تحولات اخیر در اوکراین روسیه با سخنرانی ویدئویی زلنسکی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مخالف استبه گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در آمریکا شب گذشته اعلام کرد که ادعای مقامات واشنگتن مبنی بر «عدم مشارکت» آنها در درگیری نظامی اوکراین، پوچ و کاملا بی اساس است، زیرا واقعیت ها خلاف این را نشان می دهد. مطالبه

آنتونوف همچنین خاطرنشان کرد که اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه “موفقیت های معین” ارتش اوکراین در میدان نبرد به لطف مشارکت مستقیم پنتاگون به دست آمده است، باعث نگرانی روسیه شده است.

این دیپلمات عالی رتبه شب گذشته در گفت و گو با خبرگزاری نووستی گفت: در این شرایط، اظهارات مقامات واشنگتن مبنی بر اینکه آمریکا کنار خواهد رفت و طرف مناقشه کنونی اوکراین نیست، کاملا پوچ به نظر می رسد. . حقایق، مصاحبه با سیاستمداران و ژنرال های گذشته و حال چیز دیگری می گوید.

آنتونوف افزود که تا کنون، ایالات متحده تمام تلاش خود را برای تبدیل اوکراین به “اردوگاه آموزشی برای انهدام سلاح های قدیمی و آزمایش های جدید ناتو” در تلاش برای مقابله با تسلیحات روسی انجام داده است. به گفته وی، مقامات مسکو معتقدند که “حامیان غربی کی یف” راه حل مسالمت آمیز برای درگیری در اوکراین را نپذیرفته اند و “به سوق دادن طرف اوکراینی به سمت حوادث انتحاری جدید ادامه خواهند داد.”

بیشتر بخوانید:

سفیر روسیه معتقد است که احتمال آغاز تحویل موشک های بالستیک آمریکایی وجود دارد ATACMSبا فاصله ۳۰۰ کیلومتری تا ارتش اوکراین، نشان دهنده دخالت مستقیم آمریکا در درگیری نظامی با روسیه است. آنتونوف تاکید کرد: اگر کی‌یف چنین تسلیحاتی را از واشنگتن دریافت کند، شهرهای بزرگ روسیه و همچنین زیرساخت‌های صنعتی و حمل‌ونقل این کشور در منطقه تخریب احتمالی قرار خواهند گرفت و چنین وضعیتی به معنای دخالت مستقیم آمریکا در امور نظامی است. مبارزه با روسیه

پیش از این، مجله آمریکایی «نشنال اینترست» در تحلیلی نوشته بود که ایالات متحده تنها یک قدم تا تبدیل شدن به یک شرکت دائمی در درگیری نظامی در اوکراین فاصله دارد. به گفته تحلیلگر این مجله، واشنگتن قصد دارد به اقدامات خود در اوکراین وضعیت رسمی بدهد و نام خود را به این درگیری نظامی مرتبط کند. در این صورت، ایالات متحده به طور غیرقابل برگشتی درگیر درگیری نظامی خواهد شد که امکان خروج سریع از آن وجود ندارد.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه اخیرا افزایش مشارکت ایالات متحده در کمک نظامی به اوکراین را اقدامی خطرناک ارزیابی کرده است. به گفته این دیپلمات، طرف آمریکایی خود را در موقعیتی نزدیک به چیزی قرار داده است که می توان آن را «مشارکت در درگیری» نامید.

بعد، می توانید پیشرفت روز را ببینید دویست و چهار جنگ در اوکراین را دنبال کنید:

***

تلاش های کاخ سفید و کنگره برای افزایش تحریم ها علیه روسیه

ند پرایس، رئیس دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه صبح امروز اعلام کرد که دولت جو بایدن از نزدیک با کنگره برای افزایش تحریم های یکجانبه علیه مسکو همکاری می کند.

پرایس به خبرنگاران گفت: “ما در روزهای اخیر با کنگره در مورد اینکه مناسب ترین و ضروری ترین گام برای ادامه افزایش هزینه برای دولت روسیه چه خواهد بود، بحث های مداومی داشتیم.”

وی یادآور شد: آمریکا در حال بررسی افزودن روسیه به فهرست کشورهای حامی تروریسم است. با این حال، برخی از مقامات واشنگتن نگران هستند که این اقدام ممکن است پیامدهای منفی برای غرب داشته باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: قرار دادن روسیه در فهرست کشورهای حامی تروریسم ممکن است به توافقی که تحت نظارت سازمان ملل در مورد صادرات مواد غذایی از اوکراین به دست آمده آسیب وارد کند.

پرایس همچنین افزود که دولت ایالات متحده قصد دارد از رویکرد هدفمندتری استفاده کند که “اقتصاد و دولت روسیه را مسئول نگه دارد.”

پیش از این، جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت که شناسایی روسیه به عنوان کشور حامی تروریسم می تواند حمایت آمریکا از اوکراین را در میز مذاکره تضعیف کند.

روسیه با سخنرانی ویدئویی زلنسکی در مجمع عمومی سازمان ملل مخالف است

واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد شب گذشته چهارشنبه اعلام کرد که طرف روسی از قصد ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین برای سخنرانی ویدیویی در مناظره مجمع عمومی سازمان ملل حمایت نمی کند. ملل

این دیپلمات تصریح کرد: این اقدام یکی دیگر از موارد نقض قوانینی است که ما (کشورهای عضو سازمان ملل) در خصوص لزوم حضور نمایندگان کشورها در این رویداد وضع کرده ایم. می بینیم که زلنسکی به خوبی در سراسر اوکراین سفر می کند، همین دیروز او از منطقه جنگی در این کشور بازدید کرد، اما نمی تواند به اینجا بیاید! اگر نمی توانید بیایید، نماینده خود را بفرستید تا در مجمع عمومی صحبت کند.

این واقعیت که رئیس جمهور اوکراین قصد دارد از طریق ارتباط تصویری در بحث های مجمع عمومی سازمان ملل متحد شرکت کند، در برنامه اولیه این رویداد آمده است. انتظار می رود ولادیمیر زلنسکی در ۲۱ سپتامبر سخنرانی کند.

ایالات متحده برای بسیاری از نمایندگان روسیه برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل ویزا صادر نکرده است

واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد شب گذشته به خبرنگاران یادآور شد که دولت آمریکا متعلق به اکثریت نمایندگان فدراسیون روسیه در مجمع عمومی سازمان ملل است. ویزا نداده است. به گفته وی، مسکو منتظر صدور هر چه سریعتر این ویزاها است.

نبنزیا گفت: هنوز برای اکثریت نمایندگان کشورمان که همراه وزیر امور خارجه به نیویورک پرواز خواهند کرد، ویزا صادر شده است. ما منتظریم و امروز چهارشنبه است. ما مشتاقانه منتظر تسریع در صدور این ویزاها توسط مقامات آمریکایی برای هیئتی هستیم که قرار است در بخش عالی مجمع عمومی شرکت کند.”

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز گذشته اعلام کرد که دولت ایالات متحده برای رئیس هیئت روسیه، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه و برخی از اعضای همراه آنها روادید صادر کرده است، در حالی که تعدادی دیگر از اعضای آن را همراهی می کنند. هیئت . آنها ویزا دریافت نکردند، آنها دریافت نکردند

کرملین گفتگوی تلفنی پوتین و گوترش را تایید کرد

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین شب گذشته اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل تلفنی گفتگو کرد و محور اصلی گفت وگوی دو طرف حمل و نقل غلات از اوکراین و صادرات بود. . کودهای غذایی و مواد شیمیایی از روسیه.

پیش از این گوترش درباره این مکالمه تلفنی صحبت کرده بود. به گفته وی، آنها در مورد امکان گسترش و گسترش قراردادهای فروش غلات گفتگو کردند.

در بیانیه کرملین آمده است: “هر دو طرف بر اهمیت اطمینان از تامین نیازهای کشورهای آفریقا، خاورمیانه و آمریکای جنوبی که به غذا نیاز دارند، در اولویت تاکید کردند.”

بر اساس این اطلاعات، گوترش به تفصیل از تلاش‌های مستمر سازمان ملل برای رفع موانع عرضه محصولات کشاورزی و کودهای کشاورزی روسیه به بازارهای جهانی خبر داد و تعهد کامل خود را برای حل این مشکل اعلام کرد. وی بر تعهد خود به همکاری نزدیک بین روسیه و ساختارهای مربوطه سازمان ملل برای تضمین امنیت غذایی جهانی تاکید کرد.

علاوه بر این، همچنین تایید شده است که طرف های مربوطه در مورد وضعیت پیرامون نیروگاه اتمی زاپوروژیه از جمله نتایج بازدید هیئت کارشناسی آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) گفتگو کردند.آژانس بین المللی انرژی اتمی) اول شهریور در مورد این گیاه قدرتمند صحبت کرد.

کرملین یادآور شد: ولادیمیر پوتین ارزیابی مثبتی از همکاری سازنده با سازمان ارائه کرد و به دبیرکل درباره اقدامات روسیه برای تضمین امنیت قابل اعتماد و حفاظت فیزیکی از تجهیزات این مرکز قدرت توضیح داد.

روسیه ۳۰ شهروند انگلیسی دیگر را تحریم کرد

وزارت خارجه روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که این کشور ۳۰ ​​رئیس ساختارهای روابط عمومی بریتانیا و نمایندگان نهادهای دفاعی این کشور را تایید کرده است.

در بیانیه وزارت خارجه آمده است: «لیست شهروندان بریتانیایی که اکنون از ورود به قلمرو فدراسیون روسیه منع شده‌اند، به‌ویژه شامل روس‌هراسی‌های افراطی مانند فرانسیس اینگام، مدیر اجرایی انجمن عمومی و ارتباطات، نیکولا رگازونی، می‌شود. یکی از بنیانگذاران مدل بازاریابی شبکه ای روابط عمومی بریتانیا و همیش دی برتون گوردون متخصص پدافند شیمیایی و بیولوژیکی این کشور است.

همچنین یادآوری می شود که فهرست تعلیق های وزارت امور خارجه روسیه در آینده گسترش خواهد یافت.

در اول اوت، وزارت خارجه روسیه ۳۹ روزنامه نگار و سیاستمدار انگلیسی را مجازات کرد. پیش از این، در پایان ماه آوریل، ۲۸۷ نماینده از سوی مسکو در لیست فهرست قرار گرفتند.

این محدودیت ها در واکنش به تصمیم مقامات لندن در اواسط ماه مارس مبنی بر قرار دادن ۳۸۶ نماینده دومای دولتی و شورای فدراسیون روسیه در فهرست تحریم ها اعمال شده است.

قدیروف بازگشت نیروهای روسی در عملیات ویژه را تکذیب کرد

رمضان قدیروف، رئیس جمهوری چچن تاکید کرد که نیروهای نظامی روسیه در جریان عملیات ویژه حفاظت از دنباس در هیچ منطقه جنگی عقب نشینی نکرده اند و ادعاهای طرف اوکراینی در این زمینه مزخرف است.

قدیروف یادآور شد که با این اعلام قاطع، قصد دارد به دیگر مفسران بدبین و مغرض اطمینان دهد که خروج نیروهای روسیه به هیچ وجه واقعیت ندارد.

منبع: تسنیم