تراریوم کوچک شیشه ای پارادایس – پایگاه خبری تحلیلی افق


در کلاس تدریس خانم زهره گل پرور چیزهای جالب و جالبی شنیدیم که شاید از شنیدنش خوشحال نشوید او این را در یک جلسه تمرینی به نام تراریوم بیان کرد. خانه ای زیبا که با وجود کوچکی اش به ما تاب آوری را می آموزد. تراریوم لاتین دارای دو قسمت Terra به معنای خاک و خاک و Arium به عنوان پسوند فضایی است. تراریوم می تواند به صورت شفاف یا بسته طراحی یا اجرا شود. اختراع این مجموعه در سال ۱۸۲۷ توسط یک گیاه شناس و جراح به نام Dr. بخش. او گیاهان زیادی در باغ خود کاشت، از جمله کشتی. اما گیاهانی مانند کشتی به دلیل آلودگی شهری ناپدید شدند. با دقت به داخل باغش نگاه کرد، کوزه مربا را دید که سرخس رفته و سالم مانده است. وی با دیدن این اتفاق به این نتیجه رسید که برخی از گیاهان را در صورت قرار دادن در داخل این ظروف می توان در برابر سموم و آلاینده ها محافظت کرد. طراحی فضای تراریوم کاملاً خوشمزه است و حتی با ابزارهای قابل استفاده می توان این فضای دوست داشتنی را ایجاد کرد. مهمترین نکته در نگهداری از تراریوم لایه های خاکی تراریوم است که باید به درستی انتخاب شود وگرنه تراریوم عمر کوتاهی خواهد داشت گیاه شما را عاری از بیماری می کند.


لایه اصلی که بیشترین اهمیت را برای رشد گیاه دارد لایه خاک است که برای رشد و شادابی نیاز به خاک دارد که بتواند مواد غذایی را از آن جذب کند این خاک نباید سنگین باشد و همچنین زهکشی داشته باشد لایه دیگر گیاه است. که نیاز به نور دارند؛ بسته به نوع تراریوم کاکتوس های مختلف، رطوبت و آبیاری یکسانی را برای آن انتخاب می کنیم. دونه قرایی، گل سنگ; سرخس; ارکیده؛ دست شاهدورا; بنفشه آفریقایی؛ برگ بید؛ انواع ساکولنت ها را می توان آخر قرار داد لایه آخر یک لایه تزئینی است که می توانیم از آن در انواع جاذبه ها از جمله سنگ های رنگی استفاده کنیم. سنگریزه های نازک و نازک؛ رخنمون های صخره ای زیبا و مجسمه های کوچک با اشکال مختلف.
و در نهایت صحبت های خانم زهره گل پرور به اینجا ختم شد که با ساختن تراریوم می توانید کودک درون خود را بیدار کنید و هر روز حس نو شدن و نو شدن را به احساسات خوب خود اضافه کنید.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=369311