشت: اسرائیلی ها با سوء استفاده از استفاده گسترده از ایران و روسیه سعی دارند کشورهای بزرگ به ویژه آمریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه را علیه فروش تسلیحات از ایران به روسیه تحریک کنند. هواپیماهای بدون سرنشین در جنگ اوکراین.” اسرائیل در تلاش است تا قدرت های بزرگ را متقاعد کند که مسائل موشکی و پهپادی را در مذاکرات با ایران و همچنین مسائل هسته ای وارد کنند.

«امی روجاس دامبا» کارشناس نظامی در مجله «اسرائیل دیفنس» نوشت: عکس های انهدام پهپادهای ایرانی در اوکراین باعث نگرانی اسرائیل شده است، نیروی هوایی اسرائیل نمی خواهد مردم اسرائیل عکس ساختمان های در حال سوختن را ببینند. در کیف پس از حملات حوثی ها به اسرائیل در سپتامبر ۲۰۱۹، سؤالاتی در اسرائیل در مورد خطر پهپادهای ایرانی مطرح شد.

در صورت بروز درگیری، اگر ایران همزمان تعداد زیادی پهپاد به اسرائیل بفرستد چه اتفاقی می افتد؟ اسرائیل چگونه برای آن روز آماده می شود؟ پهپادها می توانند صدها کیلومتر را برای هدف قرار دادن مکان هایی در اسرائیل طی کنند. آنها از موشک های هوا به هوا برای مقابله با پهپادهای ایرانی استفاده می کنند. به همین ترتیب، ناتوانی و شکست اوکراین در مقابله با هواپیماهای بدون سرنشین ایران، نگرانی ها و سوالاتی را در اسرائیل برانگیخته است.

بقایای یک پهپاد ساخت ایران که توسط ارتش روسیه در جنگ اوکراین مورد استفاده قرار گرفت و ارتش اوکراین آن را سرنگون کرد. این عکس توسط رسانه ها از اوکراین منتشر شده و این اطلاعات توسط ارتش اوکراین اعلام شده است.

اوکراین یک پهپاد ایرانی برای ارتش روسیه دارد

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=373151